Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277150)

1igor1 24-02-2018 15:59

Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
Witam, mam Edga od 2 miesięcy, i jest bardzo dobrze. Ale są też minusy. Oprócz tego na akumulatorze mam problem z 3 rzeczami. pytanie jak u was
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - serwis powiedział że będzie wgrywał nowe oprogramowanie za tydzień
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. tutaj tez mają wgrywać nowy soft za tydzień
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne. Tego jeszcze nie zgłaszałem na serwisie

luckym 25-02-2018 09:35

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
1 i 2 nie potwierdzam u siebie....3 nie zauwazylem-ale raczej nie

z innej beczki- auto mam w serwisie "awaria ukladu napedowego" sie zapalilo w trakcie jazdy na trasie...

1igor1 25-02-2018 09:38

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
ile masz przejechane kilometrów?

lewbran 25-02-2018 17:44

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
Metaliczne stuki z okolicy oparcia tylnej kanapy po prawej stronie , nikt nie potrafi odkryć skąd pochodzą .Wystarczy usiąść oprzeć się i stuki znikają .

luckym 25-02-2018 20:07

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
12tys km przejechane-auto na trasie uzytkowane (nie miasto)....bede dokupowal gwarancje na 5lat (jezdze ok.15tys km/rok...a i tak za 4-5lat zmieniac bede)

beekeeper 06-03-2018 13:31

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
wyżej wymienionych nie zaobserwowano, natomiast przy ostatnich mrozach nie działały spryskiwacze reflektorów i co bardziej niepokojące zapalił się alert - "niski stan oleju, dolej oleju" Sprawdziłem po nocy, rzeczywiście na bagnecie minimum...wycieków brak.
Przejechane 20tys i taki zonk, jadę jutro do serwisu.

1igor1 08-03-2018 19:14

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
u mnie kolejne trzy usterki - niedociągnięcia
1. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ...
2. komputer sam się przestawił na język angielski - nie wiem czy mi coś ford chce powiedzieć czy co :D
3. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!

mordziaty1 13-03-2018 09:34

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
Cytat:

Napisał lewbran (Post 2939701)
Metaliczne stuki z okolicy oparcia tylnej kanapy po prawej stronie , nikt nie potrafi odkryć skąd pochodzą .Wystarczy usiąść oprzeć się i stuki znikają .

Mam dokładnie tak samo, jak się zrobi ciepło rozbiorę i zdam relację, z tego co się domyślam jest luz na zatrzasku otwierającym oparcie, wk...wia mnie to strasznie, nie nawidzę jak coś się telepie skrzypi, u mnie jeszcze skrzypi plastik ten na dole przedniej szyby od zewnątrz, niemal nie rozebrałem deski żeby to rozkminić, jadąc wydaje się że to od środka a okazuje się że szyba przenosi.

popeye81 16-03-2018 10:00

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
Nie odnotowałem żadnych z wyżej wymienionych usterek, dolegliwości. Auto z 2016.

heko 15-04-2018 14:38

Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?
 
nadwozie mega "giętkie"
po zaparkowaniu jednym kołem na wysokim krawężniku, klapa bagażnika nie może dobrze trafić w zamek, co powoduje kolejne otwarcie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.