Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 Duratec - dynamika auta (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=131853)

romez555 27-05-2011 20:24

2.0 Duratec - dynamika auta
 
Cześć, jak jest z dynamiką tego silnika w Mondku?
Jeździłem Tddi i Tdci a nie miałem przyjemności taką 2.0 benzyną. To tdci ładnie się odpycha przy tych gabarytach auta.
Możecie napisać jak to się sprawuje w życiu ulicznym. Jak by nje było to ma te 145 koni, co prawda na innym momencie obrotowym.
Dzięki za pomoc, pzdr

MacieqZST 27-05-2011 21:03

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Nie wiem co ci napisać, sam musisz się przejechać.

romez555 27-05-2011 21:34

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Czy daje radę na drodze, czy czuć np że lekko brakuje mocy jak się jedzie.

t_skiba 27-05-2011 21:44

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Jezdzi fajnie. Tylko jak zaladowany i pod gorke to czasami trzeba zredukowac zeby szybciej przyspieszyc. Ja mialem kombi to troche gorsze ma osiagi niz sedan czy hatchback.

bolek-tarnow 27-05-2011 23:11

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
ja przewaznie jezdze sam i szczerze powiem, ze daje rade. wszystko zalezy kto do jakich celow uzywa auta i jak jezdzi. 2.0 jest optymalne w miescie, w trasie ciut mu moze brakowac ale tragedii nie ma - pokrecisz wyzej i ladnie idzie.

trezus 28-05-2011 06:28

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Pomykam takim Fordem już trzeci rok, i powiem, że szału nie ma. To jest ciężki samochód i żeby nim dynamicznie jeździć to trzeba pociskać, a wtedy lubi sobie wypić. Ale jest dużo lepiej niż z silnikiem 1,8. Jeździłem kiedyś Fordem Sierrą 2.0 chyba 120 koników tylko 4 biegi, ale był znacznie bardziej dynamiczny. Może to kwestia przyzwyczajenia.

dudus23 28-05-2011 16:11

Re: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Jezdze trzeci rok fordem mialem w nim najpierw silnik 1.8 teraz mam 2.0 na moja jazde ma zbyt malo mocy ale jezeli jezdzisz po miescie do 80-90 powinien dac rade. Przy wyprzedzaniu bez redukcji sie nie obedzie aby zachowac plynnosc wszystko tez zalezy na jakich kolach chcesz miec 16 optymalna na 17 juz bedzie sie gorzej zbieral

rustin 29-05-2011 10:45

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tutaj parę filmików jak przśpiesza

dudus23 29-05-2011 18:57

Re: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Z filmików wynika że troche zamulony albo taki kierowca :) swoim na 2 biegu kreciłem rowna 100 :)

rotor 29-05-2011 21:57

Odp: 2.0 Duratec - dynamika auta
 
Koledzy, nie dramatyzujmy z tym kręceniem. Z silnikiem 2.0, by 'poszybować' to tak czy inaczej trzeba pocisnąć/podkręcić. To przecież jest Pb a nie ON. Np. Pb 2.0 w Passacie też wymaga kręcenia, by popchnąć to żwawiej niż otoczenie do przodu. Taka charakterystyka silnika. Miałem okazję niemało pojeździć 2.0 Pb 145KM i wg. mnie jak na taką masę auta to dobrze sobie radzi (zarówno przyspieszenie jak i Vmax).
Oczywiście, jak już wcześniej napisano, wszystko zależy od tego, kto jak jeździ. Ale to nie jest auto (ani sam silnik) sportowe. Jeżeli ktoś potrzebuje przyspieszeń ponad standardowych, to i powinien obejrzeć się za odpowiednim silnikiem w aucie.
Generalnie, wybierając między 1.8 a 2.0 (oba Pb), to brać 2.0, bo spalanie niewiele większe, a jazda znacznie płynniejsza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.