Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Duże spalanie - skrzynia automat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262580)

dawidxx 20-04-2017 17:46

Duże spalanie - skrzynia automat
 
Witam,

od października jestem posiadaczem Focusa Mk2, rocznik 2006, 1.6 benzyna, 100 km w automacie. Zdziwiłem sie, bo nigdy w Focusie się z taką skrzynią nie spotkałem. Cięzko generalnie znaleźć informacje o tym modelu. Samochód sprowadzany z Holandii. Wszystko jest ok, tylko że pali jak czołg..

Początkowo 8-9 l /100 km ( co jest podobno normą przy automacie), ale w zimie dochodziło do 12, a teraz nawet do 13 litrów.

Czy ktoś się spotkał z tym? Czy może zna ktoś przyczynę co może stać za takim spalaniem?

Jestem laikiem w temacie i proszę o wyrozumiałość. Bardziej jednak zależy mi na radzie bardziej doswiadczonego gremium ;)

Pozdrawiam

juri2069 20-04-2017 18:59

Odp: Duże spalanie w Focusie mk 2 - automat
 
Mówisz o spalaniu na trasie czy w mieście? W mieście to całkiem normalny wynik:)
Wszystko zależy od sposobu jazdy i tras pokonywanych.

Vojta 21-04-2017 11:19

Odp: Duże spalanie w Focusie mk 2 - automat
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2789692)
W mieście to całkiem normalny wynik:)

Fakt 13l/100km dla silniczka 1.6 to normalny wynik...... Prosze cie, musialby do odciecia na kazdym biegu ciągnąć.

Co do przyczyny takiego spalania, to jest ich w przybliżeniu milion. Musisz sprecyzować czy coś sie dzieje/działo jakies inne niepokojące objawy?

juri2069 21-04-2017 12:02

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
A skąd wiesz jak jeździ? Może jedynka tylko ? 13 to bez problemu po mieście idzie osiągnąć. Niektórym diesle pala po 8 -9 a nawet więcej.
Mi audi kiedyś paliła 14 w trasie a 25 w mieście. O popatrz prawie drugie tyle .
Kolega podał za mało szczegółów jak jeździ. Bez tego mu nikt nie pomoże

tomi002 21-04-2017 15:18

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
Miasto to żaden wyznacznik. Są różne miasta. Z korkami, światłami, skrzyżowaniami co chwilę i takie miasta z kilkoma skrzyżowaniami na krzyż bez korków.
Mój 1.6 w prawdziwym, zakorkowanym mieście pali przy spokojnej, tzw ekonomicznej jeździe koło 10 l
Więc 13 l przy automacie i ostrej jeździe to pewnie żaden wyczyn. Zwłaszcza w prawdziwym mieście a nie takim z paroma światłami na krzyż gdzie korki widzieli tylko w Boże Ciało jak procesja zablokuje ulice.

dawidxx 21-04-2017 16:04

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
Niewiele Nim jeżdże, do pracy mam służbowe auto. A i nie deptam, spokojna jazda. W trasie spalanie spada do 11.

Nic się nie dzieje poza tym, wymieniłem akumulator, ostatnio poszedł czujnik od wspomagania, ale w tym nie szukał bym przyczyny, bo i przed tym tak palił. Tylko zastanawia mnie fakt, że gdy go kupiłem i jeszcze w grudniu, spalanie było na poziomie 9-9,5 litra, a tu wzrosło do 13.

Pozdrawiam.

maciaba 21-04-2017 18:05

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
Jaki przebieg?

dawidxx 21-04-2017 19:27

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
165 tyś jest na liczniku.

amk 21-04-2017 20:38

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
Mój focus 1,6 potrafił po tym samym mieście spalić zarówno 8 jak i 13 w zależności od ilości korków, długości tras i stopnia nachylenia drogi wiec spalanie po mieście mnie nie przeraża. Jednak żeby osiągnąć 11 w trasie to już trzeba mocno cisnąć. Nie wygląda to normalnie.

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka

dawidxx 21-04-2017 21:21

Odp: Duże spalanie - skrzynia automat
 
Mówiąc o trasie to mam na myśli autostradę , którą jeżdzę raz na miesiąc, wiec 120 - 150 było.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.