Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278561)

KubaFord 26-03-2018 10:19

Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Witajcie
Za tydzień mam przegląd gwarancyjny nr.2
niestety na osiedlowych policjantach zaczęło trzeszczeć zawieszenie, -prawdopodobnie łączniki? mam najechane 29000km, czy ktoś z Was miał takie kłopoty?
Zastanawiam się czy zrobią to na gwarancji czy będę płacił, bo jeżeli odpłatnie to chyba zapłacę dużo więcej niż poza ASO;-(

PS: nie wiem czy pisałem ale jakies 3 tys km wstecz padła mi lambda - gwarancja, ma Jeszce zastrzeżenia do głośności skrzyni na szczególnie za zimnym silniku. jak wcisnę sprzęgło to cisza, jak wysprzegle to na jałowym lekko wyje, zresztą przy przyspieszaniu tez ja słychać - serwis mówi TTTM;-(

Focus ma wiele zalet: był tani w zakupie i nieźle sie prowadzi ale zaczyna mnie rozczarowywać, szczególnie, że mam tez Civica z 2009 roku i tam wszystko chodzi super

Fulara 26-03-2018 13:44

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
zaraz bedziesz na cenzurowanym na forum, nie pisz takich herezji

edmun 26-03-2018 14:48

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Mnie bardzo zastanawia jak to jest, że ja swoim jeżdżę i się w kółko uśmiecham. Przez ostatnie 2 lata cieszę się jeżdżąc swoim. Nawet od wczoraj jest teoretyczne gdybanie z żoną czy nie będziemy zmieniać Fokę na Mondeo MK5 (w tym samym kolorze) i dzisiaj jak polatałem chwilę denerwując pana w X5 2.0d na zakrętach bo nie mógł mnie dogonić, to się zastanawiam czy by mi Focusa by nie brakowało jakbym się przesiadł na Mondeo. Nie mówiąc że jest tylko jedna opcja w Mondziaku na którą bym się zdecydował i wciąż uważałbym że w porównaniu do Focusa to byłby za "wolny".

A tak przez ostatnie 2 lata aż się nawkurzałem na? Cieknącą wodę i odstającą podsufitkę w bagażniku i odklejoną uszczelkę drzwi kierowcy. I tyle. Inne rzeczy nie wynikały z wad pojazdu :P Więc napradę mnie ciekawi skąd wy macie te Focusy co to mają usterki za usterkami i w kółko jakieś problemy. Może ja jestem po prostu wyjątkiem. :P :P

orczyk5 26-03-2018 14:58

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Edmun...bo Ty chcesz jeździć i cieszyć się z jazdy. Inni mają problem, że to głośne (zabija ich wiatrak dmuchamy na 3), że coś stuka (nikt tego nie słyszy ale przecież wiadomo nie chcą słyszeć), że za zimno/ciepło, żeby coś wyłączyć bo go denerwuje (np. drugi komputer), że jeżdżą na oliwie nie oleju, że to nie MK 1 bo wtedy były samochody. Ludzie kupują samochód dla ludu....a płaczą jak przy bentleyu. W firmie mamy różne Range, BMW, Mercedesy, Porshe i Audi (Prezesi mają różne gusta i można książkę napisać co tam się zdarza. Sam jadę za miesiąc na przegląd po 2 roku....i kolejny rok miłego przemieszczania się :). A jak chciałbym narzekać....to pewni coś bym znalazł :).

KubaFord 26-03-2018 15:29

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Nie pisze herezji tylio prawde
Auto trzeszczy, lambda poleciala a skrzynia jest glosna.
To wszystko prawda.
A zapytalem o laczniki od tak.
Ps. troche mnie to dziwi wszystko bo na honde nie da sie zlego slowa powiedziec mimo ze leciwa.
Moze mam trafny egzemplaz...Focusa

Fulara 26-03-2018 15:57

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2955424)
Mnie bardzo zastanawia jak to jest, że ja swoim jeżdżę i się w kółko uśmiecham. Przez ostatnie 2 lata cieszę się jeżdżąc swoim. Nawet od wczoraj jest teoretyczne gdybanie z żoną czy nie będziemy zmieniać Fokę na Mondeo MK5 (w tym samym kolorze) i dzisiaj jak polatałem chwilę denerwując pana w X5 2.0d na zakrętach bo nie mógł mnie dogonić, to się zastanawiam czy by mi Focusa by nie brakowało jakbym się przesiadł na Mondeo. Nie mówiąc że jest tylko jedna opcja w Mondziaku na którą bym się zdecydował i wciąż uważałbym że w porównaniu do Focusa to byłby za "wolny".

A tak przez ostatnie 2 lata aż się nawkurzałem na? Cieknącą wodę i odstającą podsufitkę w bagażniku i odklejoną uszczelkę drzwi kierowcy. I tyle. Inne rzeczy nie wynikały z wad pojazdu :P Więc napradę mnie ciekawi skąd wy macie te Focusy co to mają usterki za usterkami i w kółko jakieś problemy. Może ja jestem po prostu wyjątkiem. :P :P

może dlatego, że nie masz na rynek polski :)

edmun 26-03-2018 16:32

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Cytat:

Napisał KubaFord (Post 2955443)
Moze mam trafny egzemplaz...Focusa

Może i tak :)

misiek63 26-03-2018 17:53

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
moja opinia o foce jest bardziej pozytywna; oprócz wymiany sondy lambda na gw. nic złego u mnie się nie dzieje....na trzeszczenie ( skrzypienie ?) zawieszenia podobno pomaga spryskanie sprayem silikonowym...

maciaba 26-03-2018 19:11

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Kumpel ma Skodę Superb III, i na policjantach trzeszczała mu już przy 20kkm , tuleje wahacza dokładnie. A Superb kosztował 2,5x więcej niż foka

Ja po prawie 2 latach jestem bardzo zadowolony z 1.0EB (42kkm przebiegu aktualnie).
Nie zamieniłbym na nic innego

LukaszWroc 27-03-2018 08:14

Odp: Przegląd nr 2 wrazenie z 2 lat uzyttkowania
 
Po dwóch latach mam najechane w swoim 130kkm.
Z małymi wyjątkami, jestem bardzo ( odpukać ) zadowolony.
Te małe wyjątki to:
1. Wymiana wysprzęglika na gwarancji ( denerwujacy był czas przedłużania się naprawy).
2. Drobne trzeszczenia w desce rozdzielczej ( usunięte we własnym zakresie bo ASO na gwarancji nei widziało problemu )
Ostatnio pojawiły się drobne wibracje z komory silnika i wybieram sie z tym do serwisu, aby przyjrzeli się sprawie.
Fakt - moje auto ma w 90% przebiegi poza terenami zabudowanymi, ale ogólnie mogę Fokę polecić szczerze i bez wyrzutów sumienia.
Kolejnym autem będzie też Focus.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.