Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95280)

driko111 22-03-2010 12:47

Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi
 
Witam wszystkich Mondeo maniaków,
Zmieniłem ostatnio mojego świetnego Mk3 2.0 TDCi 130km na MK4 2.0 TDCi km.
Zakupiłem już oryginalne oleje i filtry na wymianę ale mam mały dylemat.
Gdzie w Mk4 jest umieszczony filtr paliwa (oleju napędowego).
W Mk3 po otworzeniu maski znajdował się po lewej stronie a tu nie widzę.
Ponadto zmienił trochę kształt ponieważ wcześniej była to metalowa puszka z wkładem a teraz otrzymałem wkład podobny jak filtr oleju w Mk3 i kilka zatyczek.
Powiedzcie mi również, czy jest jakiś "kruczek" związany z wymianą tego filtra w Mk4.
A tak przy okazji gdzie szukać filtr przeciwpyłkowy?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Rysiek

lisec 22-03-2010 18:50

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
o filtrze przeszukaj forum było już nie raz pisane
o fitrach paliwa (disel) nie podpowiem bo sam nie wiem

jvc 22-03-2010 20:25

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
W 1,8 tdci jest po lewej stronie jak się otworzy maskę, kolega mechanik który zna się na robocie 30 minut się męczył bo się skurczybyk zapowietrzał, ale dał radę,samemu nie radzę ;)

Żeby się dostać do filtra przeciwpyłkowego trzeba odkręcić...pedał gazu i dopiero dostaniemy się do konsoli środkowej na dole gdzie jest filtr :lol:

keisim 22-03-2010 22:17

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
Cytat:

Napisał driko111 (Post 1393097)
A tak przy okazji gdzie szukać filtr przeciwpyłkowy?

A tu :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

driko111 23-03-2010 06:16

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
Dzięki za pomoc z filtrem przeciwpyłkowym, ale gdzie jest filtr paliwa w dizelku 2.0??

trtami 23-03-2010 07:20

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
Cytat:

Napisał driko111 (Post 1393748)
Dzięki za pomoc z filtrem przeciwpyłkowym, ale gdzie jest filtr paliwa w dizelku 2.0??


Mi ostatnio na przegladzie wymianiali i wg mnie po ubrudzeniach oleju to obstawiam że ten filtr znajduje sie jakoś tak na środku (może ciutkę na lewo stojąc przodem do przodu auta) przed silnikiem w połowie wysokości silnika.

danielr 25-03-2010 21:53

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
Filtr znajduje sie z tylu po prawej stronie (w okolicy belki zawieszenia). Jest w plastikowej puszce ktora sie rozkreca. Wymienia sie sam wklad (podobny do wkladu filtra oleju). Nie radze tego wymieniac samodzielnie bo sie zapowietrzy w 100%. Trzeba miec pompe podcisnieniowa ktora przeciagnie paliwo z baku przez filtr (filtr to prawie pol litra paliwa). Samo nasaczenie filtra paliwa niewiele da bo jest zamontowany w taki sposob, ze wszystko z niego wyplywa. Jedyna opcja to jakis wezyk i strzykawka i proba napelnienia "puszki" po zdjeciu jednego z wezykow. Ale i tak sie zapowietrzy. Jak juz sie pojawi powietrz wtedy komputer zlapie bledy "zbyt niskie cisnienie paliwa w listwie paliwowej" i przejdzie w tryb awaryjny (max 2000 rpm co bys nie robil i jakbys nie wciskal gazu). Zeby wykasowac blad i tak trafisz do serwisu. Odpalanie samozaplonem, PLAKiem czy innym gownem przez dolot powietrzea nie daje zadnych efektow z powodu wspomnianego bledu a dzwiek przy odpalaniu silnika na tych preparatach na granicy spalania stukowego zmusi cie do wizyty u kardiologa ;) . To nie jest wolnossacy 1.8D stary klekot, ktory potrafi chodzic bez akumulatora tylko nowoczesny diesel oczujnikowany (niestety) przez francuzow ;) Przerabialem problem filtra paliwa samodzielnie i nie zycze tego nikomu.

jvc 25-03-2010 23:34

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
u mnie kolega ze strzykawką i wężykiem dał radę, bez błędów się obeszło ;)

danielr 26-03-2010 07:18

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
W takim razie czapka z głowy i szacunek :) Czyli da się.

driko111 27-03-2010 15:39

Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)
 
Dzięki koledzy za wsparcie w temacie filtra paliwa.
A tak przy okazji zastanawiam się o co chodzi z filtrem powietrza?
Instrukcja mówi, że jest bezobsługowy.
Na ile jest on bezobsługowy i czy coś trzeba przy nim robić?
Bo nie bardzo przekonany jestem do 100% bezobsługowości.
Pozdr.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.