Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Cały czas pali się kontrolka ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217885)

skull1311 12-01-2015 16:54

Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Witam! Mam mały problem z kontrolką hamulca. Jest cały czas zapalona mimo, że ręczny niezaciągnięty. Co może być przyczyną? Dodam, że wcześnirj zapalała się przy skręcie kół, teraz pali się stale. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

sarachen 12-01-2015 17:02

Odp: Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Kontrolka "ręcznego" monitoruje cały układ hamulcowy a nie tylko zaciągnięty ręczny, ogólnie jak się świeci jakaś czerwona kontrolka to nie zaleca się jazdy....

skull1311 12-01-2015 21:54

Pomogło! Chodziło o poziom płynu. Dzięki wielkie! Temat do usunięcia :-).

GLOKUS 13-01-2015 06:19

Odp: Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Cytat:

Napisał skull1311 (Post 2332050)
Dzięki wielkie! Temat do usunięcia :-).

A czemu do usunięcia? :? Inni użytkownicy też czerpią wiedze z tego tematu!

skull1311 13-01-2015 10:53

Masz rację, niech zostanie więc :).

wrzech 13-01-2015 11:10

Odp: Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Teraz trzeba sprawdzić którędy ten płyn się eksmitował ;)

skull1311 17-01-2015 12:19

Żadnych wycieków po wyjechaniu z garażu nie zaobserwowałem, jak zaglądałem do zbiornika to nie ubyło tego płynu, czyli powinno działać. Samochód ma 10 lat więc może poprzedni właściciel nie bardzo interesował się płynem? W każdym razie jeździ :-)

sarachen 17-01-2015 14:06

Odp: Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Zbiorniczek płynu hamulcowego służy również do obsługi sprzęgła, sprawdź czy nie cieknie płyn przy pompce sprzęgła w kabinie.

Warto pamiętać, że czym cieńsze tarcze hamulcowe i klocki (bardziej zużyte) tym płynu hamulcowego w zbiorniczku wyrównawczym będzie mniej. Przykładowo dla tłoczka hamulcowego o średnicy 40 mm będzie to około 1,4 ml (mililitra) na każdym milimetrze zużycia elementu (tarcza, klocek).

Idąc dalej powiedzmy, że klocki starły się po 6mm, tarcza na stronę 3mm mamy w sumie 18mm ubytku na dwa koła jest już 36mm co daje około 50ml mniej płynu w zbiorniczku.

skull1311 18-01-2015 16:55

Jednak postawię go do mechanika, bo ostatnio, gdy zaciągnąłem ręczny przy wyjeździe z galerii pod bardzo stromą górkę zaczął mi się powoli zsuwać. Co ciekawe bębny były szlifowane jakieś 3 miesiące temu, zmieniane sprężynki w szczękach i myślałem, że to już koniec moich kłopotów z hamulcami. Klocki podobno były ok jeszcze. Ehh... no trudno, bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie będę tu już chyba sam kombinował. Chyba, że macie jakieś propozycje? Pozdrawiam!

MIRON 18-01-2015 17:34

Odp: Cały czas pali się kontrolka ręcznego
 
Jak słabo trzyma ręczny to linki do wymiany . Czesto wypina sie linka w prawym bebnie czyli polamany plastik mocowania w bebnie. Plyn hamulcowy tez nalezy zmieniac co pare lat .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.