Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307998)

marcinmrag 08-04-2020 14:54

grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Witam,

Dzisiaj chciałem wyciągnąć akumulator do podładowania jednak coś mnie tknęło i najpierw sprawdziłem otwieranie drzwi grotem...i to problem...grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka, czy ktoś miał podobny problem?

mondeo70235 08-04-2020 20:53

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
psiknij czegoś do zamka może go coś chwyciło miałem tak w MK4 w MK5 ODRAZU PO ZAKUPIE NASMAROWAŁEM albo ktoś grota podmienił a zapasowy klucz ?

marcinmrag 08-04-2020 21:08

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Mam trzy groty. Dwa w kluczykach i jeden oddzielny bez pilota. Psiknalem czymś Ala wd-40 ale narazie niechce się przekręcić zamek. Zastanawiające jest że ten grot bez pilota różni się od tego w pilocie. Niby podobne nacięcia ale inne.

tedi_k 08-04-2020 22:47

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Cytat:

Napisał marcinmrag (Post 3240899)
...ten grot bez pilota różni się od tego w pilocie. Niby podobne nacięcia ale inne.

Chodzi o auto KeyFree/Ford Power czy na stacyjkę?
Czym ten grot w zamku drzwi jest przekręcany?

marcinmrag 09-04-2020 05:20

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Ja mam keyfree system. Stacyjki jak takiej nie mam tylko przycisk. Chodzi mi o zamek w drzwiach kierowcy. Raczej powinnien się przekręcać bo to normalna wkładka mechaniczna jest

marcinmrag 09-04-2020 08:17

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3240915)
Chodzi o auto KeyFree/Ford Power czy na stacyjkę?
Czym ten grot w zamku drzwi jest przekręcany?

Ja mam keyfree system. Stacyjki jak takiej nie mam tylko przycisk. Chodzi mi o zamek w drzwiach kierowcy. Raczej powinnien się przekręcać bo to normalna wkładka mechaniczna jest

tedi_k 09-04-2020 08:27

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Cytat:

Napisał marcinmrag (Post 3240928)
...Raczej powinnien się przekręcać bo to normalna wkładka mechaniczna jest

Dlatego pytam czym/jak ten grot jest przekręcany.
Samymi palcami ciężko jest ten grot obrócić. Trzeba użyć małych szczypiec albo jakiś bolec włożyć w otwór grota i użyć tego bolca jako dźwigni.
Nie należy oczywiście przesadzać z siłą przekręcania...

marcinmrag 09-04-2020 09:11

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3240956)
Dlatego pytam czym/jak ten grot jest przekręcany.
Samymi palcami ciężko jest ten grot obrócić. Trzeba użyć małych szczypiec albo jakiś bolec włożyć w otwór grota i użyć tego bolca jako dźwigni.
Nie należy oczywiście przesadzać z siłą przekręcania...

To aż takiej siły by wymagało przekręcenie klucza? Hmm w sumie znalazłem na youtubie że fiesty miały przypadłość że bez zastosowania małej dźwigni ciężko było ten zamek przekręcić. Możliwe że tak jest, spróbuję przy okazji

marcinmrag 10-04-2020 08:54

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Niestety próbowałem z użyciem kombinerek również nie można przekręcić wkładki. Możliwe że gdzieś mechanicznie coś blokuje? Zastanawiam się nad wyciągnięciem wkładki. Czy istnieje możliwość kupienia nowej wkładki z nowym grotem ?

marcinmrag 11-04-2020 06:58

Odp: grot wchodzi ale nie idzie przekręcić zamka
 
Cytat:

Napisał mondeo70235 (Post 3240894)
psiknij czegoś do zamka może go coś chwyciło miałem tak w MK4 w MK5 ODRAZU PO ZAKUPIE NASMAROWAŁEM albo ktoś grota podmienił a zapasowy klucz ?

Mam dwa piloty i w nich wkładany grot z tym, że jeden i drugi się różni. Dodatkowo mam oddzielnie sam grot który ma jeszcze inne nacięcia . Możliwe to że są 3 różne groty? Jest tylko jeden zamek w drzwiach. Mam keyless. Jedyny zamek jaki jeszcze mam to w schowku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.