Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana silnika o kodzie JQDA 1.6EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=253956)

krychu.s 17-11-2016 08:52

Wymiana silnika o kodzie JQDA 1.6EB
 
Cześć wszystkim,

Parę miesięcy temu opisywałem swoje problemy z silnikiem w trakcie wyjazdu na Bałkany - spadki mocy, dziwne dźwięki itd. Jak się po powrocie okazało, silnik kiedyś był już rozbierany, prawdopodobnie z powodu przegrzania, po czym został "sklecony" na czas odsprzedaży i niestety taki egzemplarz trafiłem.

Problem w tym, że z powodu wcześniejszych przegrzań i źle wykonanej naprawy, silnik przegrzał się ponownie (z powodów ubytku płynu chłodniczego) i teraz nie ma już możliwości naprawienia go - cylindry odkształciły się (zjajowaciły) o 0,4 mm na boki (Ford nie przewiduje takich zestawów naprawczych do tego silnika, z tego co się dowiedziałem mają zestawy do 0,25 mm), do tego najprawdopodobniej głowica również odkształciła się na tyle, iż konieczne byłoby jej zeszlifowanie o jakieś 0,5 cm, co praktycznie ją dyskwalifikuje.

Przechodząc do sedna - konieczna jest wymiana całego silnika albo kupienie regenerowanego bloku oraz wszystkich śrub, gruntów i uszczelek od forda, kupno regenerowanej głowicy, regeneracja turbiny, wymiana rozrządu itd.
Zdecydowanie wolałbym wybrać pierwszy wariant, ponieważ byłby szybszy, mniej czaso- i kosztochłonny, ale jedyny silnik kompletny, z małym przebiegiem jaki znalazłem, to silnik o innym oznaczeniu niż mój - JTDB zamiast JQDA: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I teraz pojawia się pytanie - czy mimo różnicy oznaczenia, możliwe byłoby wsadzenie tego silnika? Niestety mój mechanik nie wie czym te silniki się różnią i polecił mi zapytać tutaj, bo bez sensu byłoby kupić silnik, który nie pasuje. Czy inne oznaczenie wynika z tego, że np. silnik pochodzi z C-Max'a a nie Focus'a? Ew. że silnik jest od anglika (stawiam po przebiegu podanym w milach i kilometrach)?

Ew. Czy ktoś orientuje się, gdzie najlepiej poszukiwać takiego silnika? W Polsce nie ma tych EcoBoostów używanych zbyt wiele, ew. są gołe bloki, ale nie wiadomo w jakiej kondycji.

Pozdrawiam!

slawek-kali 17-11-2016 09:50

Odp: Wymiana silnika JQDA w Focusie Mk3
 
Ty masz silnik 150KM a ten to 182KM, ale bedzie pasowal bez problemu ;)

JQDA, JQDB, YUDA -150KM II JTDA, JTDB - 182KM

krychu.s 17-11-2016 10:13

Odp: Wymiana silnika JQDA w Focusie Mk3
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2695166)
Ty masz silnik 150KM a ten to 182KM, ale bedzie pasowal bez problemu ;)

Mogę z ciekawości zapytać czy znasz jakiś przypadek takiego przeszczepu? Ja wiem, że one się różnią tylko mapą wgraną do komputera, ale mechanik miał wątpliwości czy góra silnika wygląda tak samo.

Fulara 17-11-2016 11:45

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
wracając do tematu, to ja bym się nawet nie bał jako tako przekładki mechanicznej, bo to zrobi każdy ogarnięty mechanik, ale właśnie:

1. dostrojenia map
2. kontrolek
3. systemów
4. pierdół

żebyś nie miał tak, że zmienisz silnik i zaraz napiszesz, że świeci się ta kontrolka, ta dioda, to nie działa, tu błąd, a w ogóle to jest w trybie awaryjnym i pali 200l na 100km

dlatego moja propozycja wywalenia tego "szmelcu" była poważna, bo teraz auta się powoli robią jak telefony: 2 lata i wyrzucam. dostaje kolejny w abonamencie a w szufladzie mam już z 30 telefonów. smutne to ale prawdziwe.

krychu.s 17-11-2016 12:05

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2695250)
wracając do tematu, to ja bym się nawet nie bał jako tako przekładki mechanicznej, bo to zrobi każdy ogarnięty mechanik, ale właśnie:

1. dostrojenia map
2. kontrolek
3. systemów
4. pierdół

żebyś nie miał tak, że zmienisz silnik i zaraz napiszesz, że świeci się ta kontrolka, ta dioda, to nie działa, tu błąd, a w ogóle to jest w trybie awaryjnym i pali 200l na 100km

Dokładnie z tym samym mam obawy - teoretycznie, w JQDA można wgrać mapę z JTDA i działa bez zarzutu. Pytanie czy podłączenie JTDA i wgranie softu od niego do komputera od JQDA oszuka komputer :?:

adzioll 17-11-2016 12:13

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Odnoście wymiany silnika może skontaktuj się z chłopakami z Vtec łowicz ( z wawy masz niedaleko) i coś na pewno wymyślą:)

krychu.s 17-11-2016 12:19

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2695275)
Mogą być problemy moim zdaniem. Z drugiej strony - w dobrym warsztacie, nawet w dobrym ASO powinni to ogarnąć. Najlepiej to jednak nowy silnik za 23900 zł :one:

To może od razu nowy samochód lepiej? :) Orientujecie się kto z Forum zajmuje się wgrywaniem softów w Warszawie i okolicach? Może bym podpytał co o tym myśli i jak to widzi.

Cytat:

Napisał adzioll (Post 2695282)
Odnoście wymiany silnika może skontaktuj się z chłopakami z Vtec łowicz ( z wawy masz niedaleko) i coś na pewno wymyślą:)

Dzięki, na pewno się odezwę do nich.

slawek-kali 17-11-2016 12:40

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2695280)
podsumowując, gdyby nie lizing, patrz mój post nr 2

Wez idz z takimi poradami...

Kolego ty wymien silnik i bedzie wszystko gralo, to zadna czarna magia.

krychu.s 17-11-2016 12:44

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2695312)
Wez idz z takimi poradami...

Kolego ty wymien silnik i bedzie wszystko gralo, to zadna czarna magia.

Wolę dla 100% pewności sprawdzić jeszcze jak to wygląda z tym komputerem - głupio byłoby kupić silnik a potem tracić kolejne pieniądze na dostosowanie komputera albo jeździć z jakimiś błędami.

zombie6 17-11-2016 12:52

Odp: Wymiana silnika o kodzie JQDA
 
Cytat:

Napisał krychu.s (Post 2695315)
Wolę dla 100% pewności sprawdzić jeszcze jak to wygląda z tym komputerem - głupio byłoby kupić silnik a potem tracić kolejne pieniądze na dostosowanie komputera albo jeździć z jakimiś błędami.

O te błędy mimo wszystko bym się nie martwił - szpec to ogarnie, ale dostać pewny silnik - to graniczy z cudem, bo mało ich jest i cholera wie w jakim stanie....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.