Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Temperatura silnika 2,0TDCI 76-87 stopni za niska ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194018)

ingenieur28 21-11-2013 17:37

Temperatura silnika 2,0TDCI 76-87 stopni za niska ?
 
Witam,
Auto posiadam od roku (kupione z przebiegiem 138 tys) i zauwazylem od poczatku ze w czasie normalnej jazdy wskazowka temperatury osyculuje w granicach 75-85 stopni, tylko w czasie jazdy w korku po miescie osiaga temp. 89 stopni. Widac to tez na filmiku gdzie koles pokazuje spalanie tzn u mnie wyglada to podobnie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie jest takie czy to jest normalne? A moze szkodliwe dla auta? Co ewentualnie moze nie dzialac?
Zawsze slyszalem ze temp powinna byc caly czas w okolicach 90 stopni. Dodam ze auto nagrzewa stosunkowo szybko, tzn po 3-4km temperatura rosnie do 85 stopni i pozniej spada na 76 i znow rosnie do 85 i tak w kolko. Wyglada to tak jakby wskazowka wskazywala moment wlaczania, pracy i wylaczania sie obiegu chlodzacego. Tylko pytanie czy wskazowka rzeczywiscie powinna wskazywac zmiane temp o kazdy jeden stopien? I czy termostat powinien sie otwierac juz przy 85 stopniach?
Firmowym autem jak jezdze VW Touran i widze ze tam wskazowka stoi ciagle pionowo (90°C), chociaz nie wydaje mi sie zeby tam byla idelanie caly czas temp 90 stopni...
Auto o ktorym mowa to Focus 2, 2.0TDCi, 136PS, DPF rocznik 2007 komb, przebieg 164tys.
Z gory dziekuje za odpowiedzi!

RobekK4 22-11-2013 06:31

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
Wszystkie znane mi fordy mają tak, że wskazówka temp nie dochodzi do połowy skali, lecz wskazuje niecałe 90 st. Było już sporo napisane na ten temat - poszukaj na forum. Co do Twoich objawów, to najprawdopodobniej masz uszkodzony termostat - zacząłbym od wymiany tegoż.

mtl 22-11-2013 07:59

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
Cytat:

Napisał ingenieur28 (Post 2111481)
...temperatura rosnie do 85 stopni i pozniej spada na 76 i znow rosnie do 85 i tak w kolko.

Jeżeli te wahania występują podczas jazdy mniej więcej ze stałą prędkością to pomacaj termostat. Jeżeli natomiast wygląda to tak: jedziesz - temperatura niższa, stoisz w korku/pod światłami itp. - temperatura wyższa, to jest to w 100% normalna sprawa. W fordach rzeczywiście wskazówka prawie na środku to norma.

Z tą temperaturą 90 stopni to też nie tak do końca prawda. Wciśnij na manetce kierunku przycisk funkcyjny i trzymając wciśnięty włącz zapłon i uruchom silnik. Auto wejdzie w tryb serwisowy i jedną z opcji do wyświetlenia będzie dokładna temperatura. Pojeździj trochę i popatrz jak się zmienia.

Gring 24-11-2013 15:56

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
ingenieur28 falowanie temperatury silnika może wskazywać na niesprawność termostatu. Temperatura powinna być niezmienna w trasie i prawie niezmienna w korku.

rafalg 25-11-2013 07:56

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
U mnie przy 1.6 TDCi wskazówka nigdy nie dochodzi do połowy skali nawet przy upałach w lecie. Natomiast w zimie przy dużych mrozach wykonuje dość spore wahania w przypadku postoju na światłach a jazdą. Posiadam również Fiestę 1.4 TDCi gdzie zachowanie jest bardzo podobne. Także w przypadku diesla to chyba jest norma.

void-tech 25-11-2013 09:03

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
Odkąd mam sprawny silnik, to wskazówka temperatury motoru po pewnym czasie pracy raczej oscyluje między 75-90'C. Biorąc pod uwagę stare prawidła odnośnie "analogowych" wskaźników, "pion" to optimum. A że do pionu nieco zawsze mi brakuje - w przypadku temperatury - nie ma co narzekać. Jak na razie moje obserwacje dotyczą lata/jesieni. Jak będzie zimą, się zobaczy.

damiasek 25-11-2013 11:05

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
Cytat:

Napisał Gring (Post 2113148)
ingenieur28 falowanie temperatury silnika może wskazywać na niesprawność termostatu. Temperatura powinna być niezmienna w trasie i prawie niezmienna w korku.

Pod warunkiem że silnik produkuje wystarczającą ilość ciepła, niestety (a może "stety" ;) ) diesel ma wyższą sprawność i na dodatek na wolnych obrotach pracuje z dużym nadmiarem powietrza. W związku z tym jak jest zimno i ma sprawny i całkowicie zamknięty termostat to małym obiegiem też można go wychłodzić włączając ciepły nawiew. Stąd też różne patenty nie stosowane w silnikach benzynowych w postaci podgrzewaczy płynów chłodzących czy też więcej i szczelniejsze osłony komory silnika.

ghostline 07-02-2014 17:56

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
witam,
miałem podobny objaw, na sieci jest sporo postów z informacją że to typowe dla diesla i dla tego silnika. Nic bardziej mylnego, wymieniłem termostat. Po wymianie jeżeli wskazówka dojdzie do prawie 90 (na oko pewnie to 87) czyli silnik się nagrzeje, to już sie nie rusza (nawet przy-10), wcześniej potrafiła spać tak jak piszesz do 76 stopni. Termostat dość drogi: zamiennik 180 zł

ukiuki 31-03-2014 21:06

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
Witam podpinam sie pod temat bo chodzi o temperaturę silnika ale od innej strony. Dziś wykonałem małe pomiary przez obd i co się okazało. Temperatura z kompa jest całkowicie inna niż na wskaźniku na desce. Przykład.
Zapalam silnik - temperatura otoczenia 18C - garaż , komp podaje 7C:shock: jedziemy po kilku kilometrach wskazówka analogowa ok 90C - czyli tak jak w fordach, na kompie 65C. Jedziemy dalej trasa 10km wskazówka od połowy drogi na 89C a komp 73C, koleje 10km - nic się nie zmienia- komp podaje 73-75C. Zmieniam program i podaje 164 w farenheightach- czy jak to się pisze czyli ok 73C.:shock: Czy to jest normalne i w czym problem??

DjLeo 31-03-2014 22:57

Odp: Temperatura silnika 76-87 stopni za niska ?
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ukiuki (Post 2186739)
Witam podpinam sie pod temat bo chodzi o temperaturę silnika ale od innej strony. Dziś wykonałem małe pomiary przez obd i co się okazało. Temperatura z kompa jest całkowicie inna niż na wskaźniku na desce. Przykład.
Zapalam silnik - temperatura otoczenia 18C - garaż , komp podaje 7C:shock: jedziemy po kilku kilometrach wskazówka analogowa ok 90C - czyli tak jak w fordach, na kompie 65C. Jedziemy dalej trasa 10km wskazówka od połowy drogi na 89C a komp 73C, koleje 10km - nic się nie zmienia- komp podaje 73-75C. Zmieniam program i podaje 164 w farenheightach- czy jak to się pisze czyli ok 73C.:shock: Czy to jest normalne i w czym problem??

Całkowicie normalne, u mnie wygląda to tak:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zawsze tak samo po rozgrzaniu, żadne zmiany temperatury.

Bump: Nie wiem tylko dlaczego nie jest to taka sama temperatura. Może to 2 różne czujniki. Oleju i silnika. Olej automatycznie cieplejszy. A tak kombinuje :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.