Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zatkany DPF 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266136)

kamil20071 28-02-2015 13:14

Zapchany DPF
 
Witam .Ostatnio wyskoczył komunikat na wyświetlaczu usterka silnika autom straciło moc ,po wyłączeniu silnika i odczekaniu chwilki ,po zapaleniu komunikat znika niestety po jakimś czasie komunikat znów się ukazuje.u mechanika po podłączeniu do kompa wyskakuje komunikat o EGR I DPF .Wyskoczyłem na trasę aby przepalić DPF ale nic to nie dało .Mechanik zaleca wycięcie DPF tylko czy aby to dobra decyzja

motorek26 28-02-2015 14:44

Odp: Zapchany DPF
 
popraw profil nie ma silnika 1.9

dpf żeby na trasie sie wypalił to musiał by sie włączyć
jak był komp podłączany trze było sprawdzić w jakim stopniu jest zapchany wtedy było by wiadomo mozna go próbować wypalić komputerowo ale jeżeli jest bardzo zapchany to tylko wyciecie lub wymiana na nowy

kamil20071 28-02-2015 15:10

Odp: Zapchany DPF
 
A kiedy się włącza DPF wyskakuje jakiś komunikat , cały czas włącza mi się komunikat usterka silnika jak zgaszę silnik i po chwili odpalę to komunikat znika .
A jakie kody wyskakują co do zapchanego DPF

Bump: zapomniałem oddac po komunikacie usterka silnika autko traci moc

Hipos 28-02-2015 17:08

Odp: Zapchany DPF
 
Ej, tematów dot DPFa jest więcej niż dużo na tym forum i nie tylko, w dziale mondeo, smax, jak i w ogólnym dieslu, np tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lu b tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Są osoby, które nigdy nie usuną DPFa, a są takie które robią to nawet jeżeli działa on OK.

Jeżeli chcesz mieć DPF to
1. możesz próbować wspomóc wypalanie dodając odpowiednie preparaty do ropy (to raczej nie działa jeżeli filtr zapach się na amen)
2. możesz próbować np wypalać go statycznie przy pomocy komputera serwisowego (Jeżeli zdecydujesz się na próbę wypalania to W W-wie polecam kontakt z kolegą Mayakiem)

Mając filtr musisz szczególnie kontrolować stan oleju, jeżeli go przybywa to powodem może być ropa, która dostałą się do oleju. Olej przestaje być olejem.
Powienieś kupować odpowiednie oleje (są też odpowiednie wątki)
Przy zapchanym filtrze są również inne problem np taki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeżeli nie chcesz DPF
3. wycinasz, ale musisz przeprogramować silnik
Generalnie to wychodzi na zdrowie silnikowi, ale nie środowisku naturalnemu.
Formalnie też Twój samochód nie spełnia norm emisji spalin.


Nie ma co przepisywać wielu stron.
Poczytaj.

Jarek_Lodz 28-02-2015 17:08

Odp: Zapchany DPF
 
Ja bym sptobowal jeszcze raz trase z minimalnymi obrotami ca. 3-3.5k przez ok. 20km. Moze sie przedmucha. Wazne obroty nie predkosc. Musisz wypalic wydech, dpf mizesz oczyscic temperatura, ale musi byc wysoka ( obroty).

Przed wypaleniem dobrze by wyczyscic egr, zeby sie ladnie domknal, on moze byc (mie musi) przyczyna tych problemow.

enerone 28-02-2015 19:23

Odp: Zapchany DPF
 
jeżeli masz gdzie to zrobić, to wyjmij dpf zalej go na pare godzin w płynie do mycia silników np: Kagerowski z Fota.sa (żeby był mocno żrący)) 1h-moczenia 1h-płukania myjką ciśnieniową 1h-mocz. 1h-płuk. , potem wkładasz dajesz w palnik i wszystko , ja po takim myciu uzyskałem niecałe 90 % czystości, a jak nie masz no to niech ci w serwisie wypalą albo wyczyszczą tune upem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...][Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: http://ex.tunap.com/pl/nowoci/czyszczenie-filtra-czastek-stalych-dpf.html

kamil20071 28-02-2015 19:52

Odp: Zapchany DPF
 
Niestety trasa to lipa jak wyjechałem na trasę 4 bieg i około 3,8 obroty po przejechaniu 3 no może 4 km wyskakuje komunikat usterka silnika i tryb awaryjny silnik traci moc staje na poboczu chwila postoju komunikat znika i znów 4 bieg 3,8 obrotu 3 no 4 km i znów komunikat wiec dpf dokonał chyba żywota

MaXyM 28-02-2015 19:59

Odp: Zapchany DPF
 
przede wszystkim jak ktos chce wypalac DPF to nie na tak wysokich obrotach.
MAsz auto z osprzetem Delphi. Wystarczy normalna jazda aby wypalic. Wieksze obroty i wieksze obciazenie to rownoczesnie wiecej sadzy.

Warto sprawdzic czujnik cisnienia roznicowego przy DPF.

kamil20071 28-02-2015 20:25

Odp: Zapchany DPF
 
A ma ktoś pomysł czemu pojawia się komunikat na wyświetlaczu usterka silnika i jak przy takiej dolegliwości wypalić dpf czy brać się za czyszczenie

Bump: komunikat zapala się czy silnik jest ciepły czy zimny czy jadę normalnie czy szybko ,czasami zapala się po przejechaniu 2 km a czasami nie zapala się przez cały dzień jazdy

mucha_fkp 28-02-2015 20:54

Odp: Zapchany DPF
 
Kolego w Wawie masz tyle osób które mają sprzęt i wiedzę, umów sie na sprawdzenie różnicy ciśnień , potem na statyczną regeneracje potem kasowanie DTC i zobaczysz jak będzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.