Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315909)

kngstn 27-12-2020 15:05

Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Cześć.
Od niedawna jestem właścicielem mondeo kombi 2009 2.0 tdci 115KM 260kkm. Jest w nim kilka rzeczy do zrobienia:
1. Widać już na nim drobne slady korozji na nadkolach i gniazdach amortyzatorów. Chcę to szybko oczyscic i zabezpieczyć. Gdzie jeszcze szukać ognisk? Macie sprawdzony zakład w Krakowie od takich spraw? Myślę że od razu chciałbym zrobić konserwację podwozia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

2. Autko miało jakąś przygodę, po której został ślad w postaci źle spasowanego zderzaka przedniego. Czy czeka mnie ściąganie całego zderzaka, żeby to poprawić, czy jestem w stanie to łatwo podnieść, bez rozbierania całego auta?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

koszka 27-12-2020 20:19

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Ad 1
Musisz zabezpieczyc te nadkola . Przy kielichach w wiekszosci 12 letnich mondeo taak jest
Ad 2
Co do zderzaka to masz wszystko ok. Mondeo mk4 tak ma. Przejdz sie po miescie i popatrz jak maja inni.

kngstn 28-12-2020 12:20

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3306203)
Ad 1
Musisz zabezpieczyc te nadkola . Przy kielichach w wiekszosci 12 letnich mondeo taak jest

Ds się coś z tym zrobić, czy szkoda zachodu?

koszka 29-12-2020 03:58

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Po pierwsze zdjac podszybie bedzie latwiejszy dostep. Wyczyscic korozje do golej blachy. Zabezpieczyc odrdzewiaczem np app r stoo. Na to podklad epoksydowy , baze i bezbarwny. A i tak pewnie wyjdzie z powrotem.

bodzio17 29-12-2020 09:18

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Jak koledzy piszą - taki "nalot" na kielichach to raczej norma (przy tym wieku nie tylko w Fordzie), wg mnie nie ma się bardzo czym przejmować. Na rantach nadkoli jest miejsce słabo widoczne, u siebie dorobiłem w mieszalni lakieru akrylowego pod kolor auta miejscowe uszkodzenia odczyściłem papierem ściernym i pomalowałem punktowo pędzelkiem. Oczywiście akryl trochę się różni od metalika - ale pod spodem nie widać, a aplikacja zdecydowanie prostsza niż baza+bezbarwny. Co do przodu bez obejrzenia trudno powiedzieć, może plastikowy pas przedni gdzieś jest pęknięty i trzeba wymienić - wtedy trochę roboty jest. Wg mnie jak ogólny stan techniczny auta jest ok to bym nie ruszał tego.

kngstn 29-12-2020 21:23

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Cytat:

Napisał bodzio17 (Post 3306567)
Na rantach nadkoli jest miejsce słabo widoczne, u siebie dorobiłem w mieszalni lakieru akrylowego pod kolor auta miejscowe uszkodzenia odczyściłem papierem ściernym i pomalowałem punktowo pędzelkiem. Oczywiście akryl trochę się różni od metalika - ale pod spodem nie widać, a aplikacja zdecydowanie prostsza niż baza+bezbarwny.

Ja się zastanawiam czy tego cynkiem w sprayu nie pomalować. Tak czy inaczej tego nie widać/jest brudne. Problem w tym że jeszcze na rantach coś wychodzi i chyba przez to zostawię to lakiernikowi do oczyszczenia i pomalowania.

koszka 30-12-2020 15:00

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
tylko dobremu i zaufanemu, bo robota upierdliwa i mało dochodowa.

reeich 01-01-2021 12:56

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
To spasowanie tego przodu w tych Mondeo to jest bardzo kiepskie ja w swoim też jak kupowałem myślałem że jest po jakimś dzwonię 😂A co do rdzy to to ciekawe czy że Skandynawii nie pochodzi

kngstn 05-01-2021 21:30

Odp: Nowe 12-letnie - korozja, spasowanie zderzaka
 
Cytat:

Napisał reeich (Post 3307381)
To spasowanie tego przodu w tych Mondeo to jest bardzo kiepskie ja w swoim też jak kupowałem myślałem że jest po jakimś dzwonię 😂A co do rdzy to to ciekawe czy że Skandynawii nie pochodzi

Moja sztuka jest z Niemiec. Dzwon był już w Polsce ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.