Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Woda w bagażniku przez zamek klapy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335131)

hebann 17-05-2023 14:44

Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Witam, mam problem z przeciekającą wodą do bagażnika, konkretnie woda dostaje się poprzez zamek klapy bagażnika , wycieka tam gdzie się rygluje zamek potem ścieka sobie do bagażnika, miałem rozklejone światło trzeciego stopu myślałem że to przez to ale po wymianie na sprawne problem dalej występuje, przy obfitych opadach potrafi tej wody nalecieć sporo. Miał ktoś może taki przypadek i co było tego przyczyną gdzie może dostawać się woda bo ja już nie mam pomysłu

slawomirro 17-05-2023 16:35

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3456730)
gdzie może dostawać się woda

Sprawdź uszczelkę wycieraczki tylnej przy szybie.

hebann 17-05-2023 18:24

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Ok a to rozumiem zobaczę dopiero jak zdemontuję te osłonę plastikową od środka ?

Rysiek114 18-05-2023 09:39

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3456757)
Ok a to rozumiem zobaczę dopiero jak zdemontuję te osłonę plastikową od środka ?

U mnie też nie było tej przelotki i woda się lała do bagażnika. Kupiłem w Fordzie za niecałe 7zł. Uszczelkę widać z zewnątrz u nasady wycieraczki. Nr części 1209381

hebann 22-05-2023 12:32

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Rysiek114 (Post 3456815)
U mnie też nie było tej przelotki i woda się lała do bagażnika. Kupiłem w Fordzie za niecałe 7zł. Uszczelkę widać z zewnątrz u nasady wycieraczki. Nr części 1209381

Dzięki za wskazówkę, czy to jest ten element co na zdjęciu pod ramieniem wycieraczki ? bo u mnie z zewnątrz to wygląda dobrze i dolega do szyby też w porządku. EDIT wylałem w to miejsce 1,5 litra wody i ani kropli w bagażniku, więc sam już nie wiem

edekp1977 24-05-2023 10:47

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
woda leje się zazwyczaj jak puszczają po kilku latach taśmy pod lampami na otworach technologicznych, jakbyś ściągnął zderzak to zobaczysz, trzeba to zakleić.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

hebann 24-05-2023 14:00

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Cytat:

Napisał edekp1977 (Post 3457499)
woda leje się zazwyczaj jak puszczają po kilku latach taśmy pod lampami na otworach technologicznych, jakbyś ściągnął zderzak to zobaczysz, trzeba to zakleić.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ale ja mam Fiestę MK6 i woda leje mi się przez zamek klapy bagażnika tak jak opisałem

Rysiek114 25-05-2023 11:16

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Cytat:

Napisał hebann (Post 3457239)
Dzięki za wskazówkę, czy to jest ten element co na zdjęciu pod ramieniem wycieraczki ? bo u mnie z zewnątrz to wygląda dobrze i dolega do szyby też w porządku. EDIT wylałem w to miejsce 1,5 litra wody i ani kropli w bagażniku, więc sam już nie wiem

Tak to ta część, u mnie jej nie było i stąd mi ciekło.

romano11 27-05-2023 21:21

Odp: Woda w bagażniku przez zamek klapy
 
Cytat:

mam problem z przeciekającą wodą do bagażnika, konkretnie woda dostaje się poprzez zamek klapy bagażnika , Miał ktoś może taki przypadek i co było tego przyczyną gdzie może dostawać się woda bo ja już nie mam pomysłu
Miałem tak samo: woda musiała dostawać się do bagażnika poprzez klapę. Podejrzewałem źle wklejoną szybę. Zachęcony Twoim postem przystąpiłem do testów, nawet ściągnąłem poszycie klapy bagażnika (regeneracja zaczepów), wylałem 3 litry wody z butelki pod ciśnieniem we wszelkie możliwe miejsca na klapie i... nic :shock: ani kropelki w bagażniku...
Jakiś czas temu wymieniałem żarówkę trzeciego STOP-u (ktoś intelektualnie sprawny inaczej dał tam żarówkę 5W... ma być 16W, ale 21W też się mieści :D), lecz lampa nie wydawała się luźna bądź wylatająca :mrgreen: uszczelka przy trzpieniu wycieraczki jest OK, więc moim skromnym zdaniem do wnętrza klapy nie ma już innego miejsca, którędy woda mogłaby się dostać, jak na około szyby. Niestety: ta polewana nie ujawniła nieszczelności, więc sam się teraz zastanawiam, czy było gdzieś coś i się zatkało, czy leciało przez trzeci STOP, czy jaki wuj?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.