Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Minimalna grubosc klockow hamulcowych. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268122)

michalyyy 12-08-2017 22:14

Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
Witam. Bardzo prosze o informacje jaka jest minimalna dopuszczalna grubosc klockow hamulcowych? Pozdr. M.

gcd 13-08-2017 09:14

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
W poprzednim Galku miałem klocki z czujnikami zużycia.
W obecnym jeszcze nie sprawdzałem.

michalyyy 13-08-2017 09:38

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
Cytat:

Napisał gcd (Post 2843286)
W poprzednim Galku miałem klocki z czujnikami zużycia.
W obecnym jeszcze nie sprawdzałem.

W jaka jest minimalna grubosc w przypadku braku czujnika? M.

fordfocus2 13-08-2017 09:40

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
przód 2mm tył 1,5mm

michalyyy 13-08-2017 09:46

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
Cytat:

Napisał fordfocus2 (Post 2843307)
przód 2mm tył 1,5mm

Wiem, ze ciezko oszacowac zuzycie bo bywa roznie w zaleznosci od obciazenia. Przy grubosci klocka 4-5mm (okladziny) na ile km moga wystarczyc? M.

TomCat 13-08-2017 11:09

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
zależy od stylu jazdy i rodzaju klocków. Generalnie te okolice 4-5mm to jeszcze pare miesięcy pojeździsz, ale ja bym już powoli myślał o wymianie

gcd 13-08-2017 15:52

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
Średnia grubość klocków to 19-20 mm.

michalyyy 13-08-2017 21:11

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
Cytat:

Napisał TomCat (Post 2843342)
zależy od stylu jazdy i rodzaju klocków. Generalnie te okolice 4-5mm to jeszcze pare miesięcy pojeździsz, ale ja bym już powoli myślał o wymianie

Mam do zrobienia 4000-5000km. Glownie po autostradach. Okolo 1000km po terenie gorzystym. Czy powinny dac rade? M.

_harry 13-08-2017 21:53

Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
NIkt ci gwarancji nie da bo zależy to od stylu jazdy....
Przy normalnej jeździe bez ekstremalnych hamowań co chwila bez problemu przejedziesz.
Pamiętaj o tym że klocki się kończą, noga z gazu wcześniej niż na 100 metrów przed zjazdem z autostrady.
Dobre rozwiązanie to wyobrażenie sobie że wozisz kogoś kto źle znosi jazdę samochodem i może ci na....ć na tapicerkę. Skutecznie oducza przyspieszania i hamowania bez potrzeby ;-)

Pamiętaj jednak że teren górzysty inaczej wygląda w Polsce a inaczej np. we Pd.Francji czy Alpach.
Bezpieczniej czułbym się (spokojniej) wymieniając klocki przed wyjazdem. Koszt w sumie niewielki a święty spokój bezcenny.

TomCat 13-08-2017 22:28

Odp: Minimalna grubosc klockow hamulcowych.
 
no dokładnie, zamiast się szczypać już dawno miałeś wymienić te klocki. To groszowa sprawa, a jak masz taką trasę w perspektywie to na pewno będzie bezpieczniej, nawet jeżeli tylko Ty sam pojedziesz bez stresu i pojedziesz sobie na luzie. Samodzielna wymiana zajmuje z godzinę ( z domowymi narzędziami), mechanik ma lepsze narzędzia i "wprawe" to Ci to machnie od ręki w 20 minut.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.