Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Tourneo Connect 2013-2022] Zasilanie kamerki u góry szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306704)

Lza 26-02-2020 09:46

Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Jak macie rozwiązane zasilanie kamerki? Czy gdzieś u góry szyby jest dostępne 12V?

deejayslonio 26-02-2020 12:49

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Ja mam pociągnięte do gniazda zapalniczki z tyłu - osłona słoneczna pasażera, uszczelka na dół i dalej podłogą.

Lza 29-02-2020 09:59

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Robiłeś jakieś oddzielne gniazdo, czy wykorzystałeś to co jest?

deejayslonio 29-02-2020 14:32

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Standardowe gniazdo z tunelu środkowego - jedynie dokładany był przekaźnik, żeby prąd pojawiał się przy zapłonie (standardowo jest cały czas).

Ze_ja 25-03-2020 10:32

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Proponuję przejrzeć tematy w innych podforach (inne modele), bo tu jest posucha. O zasilaniu wideorejestratora jest mnóstwo informacji.

U siebie w Foce mam przetwornicę 12 -> 5 V podpiętą do lampki oświetlenia wnętrza i tam normalne USB na wyjściu. Z tego kabelek przez podsufitkę idzie do kamerki. Daje to też "tryb parkingowy", bo lampka ma odcinane zasilanie dopiero po ok 30 minutach.

Są też opcje ze "złodziejką" z bezpiecznika (ludzie wybierają albo zasilanie po zapłonie albo z opóźnieniem, albo stałe - jak kto woli).
Także dla różnych aut są podobne pomysły i warto tam poczytać.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

martines444 25-03-2020 11:36

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Zasilanie przy oświetleniu zawsze jest. Jak przełączysz lampkę w pozycję jeden to zawsze świeci i nie gaśnie. Kwestia dorobienia jakiegoś przełącznika do samej kamerki. W zimie przy mrozach i dłuższym postoju obawiałbym się o rozładowanie samego akumulatora. Natomiast w lecie jeśli auto jest regularnie użytkowane to nie ma problemu. W niektórych autach przy wiązce lampki można też znaleźć plus po stacyjce (w zależności od wyposażenia)Tę śmieszną ładowarkę trzeba będzie rozbebeszyć i się wlutować z układem w instalację, w ten sposób nie będziesz potrzebował żadnych dodatkowych przetwornic tylko wykorzystasz to co masz.

Ze_ja 26-03-2020 10:22

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Cytat:

Napisał martines444 (Post 3237319)
Zasilanie przy oświetleniu zawsze jest

Śmiem wątpić. Sprawdziłeś, czy zgadujesz? Byłby to pierwszy model Forda z takim rozwiązaniem, z jakim się spotkałem. Wszystkie inne odcinają zasilanie oświetlenia wnętrza po określonym czasie od wyłączenia zapłonu i nie otwierania / zamykania żadnych drzwi. To może być nawet ponad 15-30-45 minut - różnie, zależnie od modelu i generacji. Ale nie spotkałem się z Fordem, w którym oświetlenie wnętrza da się włączyć po np. godzinie postoju z wyłączonym zapłonem i wciąż zamkniętymi drzwiami. Nawet pozostawiona włączona lampka zgaśnie i o tym nawet instrukcja o Tourneo Connect wspomina.

martines444 27-03-2020 20:18

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Nie wiem dokładnie jak jest w Fordzie bo nie sprawdzałem bo nie było mi to do niczego potrzebne. Aczkolwiek nie raz dzwoniłem dzwonkiem do sąsiada że się pali u niego lampka w samochodzie (Focus MK2). Więc jak widać nie we wszystkich gaśnie. Może być też to kwestia zaprogramowania sterownika tak jak z ryglowaniem drzwi lub pojawiającym się lub znikającym napięciem w zapalniczce. Uprzedzając twoje pytanie nie wiem czy da się to przeprogramować w fordzie ale może być to tak jak z systemem kontroli powietrza w oponach. Znam ludzi którzy dali by się pokroić twierdząc że się nie da wyłączyć. A jednak się da.
To że np. Napięcie jest odcinane po pewnym czasie to nawet lepiej dla użytkownika. Po wyłączeniu zapłonu po jakimś czasie wyłączy się i kamerka. :)

wmazek 28-03-2020 12:27

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Witam !
Mam Connecta 1.0 TREND -blaszaka bez oryginalnego lusterka . Zamontowałem w miejsce lusterka ,wideo-rejestrator który jest zasilany ze stałego +12 i +12 po zapłonie. Jest tak z powodu stałego monitoringu samochodu. W każdym momencie jestem w stanie sprawdzić co dzieje się w okół samochodu poprzez aplikację na telefonie. Każde włamanie bądź poruszenie samochodu wysyła sms na mój telefon. Zasilanie lusterka podłączał mi autoryzowany serwis Forda. Widziałem , że wpinali się w wiązkę za schowkiem. Tam biegnie główna wiązka zasilająca od akumulatora ze stałym +12. Jeśli w najbliższym czasie będę tam zaglądał to spróbuję rozszyć wiązkę i zobaczyć pod jakie przewody się podłączyli.

Antej 28-03-2020 12:54

Odp: Zasilanie kamerki u góry szyby
 
Cytat:

Napisał martines444 (Post 3237877)
dzwoniłem dzwonkiem do sąsiada że się pali u niego lampka w samochodzie (Focus MK2)

Bez wyraźnego powodu zakłocałes mir domowy sąsiadowi.

30 minut zwłoki i nie byłoby tematu, GEM odcina zasilanie.
Wielokrotnie sprawdzone przy dłubaniu w roznych modelach fordach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.