Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307643)

moons 26-03-2020 21:51

2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Temat raczej nie typowy, demontaż gazu z takiego silnika. Wiem że sam w sobie raczej kijowy pomysł, ale wpadło mi w oko właśnie auto z takim silnikiem zagazowanym, ma praktycznie wszystko co można mieć bez panoramy i przedniej grzanej szyby. lekko zaniedbany ale da się doprowadzić do ładu. A demontaż chodzi mi po głowie dlatego że robię jakieś 6 km dziennie i to nie każdy dzień tygodnia, a rocznie ledwo 8 tyś przegonię.
Pozdrawiam

RyszardaTrzeciaWaza 26-03-2020 23:57

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Zapytaj właściciela, czy sprawdzał/regulował luz zaworów. Niektórzy mają to gdzieś i poźniej zawory ponadpalane. I standardowa kwestia, ile bierze oleju ?
Jak wszystko w normie, to kolektor ssący do wymiany i można jeździc.

moons 27-03-2020 05:53

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
z tym problem, auto z Włoch stoi w komisie. Tak naprawdę to nawet go dokładnie nie sprawdzałem, jedynie zerknąłem że faktycznie wygląda jak z Włoch ale tragedii nie ma, gaz mnie od razu odrzucił.
Pozdrawiam

ChceMiecCMAXa 27-03-2020 07:24

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Ja bym auta z Włoch nie brał teraz, zarażony koronawirusem jest na bank.

Rafał A.(antek) 27-03-2020 08:45

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Kwarantanna i ozon, i po wirusie, tu nie ma sie co martwić.

A gaz musisz demontować? fajnie jeździ sie tanio. Poza tym można mając gaz jeździć na benzynie. No chyba że butla przeszkadza.

A demontaż to zdjęcie butli i ew przewodów gazowych i wlewu, demontaż parownika LPG i połączenie przewodów wodnych, demontaż wtrysków i zaślepienie otworów w kolektorze. Proste i bezproblemowe.

Skolmi 27-03-2020 08:50

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Cytat:

Napisał moons (Post 3237675)
A demontaż chodzi mi po głowie dlatego że robię jakieś 6 km dziennie i to nie każdy dzień tygodnia, a rocznie ledwo 8 tyś przegonię.
Pozdrawiam

Daj sobie dwa tankowania gazu na decyzję. Niewykluczone, że nagle zaczniesz jeździć więcej ;-)

szkolny 27-03-2020 19:44

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Dla czego założenie że bierze olej? nie każdy bierze olej-chyba że ktoś wymieniał olej co 20 tys albo z cofanym licznikiem.

Bump: Ile przebiegu ma?jak będziesz sprawdzał niech ktoś drugi depnie mu 2-3 razy do odcinki na ciepłym silniku a ty spradz ręką pod rurą wydechowa czy sadzą nie pluje i czy dym nie smierdzi spalanym olejem,możesz też położyć się z tylu i latarka poświecić w wydech czy nie jest czarny od sadzy,jutro wkleje zdjęcie jak mój wygląda.

moons 27-03-2020 20:31

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Co do jeżdżenia to powinno być go jeszcze mniej, bo zalecenia są żeby więcej ruchu zażywać. Dlatego nie chcę gazu.
Co do samego auta to generalnie nie napalam się na nie, przed tą całą koroną byłem obejrzałem i tak trochę wpadło w oko, cena jest wysoka a przynajmniej na razie gość nie chce opuszczać.
Auto z 2009 roku, czarne na 17", tak jak pisałem praktycznie full wypas, przebieg na liczniku 170 tyś, na tyle mniej więcej wygląda, ale takie mało zadbane, kratki połamane, plastiki powyrywane, podszybie połamane. Opony raczej na dojechanie do domu. Generalnie da się wszystko uzupełnić kwestia tylko ceny za auto, a tej chwili cena to 19 tyś. Nie te to inne.
Bardziej mi chodziło o co da się odzyskać, ile trzeba dołożyć żeby pozbyć się gazu z auta.
Pozdrawiam

szkolny 27-03-2020 21:05

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Za 2007dalem ponad 20k z opłatami,tyle ze mniejszy przebieg,automat i fabryczny pakiet stylistyczny,naladki na progi,zderzaki,spoiler i felgi 18" ale bez gazu.Fajne auta te C-maxy

moons 27-03-2020 21:18

Odp: 2.0 Duratec demontaż gazu z takiego silnika
 
Ale kiedy go kupiłeś? Dziś jak by nie liczyć 2007 czy 2008 to ponad 12 letnie auto. także 19 tyś za auto plus jakiś tam pakiet startowy to trochę dużo, przynajmniej jak dla mnie.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.