Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Niesprawne zdalne sterowanie zamkiem bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=185940)

mateush1977 28-12-2010 12:20

Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Witam!
Mam w swoim Fusionie alarm Challenger ST-800 PC ver.5. Dwa lata temu podłączyłem go pod centralkę alarmu w celu zdalnego otwierania. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Od listopada br. mam problem, zamek (siłownik) po naciśnięciu czy to przycisku z konsoli czy pilota robi wrażenie jakby był za słaby. Czym dłużej naciskam tym jest słabszy. Z początku jeszcze co jakiś czas otwierał bagażnik. Z siłownikiem wszystko w porządku. Zdemontowałem i rozebrałem go. Podłączyłem pod akumulator i ok. Silniczek pracuje. Ma ktoś jakieś pomysły co może być przyczyną.

kacper69 29-12-2010 18:13

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Też miałem podobny problem , że nie zawsze się otwierała klapa bagażnika.
Latem rozebrałem cały mechanizm, wyczyściłem nasmarowałem , złożyłem i działa wspaniale.
Jak jest objaw że siłownik dział za słabo , to prawdopodobnie mechanizm działa za ciężko, może jest zatarty?
To jest raczej miłe zajęcie z tym siłownikiem, powinno się Tobie udać to zrobić samemu.

mateush1977 29-12-2010 20:46

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Mówisz mechanizm. Rozsprzęgliłem siłownik z zamka i również był słaby (robił się coraz słabszy w miarę działania). Zamek tu raczej nie ma nic wspólnego... Ale dzięki wielkie za zainteresowanie i radę!

Yaro 29-12-2010 21:09

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
A mnie zastanawia czy jest to duży problem zrobić otwieranie bagażnika z kabiny (chodzi mi czy jest instalacja) bo niestety nie posiadam w swojej fuzji takiego udogodnienia, a przydało by się.

mateush1977 30-12-2010 08:14

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Yaro - wydaje mi się, że to nie duży problem. Gdzieś znalazłem opis jak to zrobić, ale wydaje mi się, że potrzebny jest centralny zamek do tego. Poszukaj...

Yaro 30-12-2010 11:13

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Mam centralny, ten opis tu na forum widziałeś?

mateush1977 30-12-2010 14:32

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
abstra***ąc od tego co napisałeś, gdzieś (google) znalazłem opis, tym lepiej jak masz centralny

pawel182 03-01-2011 12:27

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Cytat:

Napisał Yaro (Post 1567350)
Mam centralny, ten opis tu na forum widziałeś?

Skoro masz centralny to najprawdopodobniej to tylko kwestia podłączenia przycisku pod moduł GEM. Zakładałem u siebie w MK6 od podstaw kompletny centralny zamek ze sterowaniem w oryginalnym kluczyku więc jakbyś chciał coś jeszcze to śmiało pytaj ;)

Yaro 03-01-2011 14:33

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Centralny ale montowany dodatkowo i tu jest problem czy zamek w klapie ma siłownik.

Jitter 03-01-2011 18:37

Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.
 
Najlepiej zdjąć poszycie klapy bagażnika i sprawdzić, choć wątpię, aby producenci auta podrzucali takie bonusy, tj. siłownik zamka przy jednoczesnym nie wyposażeniu auta w układ zamka centralnego :roll:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.