Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237878)

-XXX- 30-01-2016 16:04

Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.
 
Ostatnio moja bryka (2.0 tdci 140KM up to 175KM 415 Nm) trochę niedomaga. Postaram się pisać w punktach aby było przejrzyściej, bo długich elaboratów nikomu się nie chce czytać.

Objawy:

a) klekotanie jak w starym dieslu z lat 90-tych;
b) poniżej zera słabo odpala, poniżej -7 prawie w ogóle (jakby załapywał na jeden gar i od razu gasł).
c) po nagrzaniu silnika słuchać głuche bębnienie (coś jak w pralce podczas wirowania jak nie jest wyważona).

Co zrobiłem:

ad.a)
1. sprawdziłem wtryskiwacze na stole probierczym (osobiście oglądałem proces), są ok - wszystkie ładnie rozpylają, dają ładną mgiełkę, pracują poprawnie pod każdym obciążeniem.

2. wyczyściłem egr, przepustnice i czujniki na przepustnicy, sprawdziłem dolot pod kątem szczelności - wszystko OK.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

3. sprawdziłem ustawienie rozrządu - zgranie znaków do blokady jest jak na zdjęciach, jak dla mnie idealne
Koło wałka rozrządu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Koło zamachowe

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie wiem czy wałki są dobrze ustawione, bo nie wiem do czego zgrać żółte znaki widoczne za zębatkach.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ad.b)

Wymieniłem świece - w sumie nie potrzebnie, bo moje okazały się sprawne (czerwone po 4 sekundach). Jedyne to co zauważyłem, że 3 z nich były mokre po wyciągnięciu (auto po jeździe, rozgrzane).

ad.c)

W sumie to nic, bo nie wiem co to może być bo występuje na rozgrzanym silniku (podobny dźwięk miał użytkownik chyba volvo i okazało się, że był to efekt uszkodzonego popychacza hydraulicznego), może to koło pasowe....

Auto nie kopci (bez dpf), przyśpieszenie wydaje się też być ok.



Generalnie jeśli chodzi o klekot obstawiam spalanie stukowe lub zepsute popychacze hydrauliczne, lub też (o ile to możliwe) brak synchronizacji wałków rozrządu, a to może też powodować problemy z odpaleniem.

Na tym filmie słychać (przynajmniej u mnie, jak przez słuchawki), stukot jak z pralki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Ten z postoju, wejście na 2000 obrotów, a później praca na 3 tys.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poproszę o sugestie, bo już nie wiem co robić...

aprox99 30-01-2016 16:18

Odp: Jak zlikwidować klekot w tdci i problem z odpalaniem na zimnym silniku.
 
Ja nie słyszę żadnego klekotu,normalny dźwięk

-XXX- 30-01-2016 17:10

Odp: Jak zlikwidować klekot w tdci i problem z odpalaniem na zimnym silniku.
 
Poprawiłem link, powinno już działać....

Klekocze jak diabli, na jałowym nie powinien tak klepać, moja frontera z 92 roku chodzi tak samo...

Na tym słychać lepiej 5:12-5:16 i na początku po odpaleniu - ciemno, bo kamera pod maską. 10 minut jazdy trochę miasto, trochę poza...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ps. czy na forum działa " [you tube] "?

Quler27 30-01-2016 17:42

Odp: Jak zlikwidować klekot w tdci i problem z odpalaniem na zimnym silniku.
 
Cytat:

Napisał -XXX- (Post 2526809)
Poprawiłem link, powinno już działać....

Nie działa... film prywatny :)

Speedo 30-01-2016 18:33

Odp: Jak zlikwidować klekot w tdci i problem z odpalaniem na zimnym silniku.
 
widać zaangażowałeś znaczne środki - spr wtryskiwaczy, kamera itp. a jakoś nie mogę doczytać, czy mierzyłeś kompresję i ile było? Bo to jakby pierwszy krok...

-XXX- 30-01-2016 20:38

Odp: Jak zlikwidować klekot w tdci i problem z odpalaniem na zimnym silniku.
 
Cytat:

Napisał SRS (Post 2526877)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] proszę zmniejszyć zdjęcia !!!!

Proszę poprawić tytuł tematu.
Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sorry "problem" w temacie jakoś samo wyszło ;)
A ze zdjęciami, to nie mogę znaleźć jaki ma być rozmiar... może słabo szukam - można podpowiedź, bo u mnie na monitorku są ok. Przy okazji ponowię pytanie, czy znacznik [you tube] działa?


Cytat:

Napisał Speedo (Post 2526883)
widać zaangażowałeś znaczne środki - spr wtryskiwaczy, kamera itp. a jakoś nie mogę doczytać, czy mierzyłeś kompresję i ile było? Bo to jakby pierwszy krok...

Czekam na maszynkę, wstępnie we środę będę miał pomiary.

Cytat:

Napisał Quler27 (Post 2526836)
Nie działa... film prywatny :)

Dzięki, nie zauważyłem ;)

SRS 30-01-2016 20:46

Odp: Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.
 
proszę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tu można wrzucać zdjęcia jak i zmieniać format

Speedo 30-01-2016 21:08

Odp: Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.
 
no to pomiar da Ci materiał do przemyśleń większy, bo wtedy wyjdzie czy wałki/zawory/popychacze czy pierścienie/cylindry

-XXX- 01-02-2016 18:00

Odp: Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.
 
Miernik kompresji w drodze, ale zauważyłem że czasem nie ma stabilności na zadanych obrotach - np. trzymam 1800 obrotów, a on faluje w zakresie 1600 - 1800.

Zmierzyłem ciśnienie sprężania, wynik średnio 28 + - 1 bar. W serwisówce citroena przy tym silniku wyczytałem, że powinno wynosić 30 + - 5 więc chyba tutaj nie ma się co czepiać...

W załączeniu filmik, bo może sprawdzenie źle przeprowadziłem (gdzieś czytałem, że te 30 bar powinien mieć po 4 obrotach, tylko jak to zrobić - ręcznie? Klucz na koło i kręcić?)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, bo teraz to już nie wiem co dalej sprawdzać...

-XXX- 11-02-2016 08:08

Odp: Tdci głośno klekocze i nie odpala przy ujemnych temperaturach.
 
coś, ktoś, może ... ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.