Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie działa klima (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=129413)

ALOSZA 25-04-2011 23:21

Nie działa klima
 
Nie działa klima przy fachowym napełnieniu / odpowiednim czynnikiem /, po zmostkowaniu / pod przekaźnikiem w komorze silnika/ działa sprężarka. a co dziwne po diagnostyce nie wykazuje żadnych błędów nawet pomyślnie robi próbę a klima nie działa. co może być i co robić ?

RafałB 26-04-2011 08:46

Odp: Nie działa klima
 
Rozszczelnienie może masz jakieś mikroskopijne i uchodzi czynnik,za mało czynnika...

technisat 26-04-2011 19:42

Odp: Nie działa klima
 
Witam , dzisiaj naprawiałem klimę w swoim esiu(2006r,2.0 tdci).Test klimy był ok,ciśnienie czynnika dobre,wentylator podłączony na krótko działał(po włączeniu klimy nie ruszał,a musi się kręcić),błędów w klimie po podłączeniu kompa nie było,ale był w silniku P0691.Dzięki wpisowi jednego z naszych klubowiczów sprawdziłem.Po zdjęciu lewego przedniego koła i nadkola ukazuje się biała plastikowa puszka a w niej jest sterownik.Podłączone są do niego 3 wtyczki-szara, brązowa i mniejsza czarna.Fioletowy kabel który chcemy sprawdzić jest w czarnej wtyczce(uwaga ten w szarej jest od czujnika położenia wałka rozrządu).Ten fioletowy kabel ma mieć przejście do wtyczki ,która idze do sterownika wentylatora(kwadratowa puszka przy wiatraku)W tej wtyczce są dwa kable grube i nasz cienki fioletowy.Musi być na nim przejście,a u mnie nie było.Zrobiłem obejście,wykasowałem błąd i klima znowu działa.Klima ruszała na 5-7 sek po wykasowaniu tego błędu, potem błąd znowu wskakiwał ,sprężarka się zatrzymywała,bo nie ruszał wentylator.:razz:

zbyso42200 27-04-2011 07:07

Odp: Nie działa klima
 
Pisalem juz o tym wcześniej. Wine ponosi wadliwa wiązka przewodow, zasilajaca m.in. przekaźnik wentylatora. U mnie pękala dwa razy. Za drugim - w trzech miejscach. Trzeba pociagnąć dodatkowy kalbel pod przekaźnik, a stary - wyciąć.
pzdr.
edit; u mnie sterownk znajduje się na plastikowaj obudowie wentylatora i można sie dostać do niego spokojnie po otwarciu klapy silnika.

treq 27-04-2011 10:13

Odp: Nie działa klima
 
podłączę się pod temat, może ktoś wie gdzie szukać króćca do wysysania/wtłaczania czynnika chłodzącego, tzn. jeden wiem gdzie się znajduje (obok chłodnicy, z lewej strony), a drugi gdzie?
silnik 2.0TDCI Duratorq

technisat 27-04-2011 23:17

Odp: Nie działa klima
 
jeden kruciec przy chłodnicy,a drugi-trzeba zdjąć osłonę silnika i pod podszybiem po lewej stronie stojąc przed autem.

treq 28-04-2011 11:01

Odp: Nie działa klima
 
1 załącznik(i)
dzięki technisat za podpowiedź, w między czasie znalazłem odpowiedź i może zamieszczę rysunek dla innych (w zakładzie, w którym byłem na napełnienie nie mogli go odnaleźć :()

1. zawór niskiego ciśnienia
2. zawór wysokiego ciśnienia

Radek S-MAX 29-04-2011 14:39

Odp: Nie działa klima
 
To mnie też coś dziś zaskoczyła klima, klimatronik był ustawiony na LO (mono) i prędkość wiatraka na trzy kreski AC OFF i otwarte okienka było miło, ale w korku już przestało być miło, nacisnąłem auto wiatrak dodał gazu, na wyświetlaczu pojawił się napis AC ON i w mordę ciepłe powietrze leci :/
W desperacji kombinacja przycisków: włączanie, wyłączanie różne opcje i dalej lipa :/

Odpuściłem już sobie okna poszły w dół dalej w korku, ale klimy nie wyłączyłem i ciepłe dmuchało. Po około 10 min, nie pamiętam już czy coś naciskałem w klimatroniku, zaczęło dmuchać zimne powietrze, tak dobrze że musiałem szybko ustawić na 23 stopnie.

I tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie ten kabelek, tylko kolega pisze że musiał błąd wykasować, u mnie nie było takiej opcji, bo jak w czasie jazdy.

I działa teraz jak gdyby nigdy nic, muszę to obserwować.

technisat 30-04-2011 05:06

Odp: Nie działa klima
 
Teraz to się narobiło.Wczoraj byłem na odgrzybianiu,pan włożył maszynkę dmuchającą parę z chemią pod nogi pasażera i niestety para się skropliła(po opuszczeniu terownika w dół ,spłynęła strużka cieczy) i zalała sterownik ukryty pod schowkiem(z przodu).Teraz nie działa mi parktronic,zablokowana jest tylna klapa,nie działają spryskiwacze i tylna wycieraczka.Ponoć warsztat jest ubezpieczony.Czy ktoś miał już coś takiego?Co to jest za skrzyneczka z bezpiecznikami pod schowkiem?

Kayu 30-04-2011 07:19

Odp: Nie działa klima
 
Jest to jedna z 3 skrzynek z przekaźnikami i bezpiecznikami, jest tam tez chyba moduł komfortu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.