Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299733)

Gary1986 17-08-2019 00:21

Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
Witam, ostatnio po wyjechaniu z placu na ulice na desce zaświeciła się ikona z kluczem płaskim i auto weszło w tryb awaryjny, i tylko 30km/h można było jechać, zatrzymałem się, zgasiłem silnik, i po chwili odpaliłem, ikonka zgasła, i już wszystko było dobrze, ale sytuacja się powtórzyła kilka razy już, nie wiem co się dzieje, zawsze dzieje się to na zimnym silniku, i zawsze gdy skrzynia jedzie na 4 biegu, i przeciąga go bardzo, jakby nie mogła wrzucić 5, zatrzymuję się, gaszę, uruchamiam ponownie, i potem nic już się nie dzieje. Dodam że olej w skrzyni, wraz z filtrem wymieniłem, bo myślałem że to o to chodzi, tak samo w silniku, zmieniam co 20tys mimo że producent zaleca po 30tys. Auto ma 95tys km Może ktoś miał podobny przypadek i podpowie mi co z tym fantem zrobić? Pozdrawiam

Danio's 17-08-2019 15:09

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
podłączyłeś pod komputer?

Gary1986 26-08-2019 13:14

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
Nie, na zadupiu w którym mieszkam nikt niema sprzętu który ogarnia rangera z tego rocznika, a w serwisie to trzeba czekać tygodniami, a ja mam taką pracę że ciężko mi zaplanować gdzie będę jutro a co dopiero za 2 tygodnie

siepiet 28-08-2019 21:53

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
Kup sobie cos takiego

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja ma starsza wersje tego monitorka z brzydszym wyswietlaczem ale robi robote. Normalnie pokazuje dane auto typu obroty, temp powietrza doladowanego, temp zewn, temp chlodziwa, ładowanie i mase innych parametrow. Gdy wyskoczy jakis blad to odrazu wyswietla go na ekranie. Na poczatku trzeba wybrac jakie auto zeby urzadzenie korzystalo z poprawnego protokolu. Niby taka chinszczyzna ale daje rade, mozna tez skasowac bledy. Mam przyczepione z boku deski rozdzielczej na rzepy i uzywam na codzien.

jaceks 29-08-2019 15:23

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
takei chińskie bajery nie rozwiążą problemu, tylko poinformują o jakimś problemie.
aby znaleść przyczynę tak nietypowego zachowania auta trzeba jeszcze myślącego ludzia, który wie co do czego sluży w silniku i ma dostęp do procedur serwisowych.

siepiet 29-08-2019 16:34

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
No wlasnie o to chodzi, ze powiedza jaki problem. Jezdzilem z moim autem do serwisu kilka razy, a oni zawsze stwierdzali ze usterka nie zapisala sie w komputerze i nie moga pomoc. Taki wlasnie chinski badziew wyswietlil mi co za usterka wystapila, ktora zawsze kasowala sie po ponownym przekreceniu stacyjki(EGR), wiec nie liczyl bym za bardzo na ludzi w ASO bo ich Twoj problem nie interesuje. Trzeba wszystko pokazywac palcem. Ten wlasnie chinski wynalazek to najtanszy krok do diagnozy. Mam takze do diagnozy Delphi i fordowska Rotunde, ale wlasnie ta chinszczyzna jest mi wstanie wyswietlic zainstanialy problem w czasie rzeczywistym bo gdy dojade do domu i podlacze laptopa to bledu zazwyczaj juz niema.

Gary1986 19-10-2019 13:35

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
Kilkaset kilometrów po wymianie oleju, ustąpiła ta przypadłość, nie wiem czemu, ale cieszy mnie to bardzo����

bezduszny 26-01-2020 12:26

Odp: Tryb awaryjny sytuacja się powtórzyła kilka razy
 
Tak dla potomności.
W poprzednim miałem podobny problem i winnym okazało się.... oprogramowanie.
Jakoś było "źle sparametryzowane" i powodowało wchodzie w tryb awaryjny.

ASO wgrało nowy soft... i po problemie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.