Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=258768)

APeZet 14-02-2017 15:30

Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Mam pytanie do posiadaczy ESCAPE'a i innych użytkowników sześcio stopniowego automatu (nie PowerShift) bądź znawców tematu ostatnio zaobserwowałem pewną przypadłość a mianowicie:
Przy przełanczaniu z D na R skrzynia myśli a później jest szarpnięcie przy zapięciu wstecznego czy u Was też występuje podobny objaw? Dodam że olej jest i jest świeży, błędów też nie ma.

motomysz666 14-02-2017 17:57

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
A to jest 6cio biegowy automat który NIE jest powershiftem w Fordzie ? Zwykła mechaniczna skrzynia ?

tedi_k 14-02-2017 18:13

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Cytat:

Napisał motomysz666 (Post 2749689)
A to jest 6cio biegowy automat który NIE jest powershiftem w Fordzie ...

We wszystkich nowych samochodach stosowane są amerykańskie hydrokinetyki 6-cio biegowe "A6 mid range"

Cessar 14-02-2017 18:31

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Czyli diesle ” Powershift, a benzynowe amerykański kinetik.Jak kultura pracy co do dwusprzęgłowej ?

motomysz666 14-02-2017 18:33

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2749696)
We wszystkich nowych samochodach stosowane są amerykańskie hydrokinetyki 6-cio biegowe "A6 mid range"

Kolega który założył temat ma auto z 2014 ... no to nie wiem czy takie ono nowe, raczej młode ;) no ale ma benzynkę

Yakac 14-02-2017 18:43

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Mam obie skrzynie w swoich autach i powiem, że hydrokientyk, czyli skrzynia 6F35 w Ford Escape pracuje świetnie, żadnych szarpnięć, porównywalnie do Powershift, a myślę, że będzie trwalsza/mniej problematyczna w ewentualnych naprawach czy serwisowaniu.

Jedyną różnicą jest to, że Powershift bardziej umie wykorzystać silnik do hamowania i tym samym po zdjęciu nogi z pedału gazu hamuje/oszczędza paliwo np. z górki, przed skrzyżowaniem. Skrzynia hydrokinetyczna z Escape, czyli taka jak teraz montowana jest do benzynowych Ecoboost też w Mondeo/Fusion nie ma tej umiejętności i samochód tak jakby dalej się toczy, jak chcesz przyhamować to trzeba na hamulec nacisnąć.

APeZet 14-02-2017 19:39

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Yakac a Twoja 6F35 w ESCAPE 4x4 czy front? Co do pracy w drodze nie mam zastrzeżeń ten objaw występuje tylko w kolejności D na R. Zaobserwowałem, że na równym podłożu jest OK a jak stoi na nie równym wtedy szarpnie siła nacisku pedału hamulca też ma znaczenie. Jakieś sugestie?

Yakac 14-02-2017 20:24

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
U mnie w Escape jest w 4x4 :)
Sugestii nie mam. Duży masz przebieg?

APeZet 14-02-2017 20:59

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Cytat:

Napisał Yakac (Post 2749788)
U mnie w Escape jest w 4x4 :)
Sugestii nie mam. Duży masz przebieg?

Udokumentowane 40 tys km
Kutwa teraz tak sobie analizuję i zastanawiam się czy przypadkiem upgrade sterownika silnika nie przyczynił soę do tego? Teraz sterownik skrzyni adoptuje się do tych ustawień.

marel12467 14-02-2017 23:08

Odp: Szkrzynia automatyczna 6 stopniowa nie PowerShift działanie
 
Cytat:

Napisał APeZet (Post 2749570)
a mianowicie:
Przy przełanczaniu z D na R skrzynia myśli a później jest szarpnięcie przy zapięciu wstecznego czy u Was też występuje podobny objaw? Dodam że olej jest i jest świeży, błędów też nie ma.

A jaki jest stan tego oleju , chodzi o poziom ? Takie objawy może dawać za mała ilość oleju , jeśli stan jest ok , powodów może być kilka , sterownik hydrauliczny , ale wtedy skrzynia by szarpała i przechodziła w tryb awaryjny , przycinające się elektro zawory , za niskie podciśnienie , uszkodzony kosz sprzęgłowy , lub problem elektryczny , źle wyregulowane ciśnienie na skrzyni , miałem automata i co nie co wiem na ich temat , generalnie całą pracą skrzyni steruje sterownik hydrauliczny , to on reguluje ciśnienie oraz otwiera odpowiednie zawory

Polecam też poczytać tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.