Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292250)

GizmoMDG 14-02-2019 14:44

Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Witam wszystkich.
Ktoś może dokonał takiej modyfikacji jak w temacie i byłby w stanie podpowiedzieć co i jak. Co należy wymienić poza lampami, a może są plug & play. Chodzi o lampy z Focusa Electric wersja EU więc wszystko legalne. Nie chcę się tylko naciąć, kupić lampy a potem się okaże że nowa instalacja musi iść.
Pozdrawiam

boncio 15-02-2019 13:04

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Co najmniej 2 osoby tutaj w tym jedna ostatnio:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mariusza 04-07-2019 19:14

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Cytat:

Napisał GizmoMDG (Post 3094384)
Ktoś może dokonał takiej modyfikacji

GizmoMDG zmieniłeś lampy na 25W, albo dowiedziałeś się coś ciekowego o tej przeróbce?

GizmoMDG 04-07-2019 20:36

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Tak dokonałem takiej przeróbki dzięki Teisejas. Generalnie jeśli chcesz mieć tylko same światła bez DRL i doświetlania zakrętów to wystarczy dołożyć w kostce masę (pin 9) i zmostkować z masą lampy (pin 7). Potem aktywować w np. FoCCCus na "alternativ HID". Jeśli chcesz dokładać wszystkie graty czyli DRL i doświetlanie to musisz masę palnika xenonowego (pin 9) wyprowadzić osobno do karoserii. Żeby odpalić DRL trzeba połączyć pin 2 w obu lampach z pinem 3 dla lewej i pinem 12 dla prawej lampy w złączu C6 w BCM i
aktywować je jak wyżej np. w FoCCCus. Do doświetlania zakrętów potrzebny jest moduł HCM ale w to się już nie bawiłem. Wiem tylko, że wywala błąd jeśli moduł nie wykryje czujników poziomowania lamp. Osobiście doświetlanie odpalę z modułów dostępnych na aledrogo.

mariusza 05-07-2019 10:07

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Cytat:

Napisał GizmoMDG (Post 3149208)
Tak dokonałem takiej przeróbki dzięki Teisejas. aktywować w np. FoCCCus na "alternativ HID".

A jak aktywować "alternative HID" programem Forscan, który to jest parametr?

GizmoMDG 05-07-2019 10:34

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Cytat:

Napisał mariusza (Post 3149356)
A jak aktywować "alternative HID" programem Forscan, który to jest parametr?

Niestety nie pomogę. Ja aktywowałem FoCCCusem a Forscanem tylko błędy usuwałem. Jedyne co wiem w sprawie Forscana to, że trzeba zmienić bajt 14 na 03 ale nie powiem co i jak.

mariusza 06-07-2019 18:11

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Podpiąłem dzisiaj lampy xenonowe 25W w miejsce halogenowych. We wtyczce lampy mam fabrycznie podpięte wszystkie przewody oprócz pin 4, który nie widzę, żeby był potrzebny. Nie przestawiłem jeszcze konfiguracji na "alternative HID". Gdy silnik jest wyłączony to ledy świecą przygaszone jak postojowe, mijania działają, drogowe też się przełączają, poziomowanie ręczne działa. Nie działają ledy w pełnej mocy jako dzienne. Po włączeniu silnika xnenony mrugają. Nie ma żadnych błędów. Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?

GizmoMDG 07-07-2019 21:14

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Cytat:

Napisał mariusza (Post 3149807)
Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?

Musisz w BCM sprawdzić czy masz odpowiednie piny dla DRL o których pisałem wyżej. Jednak najpierw przełącz na "alternative HID" i sprawdź jak zachowają się lampy. Jak masz całą wiązkę to osobiście pokusiłbym się o kupno HCM i czujników poziomowania i cieszył się pełną funkcjonalnością lamp po włączeniu pozycji "HID" 8). Ja osobiście muszę troszeczkę wiązek podorabiać.

mariusza 08-07-2019 17:56

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Gdzie znajduje się moduł HCM w focusie MK3? Czy AM51-13K031-AH pasuje do focusa MK3? Na którym wahaczu znajdują się czujniki poziomowania? Czy czujnik poziomowania tył AV61-5A955-AB i przód VP3M5F-13D007-DA będą pasować?

Teisejas 08-07-2019 23:51

Odp: Wymiana lamp przednich halogenowych na xenony 25W
 
Cytat:

Napisał mariusza (Post 3149807)
Czy jak przestawię konfigurację na "alternative HID", to dzienne będą świecić i xnenony przestaną mrugać przy włączonym silniku? Czy może jest jeszcze jakiś inny problem?

Żeby zadziały dzienne trzeba je uaktywnić w konfiguracji samochodu, jest to inny parametr niż wspomniany "alternative HID"- można to zrobić programem FoCCCus zmieniając wartość pola #16 "DRL" na "Led DRL" (z używaniem tego programu wiąże się pewne ryzyko uwarzywienia samochodu - poszukaj na forum), albo Forscanem, zapisując w bajcie 16-stym wartość 05. Jeżeli masz fabrycznie pełną wiązkę to jesteś szczęściarzem i nie będziesz musiał dokładać żadnych przewodów w celu aktywacji dziennych.
Co do mrugania, to jest to trochę dziwne i trudno powiedzieć czy zmiana konfiguracji usunie ten problem. U mnie po podpięciu reflektorów ksenonowych przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku przy konfiguracji ustawionej na zwykłe reflektory komputer wyświetlił komunikat o uszkodzonych żarówkach i wyłączył obwód świateł- palnik jest 25W a normalna żarówka 55W więc jest za mały pobór prądu, który komp. traktuje jako objaw uszkodzonej żarówki.
Moduł HCM jest przykręcony do plastiku pod kolumną kierownicy, czujniki poziomowania montowane są na przednim prawym wahaczu i po prawej stronie z tyłu (postaram się wrzucić link do zdjęć z rosyjskiego forum ale teraz ich nie będę szukał :) ).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.