Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Przerywanie i falujące obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237132)

luka 74 17-01-2016 18:06

Przerywanie i falujące obroty
 
Witajcie. Bardzo proszę o radę, bo już nie wiem jaki jest powód problemów z moim transitem. otóż generalnie problem polega na tym, że często na biegu jałowym falują mocno obroty (nieraz aż do zgasnięcia silnika - po kolejnym uruchomieniu przez jakiś czas pracuje idealnie) oraz w zakresie 1,5-2 tys. obrotów dość mocne szarpanie - chyba że wciśnie się pedał do dechy wtedy przestaje. Ostatnio podłączenie pod kompa wykazało błąd ciśnienia paliwa na listwie CR - mechanik wymienił filtr paliwa o robił coś z czujnikiem przy pompie tak, że samochód przez godzinę po odbiorze chodził OK, ale później wszystko stopniowo wróciło...Ponowne podłączenie i tym razem, że objawy takie same pojawił się błąd P0404 - system recyrkulacji spalin, który też niedawno był czyszczony. Proszę o radę, bo nie wiem co dalej. Silnik to 2,2 tdci 85kM z przebiegiem 114 tys. km. Dodam, że samochód odpala bez problemu, nie dymi , nie bierze oleju itd.

pw73 16-06-2017 14:13

Odp: Przerywanie i falujące obroty
 
Witam
Miałem podobny problem 1.8TDCI /2010r./ 110km -
Przerywanie miedzy 1800-2200 obrotów.
3-ech mechaników podłączało się kompami, kasowali błędy i każdy wymieniał po 3 prawdopodobne przyczyny tz. czujniki-turbiny, przepływu paliwa , egr itp. Oczywiście nie byli pewni swoich gdybań i o dziwo żaden nie skasował za diagnoze :-)
Po przeczytaniu forum i podobnych tematów, obstawiłem EGR, ale zanim zleciłem naprawy coś mnie tknęło i odłączyłem kostkę od sterowania tym układem ( 2-secundy roboty, przy wyłączonym silniku, idealny dostęp od góry).
Strzał w 10 :one:
Autko odpaliło, objawy ustąpiły i nawet się nic o błędach nie wyświetliło, autko śmiga aż miło :-)
Bodajże po 2-3 wyłączeniach silnika, zapaliła się kontrolka silnika i tyle, nic się niepokojącego nie działo.
Po kilku dniach jazdy postanowiłem podłączyć EGR ponownie, przez chwile auto jeździło bez czkawki a kontrolka silnika świeciła się ciągle jak przy odłączonym EGR. Po 2-3 uruchomieniach i krótkich jazdach czkawka powróciła, a po 5 jeździe zgasła kontrolka silnika (bo niby wszystko dobrze, nie licząc czkawki).
Teraz cieszę się płynną i szybką jazdą bez "czkawki" (z odłączonym EGR) doświetlany kontrolką silnika na desce rozdzielczej i bogatszy o kilka stówek:razz:
Oczywiście proszę o rozważne stosowanie tej metody, mi akurat pomogła przy tym silniku i elektrycznie sterowanym EGR, ale za inne modele nie ręcze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.