Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140144)

TOMAS 24-09-2011 12:08

Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Siemka

Ostatnio po woskowaniu na myjni ręcznej opadły mi ręce. Panowie zrobili jednym słowem lipę.

Jak że już sam wyglinkowałem auto, pomyślałem że i sam wywoskuję.

Kolor auta to czarny metalik, co polecacie??

sinrock 24-09-2011 20:54

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
W związku z tym, że idzie zima to polecę ci sealant Duraglossa #105 i do tego cleaner #601 żeby to trochę dłużej poleżało i oczyściło lakier ;) Ten zestaw da ci ładną głębię koloru i dużą trwałość na zimę.

#2930 Track Claw Racing Polish zamiast #105 - jeżeli chcesz mieć lakier bardziej śliski i jeszcze bardziej błyszczący - jednak kosztem trwałości.

Dobrym uzupełnieniem będzie #951 Aquawax.

Osobiście ze względu nadchodzących, niesprzyjających warunków pogodowych kupiłbym (i tak właśnie zamierzam) #105 i #601 ;)

EDIT:
Gdybyś się zdecydował to daj znać na PW, dam ci znać jak dostać 12% zniżki (promocja trwa do końca września)

bobanr 25-09-2011 10:14

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Nakładać ręcznie, czy za pomocą szlifierki polerskiej ?

mariuszmajewski 27-09-2011 08:52

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Tomek, ja polecę Ci EXTREME NANO-TECH POLISHING WAX, takim zestawem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] woskowałem swojego mondka chyba 5 razy i przynajmniej dwa razy passata mojego taty. Nakładanie i polerowanie ręczne, auto wywoskujesz w 30 minut.

bobanr 27-09-2011 18:05

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Cytat:

Napisał mariuszmajewski (Post 1714134)
Tomek, ja polecę Ci EXTREME NANO-TECH POLISHING WAX, takim zestawem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] woskowałem swojego mondka chyba 5 razy i przynajmniej dwa razy passata mojego taty. Nakładanie i polerowanie ręczne, auto wywoskujesz w 30 minut.

Możesz podesłać zdjęcia po woskowaniu? Czy woskujesz także elementy z tworzywa sztucznego na pionowych (takie jak w tym linku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) słupkach drzwi w mondeo?

Jakoob 27-09-2011 19:03

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Osobiście zarówno do Focusa jak i czarnej Kugi używam takiego, z tym że nie kupowałem u tego sprzedawcy, to tylko przykład
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
CarPlan to moim zdaniem naprawdę wysoka półka jeśli chodzi o kosmetyki. Ten wosk nakładam ręcznie i druga szmatką po kilku minutach ścieram. Trzeba się trochę napracować i dość ciężko schodzi, niemniej efekt jest zadowalający i dłuższy niż do pierwszego mycia. Można użyć do każdego koloru.

Yaro 27-09-2011 19:09

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 1714376)
Osobiście zarówno do Focusa jak i czarnej Kugi używam takiego, z tym że nie kupowałem u tego sprzedawcy, to tylko przykład
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
CarPlan to moim zdaniem naprawdę wysoka półka jeśli chodzi o kosmetyki. Ten wosk nakładam ręcznie i druga szmatką po kilku minutach ścieram. Trzeba się trochę napracować i dość ciężko schodzi, niemniej efekt jest zadowalający i dłuższy niż do pierwszego mycia. Można użyć do każdego koloru.

Też go używam - polecam.

TOMAS 27-09-2011 20:43

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Zestaw zakupiony :D

Zestaw z postu nr 2

Jak będzie pogoda to 08.10 będę działał :D

sinrock 28-09-2011 19:22

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 1714376)
CarPlan to moim zdaniem naprawdę wysoka półka jeśli chodzi o kosmetyki. Ten wosk nakładam ręcznie i druga szmatką po kilku minutach ścieram. Trzeba się trochę napracować i dość ciężko schodzi, niemniej efekt jest zadowalający i dłuższy niż do pierwszego mycia. Można użyć do każdego koloru.

:D CarPlan to typowa budżetówka. To tak jak byś nazwał poloneza autem luksusowym, nie wiedząc że istnieje coś takiego jak mercedes ;)

Na nadchodzący okres polecam woski syntetyczne ponieważ są one najtrwalsze co jest priorytetem na zimę. W końcu i tak przez 3/4 czasu auto jeździ brudne więc cechy takie jak blask, głębia koloru itp. mają dużo mniejsze znaczenie. Nie zmienia to jednak faktu że Track Claw, #105 lub jej starsza siostra #111 dają bardzo fajny efekt oblania auta szkłem co jest ich dodatkowym atutem. Są to idealne woski dla leniwych bo pomimo tego że prawidłowe ich nałożenie nie trwa 30min to potrafią się uchować na lakierze naprawdę długo. W okresie letnim bez większych problemów wytrzymają całe lato, a w zimowym (2 warstwy) ciężko traktowane wymagają w najgorszym wypadku dołożenia kolejnej warstwy by wytrzymać do lata. Woski typu CarPlan, K2 czy Sonax nie dorastają im nawet do pięt. Taki wosk w zimę wytrzyma max tydzień.

tlopuc 04-10-2011 09:20

Odp: Jaki zastosować wosk do lakieru czarny metalik??
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1714454)
Zestaw zakupiony :D

Zestaw z postu nr 2

A gdzie kupiłeś i w jakiej cenie jeżeli można wiedzieć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.