Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303594)

piocab1070 30-11-2019 15:12

Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nie wiem czy ten temat był już przerabiany ale nie znalazłem nic takiego. Sprawa przedstawia się następująco. Otóż postanowiłem zmienić z swoim galaxym lampy ze zwykłych ta takie z soczewką od s maxa(trafiła się taka okazja) W lampach z soczewką jest dodatkowa żarówka doświetlania zakrętów i chciałbym żeby to działało. Instalacja w obu autach była taka sama i do lamp jest po 11 pinów. Co jeszcze muszę zrobić żeby działało?

Thelesia1987 30-11-2019 20:55

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
o Panie temat rzeka....nie warto....lepiej kup dobre żarówki halogenowe i zostaw te lampy co masz.....

Jarek G. 30-11-2019 21:45

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Mówiąc "soczewkowe" masz na myśli xenony? No to kolego potrzebny będzie okład samopoziomujący i spryskiwacze reflektorów. I wymiana zbiorniczka na płyn do spryskiwaczy.

piocab1070 30-11-2019 22:26

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Panowie w lampach które kupiłem jest soczewka ale Xenon nie ma. Chodzi mi tylko o to żeby działało w nich doświetlanie zakrętów. Co muszę zrobić żeby działało u mnie

Piasek80 01-12-2019 06:48

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Ale do działania układu doświetlania zakrętów potrzebny jest sygnał z czujnika kąta skrętu przy kolumnie kierownicy. Nie wiem czy to jest obligatoryjne w każdym Galaxy.
Co do jakości oświetlenia to też byłem zdziwiony że OE lampy (klasyczne) świecą dość słabo, jakoś krótko i w ogóle.
Pomogła wymiana żarówek H7 na Osram Night Breaker +100%.
Światła 4x tyle.

piocab1070 01-12-2019 07:40

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Moje lampy świeciły bardzo dobrze nie narzekałem po prostu trafiła się okazja to wymieniłem. Dobra jak dojdę co trzeba zrobić żeby działało to podzielę się informacją

Speedo 01-12-2019 17:35

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Cytat:

Napisał Piasek80 (Post 3198885)
Nie wiem czy to jest obligatoryjne w każdym Galaxy.

jest

Cytat:

Napisał piocab1070 (Post 3198894)
Dobra jak dojdę co trzeba zrobić żeby działało to podzielę się informacją

poczytaj dział mondeo, są tam ze 2 tematy ze szczegółowymi instrukcjami - dołożenie modułu hcm będzie niezbędne do tego doświetlania

piocab1070 01-12-2019 18:25

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
W końcu konkretną odpowiedź, ok dam znać jak poszło

piocab1070 02-12-2019 19:53

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
zdobyłem moduł od auta z którego pochodzą lampy i teraz pytanie czy jest ktoś kto ma jakiś schemat jak ma być podłączony ten moduł?

piocab1070 03-12-2019 20:39

Odp: Zmiana Lamp przednich ze zwykłych na soczewkowe
 
Cała operacja zakończona sukcesem doświetlanie śmiga aż miło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.