Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Forscan - dpf kasowanie licznika wypalenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305836)

arturmsi 04-02-2020 17:04

Forscan - dpf kasowanie licznika wypalenia
 
hej, od kilku miesięcy używam forscana na telefonie do podglądania dpf i innych. Ostatnio zauważyłem że liczniki typu dist_last_dpf kasują się co kilka/kilkanaście kilometrów mimo że nie dochodzi do procedury wypalania filtra, wcześnie widziałem tam liczby po około 1000km, od paru tygodni widzę maks kilkanaście.
Co ciekawe, pozostałę wskaźniki czasu jaki minał od wypalenia działają ok, tzn nie kasują się razem z w/w dist_last_dpf.
Mimo kasowania nie ubywa wskaźnika load i soot, nie rośnie temperatura, nie dochodzi do wypalania. Wypalanie dalej mam co kilkaset kilometrów.
Pacjent Focus mk3 2016r. 1.5 tdci 120km

Jak myślicie, od czego to może być? Po za tym wszystko hula, tylko skoro to widzę zaczynam zastanawiać się o przyczynę ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

W linkach screeny forscana.

Mr. Borsuk 04-02-2020 17:59

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Od jakiś dwóch miesięcy, po zaktualizowaniu Forscana u mnie dzieje się dokładnie tak samo jak u Ciebie. Moje przypuszczenia są takie, że licznik kasuje się gdy następuje dynamiczne wypalanie DPF podczas jazdy, czyli wartość DPF_load spada o kilka %, wtedy dist_last_dpf pokazuje 0. Średnio dzieje się tak co kilkadziesiąt km, dawniej Forscan pokazywał jedynie pełne wypalanie i wartość dist_last_dpf oscylowała w setkach km. Podczas opisywanego zjawiska kasowania dist_last_dpf, temperatury katalizatora są w normie (nie osiągają 500-600'C) jak podczas normalnego wypalania DPF, gdy spada wartość soot.

arturmsi 04-02-2020 18:36

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Cytat:

Napisał Mr. Borsuk (Post 3220431)
Od jakiś dwóch miesięcy, po zaktualizowaniu Forscana u mnie dzieje się dokładnie tak samo jak u Ciebie. Moje przypuszczenia są takie, że licznik kasuje się gdy następuje dynamiczne wypalanie DPF podczas jazdy, czyli wartość DPF_load spada o kilka %, wtedy dist_last_dpf pokazuje 0. Średnio dzieje się tak co kilkadziesiąt km, dawniej Forscan pokazywał jedynie pełne wypalanie i wartość dist_last_dpf oscylowała w setkach km. Podczas opisywanego zjawiska kasowania dist_last_dpf, temperatury katalizatora są w normie (nie osiągają 500-600'C) jak podczas normalnego wypalania DPF, gdy spada wartość soot.

Dzięki za odp, mi kasuję się nawet czasem na odcinku 11km gdzie ledwo zdąży się rozgrzać auto...używasz na telefonie czy masz takie same objawy z komputera? bo w sumie na lapku nie sprawdzałem. Ciekawe czy takie objawy mają też inni użytkownicy forscana z np. 2.0 tdci. U mnie ciekawie się tak złożyło, że zauważyłem to po tym jak zacząłem stosować do paliwa ARCHOIL AR 6900 D-MAX...

Mr. Borsuk 04-02-2020 18:54

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Cytat:

Napisał arturmsi (Post 3220446)
Dzięki za odp, mi kasuję się nawet czasem na odcinku 11km gdzie ledwo zdąży się rozgrzać auto...używasz na telefonie czy masz takie same objawy z komputera? bo w sumie na lapku nie sprawdzałem. Ciekawe czy takie objawy mają też inni użytkownicy forscana z np. 2.0 tdci. U mnie ciekawie się tak złożyło, że zauważyłem to po tym jak zacząłem stosować do paliwa ARCHOIL AR 6900 D-MAX...

Używam tylko Forscana na telefonie, oraz podobnie jak Ty ARCHOIL AR 6900 D-MAX :p. W moim przypadku nie zauważyłem korelacji pomiędzy stosowaniem specyfiku a kasowaniem dist_last_dpf, przez kilka miesięcy zjawisko wypalania DPFa zachodziło jak napisałem wcześniej, tj. nawet dopalenie filtra w trasie o kilka % nie powodowało kasowania parametru ostatniego wypalania, zaznaczę że ARCHOIL stosuję od października, częste kasowanie parametru przebiegu między wypaleniami zauważyłem tak gdzieś od początku stycznia, więc pierwsze co przychodzi do głowy to aktualizacja Forscana.

arturmsi 12-02-2020 10:45

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
problem rozwiązał się sam, był to błąd forscana po jednej z aktualizacji, kolejna wszystko naprawiła ;)

zmulim 12-02-2020 13:34

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Z ciekawości, jakiego używasz interfejsu Bluetooth?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

arturmsi 12-02-2020 20:57

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3223272)
Z ciekawości, jakiego używasz interfejsu Bluetooth?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Do odczytu iCar2 Vgate, do grzebania mam kabel viakena.

zmulim 12-02-2020 21:20

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Dzięki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gaga123 13-02-2020 07:41

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Cytat:

Napisał arturmsi (Post 3223423)
Do odczytu iCar2 Vgate, do grzebania mam kabel viakena.

Ten iCar taki czarno-pomaranczowy/czerwony? Da się nim kasować błędy przez forscan android?

arturmsi 13-02-2020 16:56

Odp: Forscan-dpf kasowanie licznika wypalenia
 
Cytat:

Napisał gaga123 (Post 3223520)
Ten iCar taki czarno-pomaranczowy/czerwony? Da się nim kasować błędy przez forscan android?

taki właśnie kolor, w teorii można robić wszystko, kwestia ryzyka, ale akurat przy kasowaniu błędów go nie ma. Nic nie kasowałem bo nie było takiej potrzeby i mam nadzieje że długo nie będzie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.