Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] 1.8 TDCI 115 km duze spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152614)

krzychaus 05-03-2012 10:53

1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
1. Wtryski są OK.
2. Nie kopci, dobrze zapala w zimie i tak dalej.
3. Kopa ma w trasie
4. Wolno się nagrzewa
5. Miasto = 10-11 litrów ( przy eco drivingu zaś dla odmiany przy butowaniu identycznie )
6. Trasa przy jeździe okolo 140 -150 = 6-6,5 litrów ale raczej blizej 6
7. Pomiary z dystrybutora.
---------------
Co sprawdzać Panowie żeby to miało jakiś sens - zaznaczam że to ile pali te auto to naprawdę jest przegięcie.
Co powiedzieć mechaniorowi jezeli ma podlaczyc auto do kompa ?? żeby czego szukal
bo samo podlaczenie w poszukiwaniu bledow to wiem że lipa jedna wielka i ktoś musi pojeździć pod obciążeniem i zobaczyć co tam się dzieje z tym dupowozem.
Jakie mogą być przyczyny ? Jak sprawdzić np przepływomierz we własnym zakresie ?
Czy test pod obciążeniem wykaże mi winę przepływomierza ? Termostatu ? Turbawki? Pompy ? Wtryskiwaczy ?( powinny byc okej rok temu profesjonalnie regenerowane - poprawiło się odpalanie w zime - od strzala przy dowolnej temperaturze )
Ile % winy moze być po stronie 2 masy która już od jakiegoś czasu jest do wymiany ?
Może jakieś czujniki i inne pierdoły ?
Oczywiscie filtry i olej mam na bieżąco oryginały.
Powiedzcie co posprawdzać i jak

kicaj 05-03-2012 12:37

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
jeśli dobrze zapala i nie kopci to szansa ze to wtryski jest mała. Ale zawsze mozesz zrobic próbe przelewowa.
Dwumasa raczej nic nie ma do tego.
Przeplywka - najprosciej odlaczyc i sprawdzic jak sie jezdzi z odlaczona (oczywiscie bedzie blad w komputerze), a najlepiej podmienic na probe na sprawna.
wolno sie nagrzewa bo to diesel, a spalanie ktore podajesz to w pewnych warunkach moze byc normalnym spalaniem... (mowie w szczegolnosci o miescie)

mjprzem 05-03-2012 13:09

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Cytat:

Napisał krzychaus (Post 1794751)
6. Trasa przy jeździe okolo 140 -150 = 6-6,5 litrów ale raczej blizej 6

ten objaw nie wskazuje niczego nie pokojacego.

Lepiej niech kolega uzupelni opis...
dopisze skad jest i jak jezdzi, dopisze jakie obroty utrzymuje silnika, i jakie odcinki na codzien robi samochodem bo moze sie okazac ze albo nie umie jezdzic albo umie jezdzic ale jezdzi w takich warunkach ze zawsze bedzie duzo palił.

Na koleg pytanie nie da sie odpowiedziec bo jest za malo istotnych informacji.
Jak kolega ma komputerek pokladowy w samochodzie to niech go uzywa a jak niema t moze warto byloby zalozyc i zobaczyc jak jezdzic samochodem aby malo paliwa spalal.
Mozna zapytac sie tylko jeszcze o EGR czy jest zaslepiony.

ministerq 05-03-2012 13:43

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Może inaczej - niech kolega napisze jakiego spalania by oczekiwał, i przy jakiej jeździe. ;)

mjprzem 05-03-2012 14:22

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
hehe.. ja mam srednie okolo 5~5,5 L ale jak chce to moge miec mniej a jak chce to wiecej ale mieszkam tam gdzie mieszkam. W zimie w duze mrozy 6L na niedlugich dystansach. Ale pewnie w warszawie mialbym z 8 albo wiecej. Wiec niech kolega napisz przede wszystkim gdzie ma takie spalanie ;)

Pryku 17-05-2014 16:25

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Odświeżę temat bo może komuś kiedyś się przydać. Też mam 1.8 TDCI. Problem jest taki, że w Poznaniu po mieście pali koło 10l nawet więcej przy obrotach 2200 co jest dla mnie martwiące, biorąc pod uwagę, że w trasie nie ma problemu z 5-5.5 na 100km. Wtryski, pompa po regeneracji ms temu. Filtr paliwa nowy. Może się myle, ale wydaje mi się że troche dużo. Z góry dzięki za pomoc ;)

kr0pka 20-05-2014 10:46

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
U mnie w tym samym modelu pokazywało na komputerze spalanie 15l/100km, a gdy dodawałem gazu to pokazywalo 30-50l/100km i po dwoch dniach stanął. Dałem do mechanika i stwierdził, ze pompa i wtryski padły, dałem do regeneracji i za wszystko daje 1600zł (czekam na paczkę) na razie wiem, ze pompa wytwarzała opiłki.

PaBlLoO90 20-05-2014 20:39

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Cytat:

Napisał kr0pka (Post 2214250)
U mnie w tym samym modelu pokazywało na komputerze spalanie 15l/100km, a gdy dodawałem gazu to pokazywalo 30-50l/100km i po dwoch dniach stanął. Dałem do mechanika i stwierdził, ze pompa i wtryski padły, dałem do regeneracji i za wszystko daje 1600zł (czekam na paczkę) na razie wiem, ze pompa wytwarzała opiłki.

Kupujesz używki , czy wysłałeś do regeneracji ?

kr0pka 20-05-2014 23:38

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Cytat:

Napisał PaBlLoO90 (Post 2214522)
Kupujesz używki , czy wysłałeś do regeneracji ?

Regeneracja + 1 rok na gwarancji

Dreger 21-05-2014 12:08

Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
 
Witam
Odnośnie spalania, jeżdżę FF kombi 2009 1,8 TDCI 115 km. Tankuję zawsze do pełna, następnie wyjeżdżam cały bak i znowu tankuje do pełna następni obliczam spalanie. Przy mojej jeździe 80 % trasa ( 100-120 km/h ) oraz 20% miasto ( trójmiasto ) wychodzi mi średnie spalanie 4,85 l. ( komputer pokazuje średnie spalanie 5,1 )
Na całym baku robię ponad 1000 km. Ale tak jak napisałem 80% to trasa. Staram się jeździć taka techniką, że rozpędzam się dynamicznie a następnie utrzymuję prędkość.
Wydaje mi się, że spalanie mam bardzo ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.