Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Wasze propozycje (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Prefiksy prze tematem??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212052)

remlen 24-09-2014 11:54

Prefiksy prze tematem???
 
Witam szanowne grono.

Dlaczego zmieniono prefiksy na lata produkcji modelu? Przejrzyściej było gdy były poprzednie oznaczenia poszczególnych generacji. Nie można wrócić do wcześniejszych?

Pozdrawiam

paoloWawa 24-09-2014 14:03

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.

Prefiksy z poszczególnymi generacjami aut były dużo bardziej przejrzyste.

Slawko 24-09-2014 18:03

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
ja tego jeszcze nie widziałem, ale wydaje mi się że rocznikami będzie lepiej. Wiele osób myli wersje np.mk2 z mk1 lub mk5 z mk6 itp. Natomiast rok produkcji jest chyba znany każdemu właścicielowi.

Atlis 24-09-2014 18:11

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Też jestem za rocznikami. Podział na Mk1, Mk4 jest ok, ale nie zawsze jest dla wszystkich jasny a producent nie do końca też tak modele oznacza (przykładem jest Mondeo, którego obecną generację nazywamy Mk5, ale Ford Mk4)...

remlen 24-09-2014 18:53

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Ale od roczników jako prefiksy idzie dostać oczopląsu! Co z tego, że producent określa nowego Mondeo jako Mk4, a wszyscy mówimy o Mk5. Ogólnie przyjęte jest, że generacja jest od Mk1- Mk5 i tyle. Do tej pory funkcjonowało to dobrze więc po co zmieniać. Myślę, że wszyscy userzy i tak się przyzwyczaili do prefiksów jako generacja, a nie rocznik. Wobec różnych głosów zróbcie ankietę, albo prefiksy oznaczajmy generacją i rocznikiem i każdy będzie zadowolony.

RedFord 24-09-2014 19:15

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Przyzwyczaimy się. Każda zmiana ma swoje za i przeciw ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

paoloWawa 24-09-2014 19:23

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Cytat:

Napisał remlen (Post 2274709)
Ale od roczników jako prefiksy idzie dostać oczopląsu!

Bingo.

Jakość przeglądania forum uległa moim zdaniem znacznemu pogorszeniu.

czekson 25-09-2014 12:40

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Cytat:

Napisał RedFord (Post 2274724)
Przyzwyczaimy się. Każda zmiana ma swoje za i przeciw ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Od kiedy to userzy są dla forum, a nie forum dla userów? :570:

charlie1986 25-09-2014 13:05

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Wg mnie stare prefiksy były lepsze bo czasem zdarza się że nie zakończono jednego modelu a juz zaczęto drugi w tym samym czasie, i wpisując w prefiks rocznik obejmujemy też nowsze modele często zupełnie inne

Jacek 25-09-2014 13:55

Odp: Prefiksy prze tematem???
 
Prefiksy zostały zmienione z kilku powodów:
- nie każdy (zwłaszcza nowi użytkownicy) orientuje się które "mk" posiada
- istnieją rozbieżności w oznaczaniu, a roczniki je rozwiązują
- łatwy dostęp do wiedzy o podziale modelowym - wystarczy sprawdzić prefiksy i wiadomo w jakich latach poszczególny model był produkowany
- ujednolicenie oznaczeń - część prefiksów już miała zakres lat, inne opierały się na "mk".

Zarzut, że oznaczenie latami nie sprawdzi się, bo dwa modele produkowano w tym samym czasie jest mocno chybiony, ponieważ zwykle właściciel wie do której generacji należy jago pojazd. Czy jest to stara wersja czy już nowa. Przecież to nie podział na konkretne roczniki, a podział na modele, które oznaczamy przybliżonymi datami produkcji.

Rozumiem, że nie wszystkim odpowiada taka zmiana, ale też weźcie pod uwagę, że póki co głosów przeciw jest 4, a aktywnych użytkowników przeglądających forum prawie 11,9 tys....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.