Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Zabezpieczenie antykorozyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=199591)

Daho 22-02-2014 20:27

Zabezpieczenie antykorozyjne
 
Najstarsze Kugi mają już 5 lat. Jakie macie problemy z rdzą?

Niedługo zbliża się zmiana opon na letnie. Wrzucicie jakieś fotexy Waszych podwozi z krótkim info o roczniku i przebiegu?
Chodzi mi tylko o egzemplarze bezwypadkowe, które mają wyłącznie fabryczne zabezpieczenie.

No i fotki nowej Kugi po pierwszej zimie też bardzo mile widziane!:027:

P.S. Temat dotyczy wszystkich Kug, a wiadomość musi być z prefixem?

b@rth 23-02-2014 23:22

Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne
 
Cytat:

Napisał Daho (Post 2164972)
Najstarsze Kugi mają już 5 lat. Jakie macie problemy z rdzą?

Niedługo zbliża się zmiana opon na letnie. Wrzucicie jakieś fotexy Waszych podwozi z krótkim info o roczniku i przebiegu?
Chodzi mi tylko o egzemplarze bezwypadkowe, które mają wyłącznie fabryczne zabezpieczenie.

No i fotki nowej Kugi po pierwszej zimie też bardzo mile widziane!:027:

P.S. Temat dotyczy wszystkich Kug, a wiadomość musi być z prefixem?

U mnie rdza pojawila sie w nieoczekiwanym miejscu... nad tylnymi drzwiami po obu stronach, w miejscy gdzie uszczelka styka sie z buda... Patrzac z boku to od tylu auta... :(

Daho 02-03-2014 15:06

Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 2165762)
U mnie rdza pojawila sie w nieoczekiwanym miejscu... nad tylnymi drzwiami po obu stronach, w miejscy gdzie uszczelka styka sie z buda... Patrzac z boku to od tylu auta... :(

Przykre, że Ford wypuszcza fajny, w miarę niezwodny mechanicznie model, a spod lakieru znów ruda wyłazi.
Będziesz to robił?

Opis nowej Kugi:
Cytat:

ZABEZPIECZENIE ANTYKOROZYJNE
Wieloetapowy kompleksowy proces zabezpieczenia antykorozyjnego i lakierowania, obejmujący
m.in. cynkowanie wszystkich blach stalowych zewnętrznego poszycia nadwozia,
fosforanowanie, lakierowanie z warstwami podkładu, w tym powłokami nakładanymi
galwanicznie, oraz warstwami lakieru bazowego i wierzchniego bezbarwnego, zabezpieczenie
profili zamkniętych woskiem wtryskiwanym na gorąco, zabezpieczenie spodu nadwozia za
pomocą powłoki PCV, dodatkowe zabezpieczenie powłoki antykorozyjnej przed odpryskami po
uderzeniach kamyków. Szczególnie staranne zabezpieczenie krawędzi preparatem
antykorozyjnym i grubą, szczelną powłoką PCV. Przednie nadkola z tworzywa sztucznego, tylne nadkola z materiału na bazie włókien tekstylnych. Nakładki zabezpieczające po wewnętrznej
stronie progów drzwi.
Jak jest tak dobrze, to dlaczego potem jest tak źle i jaką metodą ten ocynk jest nakładany?:D
Jest naprawdę PCV na podwoziu? Słyszałem, że goła blacha siknięta jakimś preparatem cynkowym, grunt i matowy lakier.

Właśnie mam taki dylemat, jak to zabezpieczenie wygląda. Myślę nad tym, czy przy odbiorze nie umyć podwozia (po podróży morskiej Hiszpania-Holandia), nie osuszyć chemicznie i nie przesmarować grubo jakimś eko-smarem lub innym woskiem niektórych miejsc. Docelowo 2 razy w roku - wiosną i jesienią. Tylko nie wiem których właśnie, bo nic nie piszecie i nie wrzucacie fotexów:D

Miraks 03-03-2014 04:16

Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 2165762)
U mnie rdza pojawila sie w nieoczekiwanym miejscu... nad tylnymi drzwiami po obu stronach, w miejscy gdzie uszczelka styka sie z buda... Patrzac z boku to od tylu auta... :(

b@rth - ta rdza to purchle pod lakierem czy rdza na wytartym lakierze (np. źle spasowane drzwi tarły o budę czy coś w tym rodzaju)? Odpukać w niezardzewiałą blachę - moja Kuga jest z marca 2010 i na razie to pierwszy Ford, w którym jej niema.

ellocco 11-08-2017 07:59

Odp: Zabezpieczenie antykorozyjne
 
I stało się po raz drugi moja Kuga leci do lakierni na gwarancji na naprawę zabezpieczenia lakierniczego. W zeszłym roku pojawił się mały pęcherzyk na tylnym progu a w tym roku na przednich drzwiach kierowcy. Na powierzchni bocznej od strony zawiasów na połączeniu dwóch części blach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.