Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176438)

kuguar1989 21-02-2013 19:29

Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
Witam mam pytanie do posiadaczy Focusa 2 po lifcie z silnikiem 1,6TDCI 90 KM bez DPF-a , czy wam również lewarek od zmiany biegów dosyć ciężko chodzi? Kiedy wbijam biegi to nie jest to takie płynne i precyzyjne więc pytam czy ten typ tak ma czy coś jest po prostu uszkodzone.

Mar78 22-02-2013 18:04

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
No niestety ja mam u siebie dokładnie tak samo. Po przesiadce z Fusiona (niby auto o klasę niższe) jestem dalece rozczarowany zmianą biegów w FFII. W Fusionie biegi wchodziły "same", a nie był to bynajmniej automat :D
Szczególnie dokuczliwe staje się przy względnie szybkim wachlowaniu wajchą: ciężko i mało precyzyjnie, zupełnie jak w węgierskim Ikarusie ;) Wraz ze spadkiem temperatur zewnętrznych, objaw się nasila.

kuguar1989 22-02-2013 20:08

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
Czyli wychodzi na to że ten typ tak ma :/

majek32 22-02-2013 20:34

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
Rodzaj silnika pewnie nie ma znaczenia, u mnie lewarek chodzi bardzo dobrze.
No może troche 3 nie zawsze chce trafić w swoje miejsce

A więc ten typ tak nie ma

kuguar1989 22-02-2013 20:53

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
To co może być nie tak?

majek32 22-02-2013 20:57

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
a opcji szukaj na forum używałeś?

kuguar1989 22-02-2013 21:27

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
tak, nic nie znalazłem . PS: z tego co masz w opisie wynika ze masz benz a to jaki jest silnik ma znaczenie

majek32 22-02-2013 21:31

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
no pacz a mi szukajka pomogłai np. ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak widać i w benzynie miewaja podobne problemy

Mar78 23-02-2013 13:57

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
Na wiosnę się do zabiorę do pełniejszej diagnostyki. Czasami wystarczy porządne nasmarowanie linek. Jednakże wydaje mi się, "że ten typ tak ma."

BTW (możne komuś pomoże ta historia): Skrzynia w Seacie Toledo kolegi pewnego mroźnego poranka w ogóle odmówiła współpracy (objaw: zakleszczona dwójka). Z biedą dokulał się do mechanika. Auto postało z pięć godzin w cieple i sama się naprawiła. Jednakże za 2-3 dni cyrk się powtórzył. Tym razem sami zabraliśmy się do poszukiwania przyczyn. Jak się okazało, winna była woda, która w niewyjaśniony sposób dostała się do obudowy wybieraka lewarka. Po wysuszeniu suszarką do włosów i zakonserwowaniu olejem w sprayu objaw nigdy się już nie powtórzył.

Homie 02-03-2013 15:06

Odp: Ciężko chodzi lewarek zmiany biegów
 
Mam ten sam silnik z tym ze auto jest przed FL. Bardzo rzadko zdarza się że 1 albo 5 nie chce płynnie wejść, ale jest ok. Biegi wchodzą jak nóż w masełko ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.