Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Obudowa konsoli poszukiwana (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303567)

kfiatas 29-11-2019 20:00

Obudowa konsoli poszukiwana
 
1 załącznik(i)
Witajcie.

Od 2 miesięcy poszukuję do mojego Escape 1,5 EB 2018 r wersja SEL obudowy konsoli jak w linku do aukcji eBay - tylko tam ją znalazłem, niestety aukcja zakończona a sprzedawca nie odpowiada na wiadomości. Auto przyjechało do Polski już bez tego plastiku :/

link do aukcji: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nr fabryczny tej części to: GJ54-S045H93 - niestety nr amerykański
Serwis w Polsce odpada - nie te nr części, poza tym europejska Kuga ma w tym miejscu przycisk Start/Stop silnika więc nie pasuje.
Popisałem do kilku handlarzy częściami Escape z allegro - nikt tego nie sprzedaje.

Ma ktoś pomysł jak i gdzie to można kupić zamówić? Może jakiś sprawdzony sklep, który ściąga części z USA?

Z góry dziękuję za sugestie.

deny24 30-11-2019 09:26

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Szukaj a znajdziesz. Nie sugeruj się tylko numerami. To jedna z wielu stron z częściami do forda: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja tak szukałem osłony kamery nad lusterkiem wstecznym. U nas niedostępna, ale w jednym sklepie motoryzacyjnym mieli katalog amerykański. Tak zdobyłem numer części, a kumpel, który był w stanach przez kilka miesięcy, kupił przez internet i mi przywiózł. Cena wysoka bo ok. 60 $ ale oryginał. W stanach nie tylko autoryzowane sklepy sprzedają oryginalne części. I czasami mają opcje wysyłki za granicę.

kfiatas 30-11-2019 12:13

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Dziękuję za odpowiedź i za link.
Właśnie po sklepach szukałem i nie mogłem znaleźć bo mi zawsze nr nie pasował (ten z aukcji eBay). Teraz z tego co napisałeś wychodzi co innego.
Pytanie czy to jest ta część której szukam:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rysunek tej części wygląda podobnie do zdjęcia z eBay-a ale nie jestem pewien. Zupełnie inna nazwa części, inny numer...do tego kolor części. Nie wiem jaki powinienem mieć kolor. Gdzieś tam wyczytałem, że mam kolor tapicerki "charcoal" (czarny) a tu jakieś "armour" i "deep space".
Ciężka sprawa...

deny24 30-11-2019 13:50

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Nie wiem jaki powinienem mieć kolor. Gdzieś tam wyczytałem, że mam kolor tapicerki "charcoal" (czarny) a tu jakieś "armour" i "deep space".
Ciężka sprawa...[/QUOTE]

Jak sam napisałeś, kolor tapicerki charcoal czyli obicia foteli i boczków. Kolor elementu panelu to armour i deep space. Jak będę w aucie to zrobię foto, u mnie chyba jest armour - wpadający w brąz. Wejdź na otomoto i poogladaj auta. Albo próbuj szukać po VIN.

Na 99% to jest ten element. Europejczyki mają jedną obramówkę. Escape w 2 elementach ze względu na położenie lewarka i budowę tunelu środkowego. Co do koloru sam się zakręciłem, jaki jest u mnie, ale poszukaj trochę na necie to dojdziesz do tego. Zawsze możesz kupić 2 elementy i będzie komplet, polakierować albo okleić. Wybór należy do Ciebie. I poczytaj jeszcze które są z otworem na start/stop. Chyba dlatego jest 2 rodzaje w 2 kolorach, czyli 4 do wyboru.

https://zapodaj.net/c09b2da3c9939.jpg.html

https://zapodaj.net/da765b55b27e8.jpg.html

https://zapodaj.net/4a8641729ad13.jpg.html

Wg fragmentu elementu z prawej strony z twojego zdjęcia masz kolor armour - szary/popielaty. Deep space jest u mnie, podwójny lakier metalizowany.
Szukaj a znajdziesz wszystko.

kfiatas 30-11-2019 19:56

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Dzięki kolego za zdjęcia i wyjaśnienia !!!

