Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   [naprawa] Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87710)

Scur 25-09-2012 20:22

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam forumowiczów. Oczywiście wielkie dzięki i wielki szacun dla autora.
Mój przypadek wyglądał tak że najpierw zaczął przekłamywać z temperaturami i w momencie gdy było 16oC pokazywał np. -1. :P
Potem przerzucił się tylko na minusowe temperatury - 40, -39
A na sam koniec tylko --- i palące się obydwie gwiazdki. Więc rozebrałem czujnik. Od spodu odkręciłem tą mała osłonkę i wyjąłem halogen. Dostęp od spodu idealny, a dziurą po halogenie wkładałem rękę i robota leciutko szła.
Ale tam prawie urwany kabelek - trzymał się na jednym włosku, więc trzeba było go urwać i lutować. Z racji że na samym brzegu to było to chciałem oskubać ten kabelek, ale tam jest miedziana rurka. Więc obrałem bardziej z boku i przylutowałem do tej "rurki" tak totalnie od boku. Po czym zalałem klejem z tych tubek co się rozgrzewają. I wszystko działa jak trzeba.
Fotka z lutowania - http://fotoo.pl/show.php?img=364686_dsc00062.jpg.html

Więc po prostu polecam dłubać i grzebać, bo po co wydawać zbędną kasę?

lukasz382 15-11-2012 18:31

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam.Mam mk3 z 2000r.Pokazuje mi temperature zewnetrzna 66 st,celsjusza.Kupilem nowy oryginalny czujnik i nic.Po wypieciu starego czujnika pokazuje mi 44.Trzeba go jakos adoptowac czy sam po wymianie powinien pokazywac wlasciwa temperature????????

Kapsel_lg 15-11-2012 18:52

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
nic się nie kalibruje, winien pokazwyaż prawidłową. sprawdź czy nie masz uszkodzonej wiązki od złączki dpo komputera. Czy czujnik kupiłeś do swojego modelu?

juve1910 22-01-2013 16:46

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam kolegów mam pytanie jak odpiąć ten czujnik ,pociągnąć z całej siły? Pytam ponieważ dziadostwo mocno siedzi.

miras1 05-02-2013 11:47

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Tak więc czujnik naprawiony.
Został wyjęty z samochodu wymyty pod bieżącą wodą, następnie wysuszony na grzejniku.
Potem uszczelniony silikonem w miejscu wchodzenia weń przewodów.

Śmiga aż miło.:wink:

eclipse 18-02-2013 21:45

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Widzę że w S-Max jest taki sam czujnik temperatury ciekawy prosty opis .
Tez nie dokładnie mi wskazuje .

radek1dekiel@wp.pl 29-03-2013 15:30

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam
Mam problem z ładowaniem.Przy niskich temperaturach świeci się kontrolka.Muszę stanąć i zgasić silnik,wtedy przestaję się świecić i ładuję.Nie raz muszę powtórzyć to kilkakrotnie.Co może być przyczyną?szczotki są ok,regulator napięcia również.Wczoraj padła mi bateria,przekręcając stacyjkę wskazówki zegara przekręciły się w drugą stronę,coś strzeliło,spalił się czujnik temperatury zewnętrznej.
Czy to coś ma wspólnego z temperaturą wewnętrzną?bo dopiero przy 27 stopniach dmucha ciepłe powietrze.

polw78 03-04-2013 20:15

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Witam,
u mnie tez czujnik padł -Ford Smax- czujnik steruje nagrzewnicą więc dopiero w ustawieniu HI-max wieje ciepłe powietrze. W tej chwili pokazuje same kreski poziome lub 27 oraz 60C :) a i załącza się kontrolka pomaranczowa silnika.
Spróbuję naprawić samemu, jeżeli się nie uda to gdzie najtaniej nabyć taki czujnik?

przemo0018 28-10-2013 18:16

Odp: Mondeo Mk3 Czujnik Temperatury Zewnętrznej naprawa
 
Czy w mondeo mk3 czujnik temperatury zewnętrznej odpowiada za coś poza wskazywaniem temperatury na zewnątrz???
Np za ogrzewanie auta lub coś w tym stylu??

t_skiba 07-11-2013 10:38

Ma wplyw na dzialanie klimatyzacji. Ponizej 5*C klima sie nie zalaczy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.