Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269142)

gruby33 02-09-2017 15:59

[REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
3 załącznik(i)
Na początku powiem, że jestem trochę zły gdyż miałem więcej zdjęć, łącznie z zaczepami poduszki ale niechcący je skasowałem i finalnie zostały tylko te 4 :/

Kierownicę miałem dosyć wytarta. Nie była to skóra tylko tworzywo. Początkowo rozglądałem się za całą kierownicą ale cenowo w dobrym stanie to spory wydatek.

Na allegro znalazłem ofertę pokrowców szytych na miarę. Cenowo wyszło 80zł + wysyłka.
Finalnie jestem zadowolony z efektu wizualnego oraz dotykowego :)

Czas potrzebny łącznie to około 5-6 godzin niestety.
Najlepiej zdemontować kierownicę i robić to w domu na stole.

Po kolei:
- odłączamy aku
- zdejmujemy górną osłonę kolumny kierownicy (2 zatrzaski po lewej i prawej stronie widoczne po przekręceniu kierownicy)
- demontaż poduszki (wkładamy płaski szeroki śrubokręt tak jak widać od tyłu w taki rowek i podważamy do góry jednocześnie ciągnąc z umiarem za poduszkę - poduszka trzyma się na takim grubym drucie, który trzeba właśnie podważyć).
- odpinamy kable i klucz 22 i ściągamy kierownicę
- pokrowiec musimy idealnie dopasować i ułożyć na kierownicy
- miejsca gdzie jest łączona skóra gładka z perforowaną zaznaczmy na kierownicy i wycinamy w kierownicy rowki aby te łączenia się tam schowały (aby nie było zgrubienia po założeniu)
- ponownie zakładamy pokrowiec i idealnie dopasowujemy
- zaczynamy od ramion kierownicy, które najlepiej podkleić budaprenem od frontu po idealnym dopasowaniu
- i zostaje nam tylko szycie, przeciągamy nić co drugie oczko w pokrowcu zaczynając od jednego ramienia i idąc do drugiego.

Antej 02-09-2017 18:21

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
130zl za kierownicę z tempomatem, skórą i alu wstawkami to dużo więcej niż Twoje 80 i roboczogodziny?
Nie ukrywam ze swoja kupilem za 59zl bez przetarć i bez potrzeby inwestycji w odświeżanie.
Widziałem takie obszycia na kierownicy i dla mnie na minus w stosunku do oryginału.

lukaszooo 02-09-2017 19:22

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Kupiłem u nas na forum trojramienna z poduszka w idealnym stanie za 180zl a swoją wytarta z poduszka sprzedałem za 110zl.
Według mnie nie warto zawracać sobie głowy obszywaniem.

rav 75 02-09-2017 19:34

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Doskonała robota,robiłem tak kiedyś w poprzednim aucie,wiem ile wymaga obszycie wysiłku,dla mnie OK! Prosiłbym cię o namiary na aukcję na pw.

miery 02-09-2017 19:34

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Liczy się satysfakcja z własnej pracy. :D Ładnie wyszło.

_harry 03-09-2017 18:34

[REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Gdybym miał pewny wóz na 100 procent z wiadomą historią bezwypadkowości i tak dalej, wolałbym samodzielnie obszyć swoją kierownicę niż kupować super okazyjnie kierownicę z poduszką.... która to poduszka być może dlatego jest cała i tania bo nie wystrzeliła.
Macie pewność że tak nie bylo? Ale róbcie jak chcecie.
Fajnie obszyte, kolego. Szkoda tych brakujących zdjęć do kompletu tutoriala.

Antej 19-09-2017 19:55

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Cytat:

Napisał _harry (Post 2853355)
wolałbym samodzielnie obszyć swoją kierownicę niż kupować super okazyjnie kierownicę z poduszką.

Tyle że wymienia się samą kierownicę, poducha zostaje.

_harry 26-09-2017 03:30

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Good point ;-) , ale patrz też wpis lukaszooo powyżej

Antej 28-09-2017 12:06

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Co masz na myśli?

Co chciał to wymienił, a wymienił więcej niż musiał. Tyle w temacie.

_harry 28-09-2017 14:24

Odp: [REGENERACJA]Obszycie kierownicy skórą
 
Zdecyduj sie.
Albo pytasz co mam na myśli albo "tyle w temacie". Na siłę nie bede wyjaśniał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.