Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=264016)

slawomirro 19-05-2017 18:15

Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
Stwierdziłem ostatnio że klimatyzacja automatyczna dosyć słabo chłodzi i pojechałem z tym do specjalistów od klimatyzacji.
Obejrzeli, testowali przez pół dnia i stwierdzili, że mechanicznie układ klimatyzacji jest w stanie bardzo dobrym.
Jedynie coś się dzieje z elektryką zasilania sprężarki.
Orzekli, że moja sprężarka pracuje dziwnie. Mniej więcej co 10-15s się wyłącza w wyniku zaniku prądu i ponownie się włącza
po paru sekundach i tak bez końca. Oczywiście przy tym chłodzi, ale słabiej, gdyż zimne powietrze/czynnik leci, nie leci, leci, nie leci, itd.

Ja osobiście stawiam na jakiś czujnik :D ale to tylko moje przeczucie. W sumie za 10 dni jestem umówiony w elektryka, ale może
można by mu coś zasugerować?

aprox99 20-05-2017 08:27

Odp: Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
Nie wiem jak we Fieście ale miałem samochody gdzie sprężarka nie chodziła ciągle i było to normalne

slawomirro 20-05-2017 22:38

Odp: Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 2805117)
Nie wiem jak we Fieście ale miałem samochody gdzie sprężarka nie chodziła ciągle i było to normalne

Zgoda, tak samo powiedział mi serwis klimatyzacji. Sprężarka powinna się włączyć i wyłączać samoczynie i to jest normalne. Interwały powinny być dłuższe. No nic, chyba już też sam sobie znalazłem odpowiedź i to nawet z tego forum ale przy Focusie. - czujnik ciśnienia klimatyzacji. Jak jest uszkodzony tak się właśnie dzieje, jak opisywałem.
Inne przyczyny, które znalazłem to miałyby być:
- brudny filtr (odpada),
- za mało czynnika w układzie (odpada, ale to mogło być przyczyną w zimie mi uciekło 400g czynnika i czujnik mógł zwariować od tego, co ciekawe kontrola szczelności i barwnik nie wykazały zupełnie niczego złego)
- za dużo czynnika (odpada, na pewno jest nabite full, ale nie więcej).

Dodam jeszcze, że przy obecnych 25-27*C temperaturze powietrza, muszę w klimatroniku ustawić +18*C by układ działał mniej więcej wydajnie. W zeszłym roku ustawiałem +20 lub +21*C i miałem wydajny układ i chłód w aucie przy podobnych temperaturach powietrza.

salom 21-05-2017 06:06

Odp: Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
Tak ma być, TTTM.

golog 21-05-2017 15:28

Odp: Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
też tak mam, choć moim zdaniem będzie trzeba trochę dobić czynnika bo po zimie zbyt mocno nie chłodzi.

salom 21-05-2017 17:46

Odp: Jak przyczyna zaników prądu sprężarki klimatyzacji
 
To nie łodówka, tylko klimatyzacja, jak bedzie 10 stopni plus, to założysz rękawiczki, a jak będzie 30 plus na zewnątrz, to w środku będziesz miał 18 lub więcej stopni.
Przyjdzie jesien, potem zima i już klima nie będzie potrzebna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.