Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199806)

ceem 25-02-2014 11:12

Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja
 
Przetestowałem na swojej szybie patent na montaż czujnika deszczu. Chodzi o ten "żelek" między czujnikiem a szybą. Do ponownego przymocowania wykorzystałem stary "żelek" + smar silikonowy CX-80. Tubka 40g kosztuje poniżej 10 zł i starczy na kilkanaście czujników ;)

Procedurka w 5 krokach:
1) po zdjęciu ze starej szyby wyczyścić czujnik i stary żelek alkoholem.
2) nałożyć cienką warstwę smaru silikonowego na czujnik i przyłożyć starego żelka.
3) palcami wycisnąć wszelkie pęcherzyki powietrza spod żelka.
4) posmarować cienko żelka od wierzchu,
5) przymocować całość do szyby.

W efekcie między szybą i czujnikiem nie ma żadnych pęcherzyków powietrza. Smar jest przezroczysty więc nie zakłóca działania czujnika zmierzchu. Zarówno automat zmierzchowy i wycieraczkowy działają idealnie :)

dodi 20-08-2014 12:08

Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja
 
odgrzeje trochę temat...

Chciałem sobie dołożyć czujnik deszczu/zmierzchu... orginalnie nie miałem, mam tylko lusterko fotochromatyczne... jako, że musiałem wymienić szybę to udało mi sie kupic używkę już razem z sensorem... teraz moje pytanie... co potrzebuję do tego kupić i gdzie się wpiąć jak już skompletuje części?...

udało mi się doprowadzic sprawę z czujnikiem do końca... całą instalacje miałem już w samochodzie, pomimo że orginalnie czujnika nie było...kupiłem tylko włącznik świateł z funkcja "Auto", zaprogramowałem Elm-configiem i wszystko śmiga jak należy...

sdinxty 15-06-2016 22:50

Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja
 
Witam, wybaczcie odgrzewanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego wątku na ten sam temat.

W moim samochodzie nie było czujnika deszczu / zmierzchu, ani instalacji do niego, więc musiałem pociągnąć przewody od czujnika do czarnej 20-pinowej wtyczki modułu SJB i do masy wg instrukcji na forum. Po aktywacji czujnik zaczął działać, więc byłem przekonany, że dokupienie wyłącznika świateł z funkcją "auto" i aktywowanie także funkcji auto świateł w ELMConfig spowoduje, że i to zacznie działać. Niestety nie. Funkcja "zmierzchu" u mnie nie działa.

Nie doszukałem się nigdzie schematu tej części instalacji do Ford CD345 lub CD340, więc nie mam pewności czy to koniec przeróbek instalacji. Wiązka do przełącznika świateł (bez funkcji auto), ma tylko 4 przewody do pinu 1, 4, 5 i 6 wtyczki w przełączniku. Czy ktoś może ma informacje czy przełącznik świateł z funkcją "auto" ma inną wiązkę z dodatkowym przewodem?

Dzięki za pomoc.

----
Problem rozwiązany. Przełącznik świateł z auto także wykorzystuje tylko 4 przewody. Coś poszło nie tak z zapisaniem konfiguracji ELMConfig'iem, bo po ponownej próbie wszystko ożyło.
Wniosek: Jak coś nie działa, a powinno - sprawdzić połączenia i zaprogramować jeszcze raz.
Pozdrawiam

zibi967 26-07-2018 10:58

Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja
 
Cytat:

Napisał dodi (Post 2257344)
udało mi się doprowadzic sprawę z czujnikiem do końca... całą instalacje miałem już w samochodzie, pomimo że orginalnie czujnika nie było...kupiłem tylko włącznik świateł z funkcja "Auto", zaprogramowałem Elm-configiem i wszystko śmiga jak należy...

Co konkretnie zmieniłeś w ustawieniach ELMConfig aby światełka zaświeciły w automacie.?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.