Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2014- ] Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313647)

inquinabor 06-10-2020 19:06

Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Witam
Sama z siebie zniknęła mi nawigacja w sync3
Około miesiąca temu, zaktualizowałem sync-a oraz navi do najnowszych wersji dostępnej na stronie Forda.
Przez ten czas wszystko działało prawidłowo. W niedzielę po południu jeszcze korzystając z nawi wróciłem do domu. W poniedziałek rano gdy odpaliłem samochód wyskoczyło info o niedziałającej nawi. Tak więc odparowała przez noc.
Na "stronie domowej" nawi cały czas się kręci kółko z podpisem "wgrywanie map" a gdy próbuję wejść w zakładkę nawi, to albo nie reaguje na ten przycisk, albo wywala komunikat o niedziałającej prawidłowo nawi.
W zakładce z informacjami zniknęło info o wersji map jakie mam. W zwykłym trybie jak i w trybie serwisowym nie pokazuje mi ani jednego satelity.
Próbowałem ponownie wgrać mapy, ale po około minucie komunikatu o aktualizacji wyskakuje info o tym, że aktualizacja odbędzie się po ponownym odpaleniu. Nic się niestety nie dzieje. Reset sync-a też nie pomaga.
W trybie serwisowym jest jeszcze coś takiego jak "usuń błąd nawigacji" albo jakoś podobnie, ale to też nic kompletnie nie zmienia.
Ma może ktoś z Was pomysł co mogło się stać i jak to naprawić?

SRS 06-10-2020 19:25

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Cytat:

Napisał inquinabor (Post 3286962)
w trybie serwisowym nie pokazuje mi ani jednego satelity.

jak ma działać jak nie ma satelit czyli antena , od tego bym zaczął .

inquinabor 06-10-2020 19:30

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Myślałem, że to w drugą stronę działa. Czyli nie ma satelit, bo się nawi nie uruchamia.
Dobrze kojarzę, że antena jest w słupku z przodu po lewej? Jak sprawdzić czy to z nią jest problem? Oczywiście wiem, że opcją jest podmiana, ale czy da się jakoś sprawdzić zanim zdobędę inną?
Jeszcze jedno pytanko. Antena gps jest podłączona złączem SMA, czy jakimś innym?

pike 06-10-2020 19:48

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Zrób reset do fabrycznych. Też czasem tak miałem.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

inquinabor 06-10-2020 19:50

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
trzy razy próbowałem bez efektu, chyba ze jest jeszcze jakiś inny oprócz tego widocznego w systemie ?

KlogG 07-10-2020 10:07

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
To oryginalny S3 64GB? Nie jakiś lutowany z 32GB lub coś?

Nie znam się, więc się wypowiem:
- komunikat o trwającej instalacji pojawia się w momencie niezgodności regionów
- kontynuowanie instalacji po ponownym uruchomieniu - to możesz wyłączyć poprzez zabawę z flagami w pliku autoinstall.lst i wymusić aktualizację bez restartu
- "kręcenie się" i oczekiwanie na nawigację często pojawia się gdy brakuje wgranych map.

1. Pokaż listę pakietów jakie masz wgrane - przez menu serwisowe w IVSU
2. Olej s3.0 i zrób update do 3.4 przez reformatter - szybciej i mniej nerwów

tedi_k 07-10-2020 11:13

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Cytat:

Napisał KlogG (Post 3287093)
....Nie znam się, więc się wypowiem:
...

To SPORY BŁĄD!...:roll::roll:
Bo jeśli "Ci co się znają" napisali, że antena GPS "przestała współpracować", to zwykle 3 sekundy namysłu powinny skłonić do "zachowania dla siebie porad o reformacie"...:568:
No chyba, że się uważa, iż reformat jest "dobry na wszystko - a w szczególności na "padniętą" antenę GPS"... To wtedy przepraszam, ale nie mam już siły dalej dyskutować...;)

inquinabor 07-10-2020 22:24

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Witajcie.
Niestety podmiana anteny nic nie zmieniła. Wygląda to tak jak by wyłączyła się lub skasowała cała nawigacja.
Nie umiem dodawać tu zdjęć, więc wklejam link do fotek z sync-a może to coś podpowie, co mam dalej robić.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszcz 08-10-2020 08:40

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kołol Wrocja jest kolega co ogarnia :P nie trzeba nic wysyłać :P

inquinabor 08-10-2020 08:42

Odp: Kompletnie zniknęła nawigacja w sync3
 
Witam. Czy podoba ponownej aktualizacji sync-a lub downgrade i ponowny upgrade sync a i navi ma szansę powodzenia? Ewentualnie może jest coś w forscanie, czym mógłbym próbować się ratować?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.