Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276596)

hepos 13-02-2018 14:08

Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Witam,

Niedawno zakupiłem focusa, jestem w trakcie eliminowania usterek. Tym razem padło na takie zjawisko, które sprobuję opisać.

Podczas maksymalnego skrętu w lewo (w prawo też ale dzieje się to w mniejszym stopniu) słychać dziwny odgłos i takie jakby "przeskakiwanie koła".

Ciężko to opisać ale to coś jakby lewe koło miała 100% przyczepnośći a prawe jakby jechało po mniejszym łuku i nadskakiwało. Czuć przy tym minimalnie wlasnie takie ruchy koła. Ostatnio wymieniłaem klocki i tarcze i sprawdzałem bicie - piasta nie jest skrzywiona.

Dzieje się to tylko podczas jazdy na maksymalnym lub prawie maksymalnym skręcie . Nie jest to odgłos z przegubu ani łożyska mcPhersona.

Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

lukaszooo 13-02-2018 16:26

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Mialem tak w Audi a4 na oponie 235 na zimowce 205 tego nie bylo. W focusie na oponie 225 rowniez przeskakuje a na zimowce 205 juz nie. Wedlug mnie ma to zwiazek z szerokoscia opony i roznych promieniach skretu dla kół.

dirty.73 13-02-2018 16:54

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
nie wiem,czy to to,ale zazwyczaj,jak coś stuka na maksymalnym skręcie,to wina końcówki drążka kierowniczego

Fulara 13-02-2018 17:05

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
przegub !

dzwiedziu 13-02-2018 17:08

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Zewnętrzny.
Ale było też coś o wieloklinie półosi i kleili do zwrotnicy?

edmun 13-02-2018 17:21

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Ja też obstawiam przegub. Końcówka drążka raczej nie wpływa na przeskakiwanie.

hepos 13-02-2018 18:42

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Opony mam 195/65/15
To co słychać to nie stukanie przegubu tylko odglos jakby opony skokowo szurajacej po asfalcie. Czuc to przeskakiwanie na samochodzie.

lukaszooo 13-02-2018 19:11

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Półoś w focusach strzela przy naciskaniu i puszczaniu gazu, mialem tak w mk2. Tutaj chodzi o przeskakiwanie opony, czuc to na aucie jak przeskakuje.

Fulara 13-02-2018 20:21

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
to za dużo kucy :D

Grzegorz MX 14-02-2018 08:32

Odp: Przeskakiwanie koła przy pełnym skręcie
 
Cytat:

Napisał hepos (Post 2933596)
Opony mam 195/65/15
To co słychać to nie stukanie przegubu tylko odglos jakby opony skokowo szurajacej po asfalcie. Czuc to przeskakiwanie na samochodzie.

wg mnie tak ma być.
Za ten efekt odpowiada ustawiona opona do skrętu w typowej geometrii - kiedyś mówili karosaż (z francuska).

Koło przy skręcie maks delikatnie się pochyla - widać to jak wyjdziesz.

Też się dziwiłem - ale po sprawdzeniu geometrii - gość powiedział że tak ma być!!!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.