Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198315)

toudi17 03-02-2014 13:15

Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Witam Wszystkich zainteresowanych tematem :)

Mianowicie mam taki problem. Przestał mi działać w ogóle centralny zamek z pilota, kluczyka, w środku, tylna klapa ze środka jak i z pilota również nie działa, domykanie szyb i inne z tym związane bajery też odmówiły współpracy.

Przerabiałem róznego rodzaju tematy i nie jest to nic związanego z zamek w drzwiach kierowcy. Po wizycie u mechanika stwierdził że zadnych oznak życia nie ma w Module Komfortu, dochodzi do niego sygnał ale nie podaje dalej.

Więc postanowiłem go wymienić a tutaj pojawia się sporo pytań. Na moim są takie oznaczenia: Siemens 5WK4 8731B T83SA, 1S7T-15K600-GB, CONTR. ASY-R/ CONTR LK & ALAM SYS MN.

To co zaznaczyłem kolorem czerwonym najczęściej jest inne, i tutaj moje pytanie, za co poszczególne oznaczenie odpowiada?
Niżej moduł dla przykładu i czy on będzie pasował?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja mam Mondeo 2.0 TDDi Ghia 2001r.

Z Góry dziękuje za pomoc. Krystian :)

wojtekn 03-02-2014 16:02

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Daj mi VIN. :wink:

toudi17 03-02-2014 16:34

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam coś takiego z oznaczeń taki sam tylko teraz moje pytanie, czy silnik ma wpływ na ten Moduł??

wojtekn Później podam Tobie VIN.

wojtekn 03-02-2014 16:49

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Silnik nie. :wink:
Jeśli ten z aukcji ma identyczne numery jak twój to luz. :)

Vin by mi był potrzebny do podania ewentualnych innych numerów pasujących do twojego, jeśli nadal będziesz szukać. :)

toudi17 03-02-2014 21:05

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Podeśle jutro ten VIN.

Interesuje mnie jakie są różnice w tych modułach, co za co odpowiada :)

rednaxelA 04-02-2014 09:01

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Tylko zwroc uwage na to ze GEM o tych samych numerach moze miec inne ustawienia np jak do auta z czasowymi wycieraczkami wlozysz GEM od auta z automatycznymi to czasowe wycieraczki nie beda dzialac - mozesz to zmienic WDSem ale w numerach GEMa nie jest w zaden sposob zapisane. Podobnie grzanie przedniej szyby - ty masz dawca nie mial to nie zadziala i trzeba zmienic ustawienie.
Nie mowie tu o ciekawostkach typu brak rozbrajania alarmu z kluczyka (dziala tylko z pilota) itp :-)

Tak wiec albo VIN dawcy trzeba miec tez albo troche szczescia albo dolozyc pare dych na podjechanie do speca z WDSem i ustawienie co potrzeba.

toudi17 04-02-2014 09:27

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
rednaxelA Twoja wypowiedz dużo mi pomogła a zrazem skomplikowała zakup nowego GEM-a :P

Choć jeżeli ja mam Ghia i dawca też miał powinien mieć ten sam "wypas" co ja tzn tak to rozumiem :)

djibiza 04-02-2014 09:43

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Cytat:

Napisał toudi17 (Post 2152912)
jeżeli ja mam Ghia i dawca też miał powinien mieć ten sam "wypas"

Niestety nie :P ghia się różnią ;)

toudi17 04-02-2014 10:02

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
djibiza Jeszcze bardziej komplikuje :P Rozumiem że 100% dobór jest tylko podczas sprawdzenia nr VIN? Tylko że ten co sprzedaje nawet nie wie od jakiego modelu to demontował :P

W takim razie któreś oznaczenia na modelu muszą być odpowiedzialne za dane funkcje, bo inaczej to nie wiem jak dobra:)

djibiza 04-02-2014 10:05

Odp: Moduł Komfortu - Wymiana/Dobór i oznaczenia
 
Daj VIN Wojtkowi, zaufaj fachurze ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.