Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Gaśnie po wymianie rozrządu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295021)

nitrobik 18-04-2019 21:19

Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Witam. Jestem nowym użytkownikiem Fusionka 1.6 benz. Dziś wymienił mi mechanik rozrząd bo nie wiedziałem ile poprzedni przejechał. Problem w tym, że gaśnie w czasie jazdy jak puszczę sprzęgło i schodzi z obrotów. Obroty spadają do 500 i gaśnie. Przy gwaltownym dodaniu gazu coś jakby "pyknie" raz. Czy możliwe że coś spaprał wymieniając pasek rozrządu i pompę ?

kaku25 19-04-2019 08:52

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Jeżeli przed wymianą nie było takich problemów, to bierz fakturę za wymianę i do mechaniora. Lepiej jakbyś już nie zapalał silnika, tylko na holu go doprowadził.Od tego trzeba zacząć.:)

KRUKER 19-04-2019 16:58

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał nitrobik (Post 3120743)
Czy możliwe że coś spaprał wymieniając pasek rozrządu i pompę ?

postawmy pytanie : "czy to niemozliwe ze cos spapral "
fusion ma nazwijmy to: bardziej niewdzieczny rorzad od wiekszosci aut.
Jesli mechanik, tylko na swoich znakach wymieniał -bez użycia blokad wszystko mozliwe.../w fuzji brak znakow fabrycznych do ustawienia rozrzadu, brak klina na wale i takie tam/
Jesli auto ma malo mocy, nie chce jechac itp:572: to pewnie spaprał...

nitrobik 19-04-2019 21:01

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Witam, dzięki za odpowiedzi. Wiec tak: rano pojechałem do mechaniora i po krótkiej intensywnej wymianie zdań stanęło że po świętach zajrzy do przepustnicy. Jednak stwierdził, że już wjeżdżając na warsztat nie mógł zapalić i też się wkurzył że niesprawne auto oddałem "na pasek". Jestem u niego pierwszy raz w trafiłem tam ponieważ koledze z pracy wymieniał pasek w ubiegłym roku (FF 1.4) i żadnych zastrzeżeń. Gdyby nie mankament z obrotami to wszystko jest w porządku. Zbiera się żwawo do 160 leci spoko. Same wolne obroty ładne. Żadnych niepokojących odgłosów, Nawet jakby trochę ciszej. Ustawiał na pewno na jakieś kliny czy coś takiego. Ale jeszcze jedna kwestia. Jak go kupiłem na początku marca to przez kilka dni miałem kłopot z zapaleniem za pierwszym razem obroty szły na 1200 i zaraz na 500 po czym gasł. Po 2 , 3 razie zapalał ok. Zrobiło się cieplej i wszystko było ok aż do tego paska. Tak się zastanawiam czy to nie po odłączeniu aku i podłączeniu przez niego ponownie coś się nie zadziało np. z ustawieniem przepustnicy (silniczka). Błędów po podpięciu pod komputer brak.

darmodziej 20-04-2019 07:22

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
A próbowałeś odpiąć akumulator i zrobić adaptację?

nitrobik 21-04-2019 18:39

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Poczytałem forum nt adaptacji i zrobiłem tak odłączyłem aku poczekałem ok 30 min. podłączyłem. Odpaliłem i pochodził na wolnych obrotach do włączenia wentylatora. Chyba tak trzeba to zrobic. Jazda testowa i .... bez zmian.

kaku25 23-04-2019 07:50

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Nie przegazowałeś go zbyt mocno? Może cewka pada?
Czy problem występuje na zimnym, na rozgrzanym silniku, czy nie ma to znaczenia?

nitrobik 30-05-2019 09:27

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Witam,
Trochę czekałem na termin u porządnego mechanika i ...
Przyczyna: lewe powietrze przez wężyk odmy. Po wymianie i przy okazji czyszczeniu przepustnicy oraz jej adaptacji, wszystko wróciło do normy.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam

kaku25 30-05-2019 10:09

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Której odmy?

LEŚNICZY 31-05-2019 14:31

Odp: Gaśnie po wymianie rozrządu
 
Cytat:

Napisał kaku25 (Post 3137236)
Której odmy?

Na pewno chodzi o wężyk z podciśnienia , w moim też padł a mechanik jakoś nie był w temacie g:~


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.