Wygląda u mnie, że mam ten sam odcień.
Masz też rację co do wyboru - są 2 rodzaje tego plastiku "with keyless start" i "without keyless start".

Teraz tylko znaleźć sklep co wyśle mi to do Polski - póki co 3 sklepy, które na szybko znalazłem nie prowadzą wysyłek zagranicznych. Albo znaleźć kogoś kto mi to ze stanów przywiezie :D

deny24 01-12-2019 17:32

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Teraz tylko znaleźć sklep co wyśle mi to do Polski - póki co 3 sklepy, które na szybko znalazłem nie prowadzą wysyłek zagranicznych. Albo znaleźć kogoś kto mi to ze stanów przywiezie :D[/QUOTE]

Niestety tutaj Ci nie pomogę. Popytaj wśród handlarzy aut z USA, popatrz po sklepach, co sprowadzają części, albo poszukaj znajomych za wielką wodą, którzy by Ci to kupili i wysłali do Polski. Albo będziesz szukał u nas i liczył, że trafi się Escape na części.

Speedo 01-12-2019 18:03

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Cytat:

Napisał deny24 (Post 3199015)
Popytaj wśród handlarzy aut z USA, popatrz po sklepach, co sprowadzają części, albo poszukaj znajomych za wielką wodą, którzy by Ci to kupili i wysłali do Polski.

są dedykowane rozwiązania bez "szukania znajomych" - wklep w google polonez, polamer, doma - kupujesz w sklepie usa, podajesz adres w/w firmy, oni otrzymują paczkę na terenie usa i wysyłają do polski, instrukcja i kalkulator kosztów na ich stronach zwykle jest, tylko czekania sporo bo żeby "było tanio" to płynie okrętem do 60 dni, na miejscu zwykle bywa przywalone cło+vat (ale nie w 100% przypadków) i potem z gdańska pod dom rzuca to jakiś kurier, ja ostatnio brałem polamera to chyba gls przywiózł

kfiatas 02-12-2019 20:04

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Znalazłem sklepy amerykańskie z tę częścią - cena przesyłki jakieś 60 $ (tyle co sama część - drogo).
Dzięki za podpowiedź z tymi firmami polskimi :one:
Zadzwonię i dopytam co do samych kosztów - może wyjdzie taniej.


Piękne dzięki za podpowiedź :p

PS. załóżmy, że ta część kosztuje 60 $, żeby nie płacić cła wartość nie może przekraczać 45euro - zatem przekracza, poza tym musi być to tzw. upominek (wysyłany od osoby prywatnej - do osoby prywatnej - u mnie będzie ze sklepu internetowego do osoby prywatnej).
Jest szansa, że zakupione rzeczy o wartości 45 - 150 euro mogą być zwolnione z cła ale trzeba zapłacić 23% VATu...
Najgorsze jest to, że podobno nie ma reguł czy będą dodatkowe koszta cła+VATu - decyduje o tym tylko i wyłącznie celnik.

deny24 03-12-2019 01:00

Odp: Obudowa konsoli poszukiwana
 
Śmiało możesz doliczyć VAT i opłaty celne pow. 22 Euro do 150 Euro. Przy przesyłkach ze sklepu musi być dowód zakupu z opisem towaru. Tylko upominki mają deklarowaną wartość. Cło na części 4,5 % jest naliczane pow. 150 euro. Można kombinować, jak przy zakupach z Chin, zaniżać wartość, zmieniać dane dot. towaru, czy adresować przez prywatne osoby. Ale czy jest sens bujać się jeszcze po Oddziałach Celnych z wyjaśnieniami? Dlatego pisałem o "znajomych" ☺️


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.