Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Fotel kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=24685)

nikko 09-05-2007 19:22

Fotel kierowcy
 
witam Drodzy Koledzy,

mam mondeo (trend) MKIII i siadla mi dzis regulacja fotela (fotel ma elektryke tylko na wysokosci).
silnik dziala (slychac), ale fotel stoi w miejscu.
1. jak to naprawic? jak masz/macie schematy fotela, bardzo bym prosil o podeslanie mi linka skad go moge sciagnac

z gory dzieki za pomoc
pozdrawaim
Tomek

pawellb 09-05-2007 20:11

podejrzewam że siadła zębatka, bo jeżeli twierdzisz że silnik słychać a siedzisko nie przesuwa się (góra-dół), tzn. nastąpiło "skoszenie zębów, czytałem na forum że taką zębatkę można dorobić, poszukaj na forum tego tematu

ace2 09-05-2007 20:55

To ślimak był raczej i kupno graniczy z cudem w ASO masakra a na forum kiedyś ktoś podawał namiar na jakiegoś ślusarza co to umi zrobić.

Zawika 09-05-2007 20:57

Cytat:

Napisał pawellb
podejrzewam że siadła zębatka, bo jeżeli twierdzisz że silnik słychać a siedzisko nie przesuwa się (góra-dół), tzn. nastąpiło "skoszenie zębów, czytałem na forum że taką zębatkę można dorobić, poszukaj na forum tego tematu

Witam.
Jest gościu na Allegro który sprzedaje takie (metalowe, bo oryginalna jest plastikowa) zębatki.

Bart 10-05-2007 15:09

nikko, mam ten sam problem. Na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest instrukcja wymiany (wielokrotnie podawany tutaj link!!!), ale kupno zębatki graniczy z cudem. Ja jedną znalazłem na Allegro.pl i kupiłem za 50 zł, ale nigdy wcześniej ani teraz już ich nie widziałem...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

markosi 10-05-2007 15:32

Na Allegro na pewno znajdziesz. Jak nie w tej chwili to zajrzyj tam za kilka dni. Gość który to sprzedaje ma nick blysk001 i jest to autor opisu naprawy który można znaleźć na mondeoklubpolska. Pare tygodni temu tż to przerabiałem :fcp4

Bart 10-05-2007 15:35

No ja też od niego kupiłem... Super kontakt, polecam! Myślałem, że tylko jedną sprzedaje.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -> w takim razie zaglądaj, albo napisz i zapytaj!

ace2 10-05-2007 15:46

No i wszystko jasne. Link do gościa przyda sie karzdemy na wszelki wypadek. Mnie sie to jeszcze nie popsulo ale napewno to szlag trafi. Jak mozna cos takiego zrobic z plastiku?

Bart 10-05-2007 15:55

Cytat:

Napisał ace2
Jak mozna cos takiego zrobic z plastiku?

Tym bardziej, że mechanizm ślimak-ślimacznica jest samohamowny! Więc siedząc na fotelu cały czas wywieramy nacisk zębami ślimacznicy na ślimak...

ace2 10-05-2007 18:58

no wlasnie, zastanawiajace sa te pulapki producenta.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.