Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Brak dźwięków z komputera pokładowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269682)

kacpro 14-09-2017 15:59

Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Witajcie.

Ostatnio zamontowałem sobie komputer pokładowy w focusie mk1 z 2004 roku diesel 1.8.

Z tego co się dowiedziałem, komputer powinien informować kierowcę przy 80km sygnałem dźwiękowym, że zostało tyle do przejechania następnie chyba przy 60 itd.

Niestety, nic nie pika kiedy do przejechania na zbiorniku jest 80km. Tak samo nie pika mi kiedy zmieniam wartości na komputerze za pomocą manetki (a chyba powinno?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję

zmulim 14-09-2017 16:14

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Widocznie coś źle podłączyłeś skoro tak się dzieje. Miałeś wtyczkę schowaną czy ciągnąłeś instalację sam?

kacpro 14-09-2017 16:35

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 2858438)
Widocznie coś źle podłączyłeś skoro tak się dzieje. Miałeś wtyczkę schowaną czy ciągnąłeś instalację sam?

Ciągnąłem wszystko samemu, wiązkę wykonał mi kolega z forum. A wszystkie kable zostały podłączone zgodnie z zaleceniami z foki24.de

zmulim 15-09-2017 12:34

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
A czy wpiąłeś kabel idący do modułu GEM do C104 w pin 18? Ten brzęczek w wersji poliftowej właśnie znajduje się w module GEM.

kacpro 15-09-2017 14:26

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 2858881)
A czy wpiąłeś kabel idący do modułu GEM do C104 w pin 18? Ten brzęczek w wersji poliftowej właśnie znajduje się w module GEM.

Tak, wpinałem. Na dniach będę podłączał jeszcze czujnik spryskiwaczy oraz temperatury to wstawię tutaj zdjęcie jak podłączyłem w miejsce C104.

kacpro 16-09-2017 16:34

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał zmulim (Post 2858881)
A czy wpiąłeś kabel idący do modułu GEM do C104 w pin 18? Ten brzęczek w wersji poliftowej właśnie znajduje się w module GEM.

Tak jest podłączone. Do czerwono-czarnego kabelka z GEMu

zmulim 20-09-2017 12:09

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Popatrzę też u siebie i dam znać. Sporo mam teraz innej pracy i średnio z czasem. Może być też tak że sam brzęczek w module GEM jest uszkodzony.

Haden 20-09-2017 12:23

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Gdzie się w ogóle znajduje ten brzęczyk w przedlifcie ?

zmulim 20-09-2017 12:44

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
W polifcie jest wewnątrz modułu GEM, natomiast w przedlifcie szczerze mówiąc nie wiem. Wiem jedynie że cały moduł czasowy jest umiejscowiony na skrzynce bezpieczników z tyłu od strony wtyczek.

kacpro 24-09-2017 03:24

Odp: Brak dźwięków z komputera pokładowego
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 2860905)
Popatrzę też u siebie i dam znać. Sporo mam teraz innej pracy i średnio z czasem. Może być też tak że sam brzęczek w module GEM jest uszkodzony.

Byłoby super gdybyś zerknął w wolnym czasie, a jak brzęczyk w module będzie uszkodzony będzie szło to jakoś ogarnąć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.