Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Światła dzienne nie działają (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260659)

ryniu92 18-03-2017 17:29

Światła dzienne nie działają
 
Witam, mam problem mianowicie przestały działać fabryczne ledy dzienne, jako postojówki świecą jako dzienne nie. Po włączeniu zapłonu zaświecą na sekunde i zgasną, czy jakiś przekaznik, moduł?

ketez 18-03-2017 18:47

Odp: Światła dzienne
 
Gasną całkowicie czy tylko ściemniają ???? Jeżeli gasną całkowicie to czy włączają się np. światła mijania lub inne ?????????

ryniu92 18-03-2017 18:56

Odp: Światła dzienne
 
Jako dzienne gasną całkowicie, po włączeniu świateł mijania świecą jako pozycyjne. Mondeo 2011.

ketez 18-03-2017 19:05

Odp: Światła dzienne
 
ciekawe trzeba by sprawdzić napięcie we wtyczkach są tam 3 kable. Masa plus po zapłonie i plus po włączeniu świateł. Trzeba sprawdzić czy jest ten po zapłonie bo wygląda jak by zanikał pod obciążeniem może coś nie łączy. ja bym od tego zaczął.

ryniu92 20-03-2017 15:14

Odp: Światła dzienne
 
Cytat:

Napisał ketez (Post 2770668)
ciekawe trzeba by sprawdzić napięcie we wtyczkach są tam 3 kable. Masa plus po zapłonie i plus po włączeniu świateł. Trzeba sprawdzić czy jest ten po zapłonie bo wygląda jak by zanikał pod obciążeniem może coś nie łączy. ja bym od tego zaczął.

Wszystko pomierzone we wtyczkach i właśnie plus po zapłonie traci napięcie po około 1 sekundzie, mam wrażenie jak by przekażnik nie trzymał przekazu. Jeśli jest to gdzie się znajduje?:<

SrebnaStrzała 20-03-2017 17:57

Odp: Światła dzienne nie działają
 
Lampy do wymiany albo do naprawy.
Instalacja w samochodzie nie ma nic do rzeczy.
Problem dotyczy wszystkich lamp DRL w mondeo po lifcie.
Przestają palić bo elektronika w lampie wykrywa usterkę i odcina kanał z wysoką mocą dla dziennych.
Nie plus po zapłonie i po włączeniu świateł tylko plus dla dziennych i plus dla mijania. Masa jest wspólna.
Jak macie niesprawdzone info to nie piszcie :)

ryniu92 20-03-2017 18:56

Odp: Światła dzienne nie działają
 
Czy do naprawy na miejscu? bywam w Poznaniu.

Bump:

SrebnaStrzała 21-03-2017 00:16

Odp: Światła dzienne nie działają
 
Generalnie nie warto tego robić bo są zbyt tanie te lampy. Jak bedziesz w Poznaniu to mi podwieź komplet wymontowanych z zderzaka. Zrobie Ci tam za jakieś groszaki o ile nie są po zalaniu. Jak nie dam rady w ten sam dzień to Ci wyśle za pobraniem.

bateqq 05-12-2023 14:01

Światło dzienne led nie działa
 
Witam, mam problem mianowicie przestał działać fabryczne led dzienny. Jako postojówką lub z drogowymi świeci natomiast w trybie auto kiedy ma zaświecić mocniej już nie. Zajmuje się ktoś może na terenie Poznania i okolic naprawą takich świateł?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.