Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120918)

cinu 25-01-2011 19:44

1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Witam wszystkich,

Obecnie jestem posiadaczem Mondeo MKIII i jestem z niego zadowolony. Jednak z powodu niedawnego powiększenia się rodziny i konieczności wstawiania już 3 fotelików chcę się przesiąść do S-maxa.
Rozważam silnik 1.6 Ecoboost, bo chcę żeby samochód w miarę niewiele palił, a jednocześnie dobrze się prowadził :)
Czy możecie coś doradzić w tej kwestii?

Pozdrawiam wszystkich
Cinu

pbobek 25-01-2011 19:53

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Witam!!
Na początku moje gratulacje i witam serdecznie!! :)

Kolego powiem szczerze że jak tak śledzę forum to jakoś nie wpadł mi w oko jeszcze żaden posiadacz tegoż silniczka.. (chyba że się ukrywa:P)
Poczytaj, popytaj kolegów, użytkowników 2.0 Ecoboost, z tego co zauważyłem to zawiedli się po reklamie i deklaracjach producenta "spalanie diesla, osiągi benzyny"

P.S. może mnie za to nie zlinczują :P <joke>

Pozdrawiam

duss 25-01-2011 21:05

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Na forum chyba w dziale mondeo jest pewna opinia:

ze gosc mial Insignie z tym/podobnym silnikiem i ze slaby byl bardzo w dolnych obrotach... bo potem jak sie zalaczyla turbina to nawet auto bylo zwawe ;)

Dlatego tez obawiam sie ze na ciezki samochod S-max z wielodzietnym bagazem na pewno bedzie to malo....

Taka moja opinia ;)

slavco 25-01-2011 21:23

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
1.6 ?? Na taką budę ??? Niee i choćby 1.6 miał większą moc od mojego 2.0 wolnossącego to i tak bym się czuł nieswojo... Miałbym ciągle wrażenie, że ten silniczek sobie rozleci się przy mocniejszym wdepnięciu... :D

greegi 25-01-2011 21:41

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Jak poczytasz to zobaczysz ze nawet 1,8 TDCi jest srdnio wystarczajace.

Nawet ja jak w przeciagu 10min przejechalem sie 1,8 i 2,0 to doszedlem do tego samego wniosku.

PS. Nawet nie wiedzialem, ze robia S-maxy z silnikiem 1,6

fumfel 26-01-2011 07:13

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
1.6 do takich gabarytów - nie, no chyba że będziesz robić jako karawaniarz to dynamika jest w sam raz i truposze ci nie wypadną...

Kristoforos 26-01-2011 08:25

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
O silniku 1.6 EcoBoost nic nie umiem powiedzieć. Mogę jedynie powiedzieć, że w silniku 2.0 EcoBoost spalanie po mieście, to ok. 17 l/100km, a w trasie nie potrafię zejść poniżej 10, więc wg mnie reklamowanie tego silnika jako super ekologiczny, to duże nadużycie.

frytaemi 26-01-2011 10:15

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Hola Hola panowie ja mam 1.8 i jeździ mi się wyśmienicie, to auto to nie sportowe, tylko van. Jeżdżę autkiem który ma najwięcej koników z silników 1.8, i spokojnie potrafi mój s-maxik wyprzedzić ciężarówkę nie żegnając się trzy razy w czasie wyprzedzania a przede wszystkim, pali bardzo mało w największe mrozy palił w jeździe mieszanej 6,5/100km a gdy się cieplej zrobiło to i jeszcze lepsze wyniki widziałem w spalaniu. A najważniejsze w 1.8 jest to że niema filtru cząstek i chyba też to jest ważne. (niech nie czytają ekol;)dzy)

pbobek 26-01-2011 10:29

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Cytat:

Napisał frytaemi (Post 1585467)
Jeżdżę autkiem który ma najwięcej koników z silników 1.8

Jakiś mocny programik? Ile teraz masz kucyków? Masz wykres?
Ja w 2.0 TDCi też nie mam DPF-a

jvc 26-01-2011 10:50

Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?
 
Cytat:

Napisał frytaemi (Post 1585467)
pali bardzo mało w największe mrozy palił w jeździe mieszanej 6,5/100km a gdy się cieplej zrobiło to i jeszcze lepsze wyniki widziałem w spalaniu

To ciekawe bo ja w mondku poniżej 7,5 l w jeździe mieszanej nie potrafię zejść ,oczywiście komp pokazuje 6,2 -6,4 , zaniża o 1-1,5 l.Śmiem twierdzić że 2,0 tdci jest od 1,8 tdci oszczędniejsze :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.