Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=241809)

duo21 01-04-2016 06:58

Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Witam, mam nową Kugę 2013 MK2 z automatycznie otwieranym bagażnikiem.
Od jakiegoś czasu klapa czasami nie otwiera się tylko tak jakby odskakuje na 1 - 2 cm i zablokowana stoi. Przy kolejnej próbie otwiera się.


Jaka może być tego przyczyna?
Czy da się to samemu naprawić? (może trzeba coś nasmarować?)

jacektp 01-04-2016 09:55

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Mam Kugę z taką klapą już trzy lata ale nigdy nie było żadnego problemu.

duo21 08-04-2016 20:05

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
A może ktoś mi powie, co to za żółty smar na częściach zamka pokrywy bagażnika?

karole 04-05-2016 11:16

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Cytat:

Napisał duo21 (Post 2568067)
Od jakiegoś czasu klapa czasami nie otwiera się tylko tak jakby odskakuje na 1 - 2 cm i zablokowana stoi. Przy kolejnej próbie otwiera się.

Znajoma miała to samo. Tzn. z początku było dobrze, ale tylna klapa była trochę krzywo fabrycznie skręcona, więc na zawiasach wyprostowano. Wtedy się zaczęło... Co gorsze nie za każdym razem się zacinała.
W serwisie cuda i czary robiono nad tą klapą, zamkiem, zawiasami itp.
Generalnie trzeba było tak ustawić górne zawiasy, aby klapa się otwierała. Łatwo powiedzieć, gorzej zrobić.
Znajoma chyba była z 15 razy na tę klapę w serwisie. :/

duo21 25-05-2016 17:24

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Jeśli jest problem z otwieraniem tylnej klapy bagażnika, a szczególnie gdy przy otwieraniu najpierw słychać tak jakby coś ocierało lub był opór to rozwiązaniem jest regulacja tego metalowego uchwytu który wystaje z podłogi bagażnika, a za który łapie zamek elektryczny. W moim przypadku w serwisie forda technik to ustawił i jest OK.

domekrap 19-04-2021 21:45

Klapa bagażnika nie otwiera się
 
Witam. posiadam wersję gdzie klapa bagażnika otwiera się również bezdotykowo czyli jak to mówią nogą. Wszystko działa bez zarzutu. Dzisiaj zamontowałem hak. hak dedykowany. I zonk. Klapa bagażnika nie reaguje na ruch nogą. Czy ktoś podpowie co jest tego przyczyną?

SRS 20-04-2021 20:24

Odp: Klapa bagażnika nie otwiera się
 
Cytat:

Napisał domekrap (Post 3336783)
Czy ktoś podpowie co jest tego przyczyną?

wróć do instalatora haka holowniczego , aby podłączył anteny które znajdują się w zderzaku

domekrap 22-04-2021 09:00

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Potrzebuję szybkiej pomocy. cz ten czujnik (antena) która odpowiada za otwieranie bagażnika nogą musi być umieszczona w odpowiednim miejscu? na jakiej wysokości od podłoża, czy musi być pionowo w dół? Obecnie mam ją wypiętą z tego miejsca gdzie oryginalnie była, przeniesiona obok ale jej działanie jest nijakie. Raz na kilka lub kilkanaście ruchów nogi otworzy się bagażnik.

tedi_k 22-04-2021 09:57

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Cytat:

Napisał domekrap (Post 3337512)
.. cz ten czujnik (antena) ...

To antena keyfree.
Czujniki "machania nogą" widać dobrze tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Trzeba sobie pooglądać zderzaki tylne na allegro, to się znajdzie fotkę jak są zamocowane do zderzaka...

"Perspektywiczny" sposób rozwiązania problemu podany jest w dziale Edge'a - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

deny24 22-04-2021 17:43

Odp: Klapa bagażnika - nie zawsze się otwiera
 
Ktoś odstawił fuszerkę skoro antena mu przeszkadzała, albo hak źle dobrany. Wstawiałem używkę oryginał Kuga (wypinamy pionowo) i wszystko się mieściło. Podobno nawet elektrycznie składane pasują, chociaż Ford na swojej stronie ich nie zaleca przy klapie otwieranej nogą. Nie mam jak teraz zrobić fotki, jak byś koniecznie potrzebował to napisz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.