Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Plama na tapicerce - czym usunąć? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=223111)

wildthink 11-04-2015 22:54

Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
1 załącznik(i)
Parę dni temu, wracając z basenu z dziećmi wrzuciłem plecak z mokrymi kąpielówkami na przedni fotel pasażera. Po przyjeździe do domu znalazłem w tym fotelu mokrą plamę. Nie przejąłem się tym zupełnie sądząc, że wyschnie i nie zostawi śladu. Niestety po dwóch dniach fotel był suchy, ale plama została. Czym i jak to usunąć? Tapicerka materiałowa, wg etis to "Airfield / Ebony".

radek70 11-04-2015 23:09

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Tomasz oddaj autko tam gdzie piorą tapicerkę profesjonalnie. Domowymi sposobami tylko pogorszysz sprawę, wetrzesz brud głębiej. Tapicerka łapie kurz, normalnie tego nie widać, bo zabrudzenie jest równomierne. Woda spowodowała koncentrację brudu na brzegach plamy. Są różne preparaty, ale może czas solidnie wyprać całość :)

wildthink 12-04-2015 00:13

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Nie powiem, auto mam prawie od roku i tapicerki nie prałem, bo jest grafitowa i zabrudzeń widać nie było. Wcześniej pewnie też nic nie było robione.
Ktoś zna dobry zakład zajmujący się praniem tapicerki w mojej okolicy - Mikołów, Katowice?

domenicos 12-04-2015 21:50

Jeśli masz odkurzacz piorący, albo masz od kogo pożyczyć, to temat sam ogarniesz w 10 min. Sam to kiedyś przerabiałem :) Pierzesz w tym miejscu kilkakrotnie i po wyschnięciu jest jak nowe.

gusiak11 12-04-2015 21:57

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
jesli nie masz.... Ramirent... :)

a jak Ci sie nie chce to proponuje tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

psikasz czekasz... wycierasz mokrą fibra ... i auto na słońce ....

za pierwszym przetarciem nie zniknie ... :)

wildthink 13-04-2015 00:50

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Mam od kogo Wodnika pożyczyć. Wystarczy? Jeżeli tak, to można o skróconą instrukcję prania i zastosowanych materiałów prosić?
Dziękuję.

wildthink 14-04-2015 21:47

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Odpowiadam na swojego posta, bo coś tam podziałałem w temacie.
Kupiłem Scholl Concepts GREEN 9000 APC. Chodzi mi sposób użycia. Zastosować go jako prespray (jakie stężenie?) a potem jako ekstraktora mogę użyć wody, czy jednak czegoś innego? Wybaczcie, ale w temacie detailingu nawet nie zacząłem raczkować.

gusiak11 14-04-2015 23:04

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Cytat:

Napisał wildthink (Post 2388170)
Zastosować go jako prespray (jakie stężenie?) a potem jako ekstraktora mogę użyć wody, czy jednak czegoś innego? Wybaczcie, ale w temacie detailingu nawet nie zacząłem raczkować.

APC to APC do mocnego brudu 1:4 do lekkiego 1:10, skóra itd... 1:15 ale to nie jest preparat do prania dywanów... pewnie da sie ....

Do prania tapicerki super sprawdza sie heavy duty carpet cleaner na opakowaniu masz co i jak... prałem siedzenia w 3 samochodach, mama z siostra resztką prały dywany w domu i krzesła, oczywiście wszystko odkurzaczem piorącym ... Polecam

szydel87 23-06-2015 09:57

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
koledzy.. a czym usunąć plamę z oleju silnikowego z tapicerki welurowej na fotelu samochodowym? chodzi mi o domowe sposoby (nie firmy, które piorą tapicerki)? jakiś Vanish czy np płyn typu K2 Tapis czy coś mocniejszego?
Pozdro

Pitek S. 23-06-2015 10:22

Odp: Plama na tapicerce - czym usunąć?
 
Spróbuj ValetPRO Enzyme Odour Eater lub Heavy Duty Carper Cleaner .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.