Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego 1.6TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244107)

jvras 10-05-2016 09:36

Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego 1.6TDCI
 
1 załącznik(i)
Hej
W niedzielę zauważyłem niski poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym (tzn. poniżej minimum) w Focusie mk3 2011 1.6 Tdci 115 KM, płyn został dolany, ale po trasie 100km wrócił do wcześniejszego niskiego poziomu. Płynu znowu dolałem i poszukałem czy gdzieś nie ucieka. Zauważyłem że cieknie sobie leciutko spod zbiorniczka wyrównawczego. W załączniku zaznaczam miejsce skąd ten wyciek ma miejsce.
Czy ktoś jeszcze ma taki problem?
Wygląda to jak fabryczna mini-dziurka, więc jestem w kropce, czy to tak ma być i tak właśnie działać że płyn sobie tamtędy ucieka a poziom jest poniżej MIN?

bestia150 11-05-2016 06:16

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Spuszczałem wczoraj płyn i wlałem później ponad maksimum, wtedy właśnie zaczął, gdzieś od dołu kapać. Wygląda na to, że przez tą dziurkę - już się bałem, że mam nieszczelny zbiorniczek :)

irekhoop 01-02-2017 18:10

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Odświeżam temat.

Mam podobnie jak koledzy powyżej, po tygodniu dojazdow do pracy (ok. 300 km ) płyn spada grubo poniżej poziomu minimum, nie zaobserwowałem żadnych osadów a kolor płynu jest niezmienny, mocy samochód też nie traci. Po odkręceniu korka poziom płynu podnosi się do góry. Ciężko mi stwierdzić ale chyba tak zaczęło się z początkiem zimy i wiadomo chodzi ogrzewanie (przy włączonej klimie) ale chyba to nie powinno tak działać. Koledzy jakieś rady?

Nexers 01-02-2017 20:23

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Sprawdź króciec od spodu silnika może pękł oring jak u mnie. Wyciekało i dolewałem około 1L na raz.

valhalem 02-02-2017 09:09

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał irekhoop (Post 2740543)
Odświeżam temat.
płyn spada grubo poniżej poziomu minimum, nie zaobserwowałem żadnych osadów a kolor płynu jest niezmienny, mocy samochód też nie traci. Po odkręceniu korka poziom płynu podnosi się do góry.

Mam dokładnie tak samo, zalałem równo z MAX po wymianie jednego kabelka z którego się sączyło, następnie poziom po dłuższym okresie jazdy ( 2/3 tyg ) jest delikatnie poniżej MIN.

Wystarczy odkręcić korek ( zarówno na cieplym jak i zimnym ) i plyn magicznie wraca do poziomu MAX .

Vampiszon 02-02-2017 13:02

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2740909)
Mam dokładnie tak samo, zalałem równo z MAX po wymianie jednego kabelka z którego się sączyło, następnie poziom po dłuższym okresie jazdy ( 2/3 tyg ) jest delikatnie poniżej MIN.

Wystarczy odkręcić korek ( zarówno na cieplym jak i zimnym ) i plyn magicznie wraca do poziomu MAX .

Poniewaz caly uklad jest pod cisnieniem i odkrecajac korek uwalniasz cisnienie przez co plyn wraca do zbiornika, ale to nie jest rozwiazanie.
Ubywalo mi ostatnio plynu i musialem dolewac co kilkadziesiat km. Zalaczal mi sie wentylator na mrozie podczas normalnej jazdy co mnie martwilo. Okazalo sie ze to obejma gdzies puscila, co tez naprawilem. Od tamtego czasu przejechalem kilkaset km i nic nie ubywa. Sprawdzcie szczelnosc ukladu.

Fiestaczek 02-02-2017 13:07

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał Vampiszon (Post 2741096)
Poniewaz caly uklad jest pod cisnieniem i odkrecajac korek uwalniasz cisnienie przez co plyn wraca do zbiornika, ale to nie jest rozwiazanie.

Cytat:

Napisał Vampiszon (Post 2741096)
Sprawdzcie szczelnosc ukladu

...na zimnym silniku, a nie na ciepłym :) (znaczy się: zgadzam się z przedmówcą oraz dodaję o zimnym)

valhalem 02-02-2017 13:27

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał Fiestaczek (Post 2741104)
...na zimnym silniku, a nie na ciepłym :) (znaczy się: zgadzam się z przedmówcą oraz dodaję o zimnym)

Rozumiem, że ciśnienie może się wytworzyć przy ciepłym układzie ale czy przy zimnym również powinno miec to miejsce ?

Spadek temperatury -> skraplanie plynu -> zmniejszanie objetosci gazow ...

A jak odkręcę korek to wraca do MAX wiec nie mam co dolewać ;)

Vojta 02-02-2017 14:24

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Cytat:

Napisał valhalem (Post 2741119)
Spadek temperatury -> skraplanie plynu -> zmniejszanie objetosci gazow ...

Przypominam że w całym układzie jest pompa wody, i to nie od parady....
Pozatym w układzie chłodzenia w żadnym punkcie nie ma pary/gazów/oparów , więc nie ma się co skraplać.

irekhoop 02-02-2017 16:05

Odp: Ucieka (częściowo) płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego
 
Dodatkowo jeszcze...

właśnie wróciłem z pracy, 30 km i co zaobserwowałem, wskazówka od temperatury silnika ani drgnęła do góry, pokazywało jakby silnik w ogóle się nie nagrzał a z nawiewu leciało ciepłe powietrze ( na włączonej klimie) a jakieś 2 km przed meta delikatnie poszła do góry aby za chwile opaść... już nie wiem czy ma coś z tym związek bo po powrocie macha w góre i płyn w zbiorniczku elegancko na poziomie troche powyżej minimum jak ostatnio dolałem, co to może termostat lub jakiś inny czujnik... ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.