Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251271)

haggie73 26-09-2016 21:11

Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Witajcie koledzy,
Nim zacznę, napomnę iż używałem opcji Szukaj wielokrotnie i niestety - nie udało się znaleźć rozwiązania.
Zatem postaram się w skrócie ale ze szczegółami opisać mój problem:
na początku sierpnia w drodze do pracy nieco spóźniony, wreszcie stałem pierwszy na światłach, zielone-jedynka-gaz, dwójka-gaz (około 3800 obrotów) i BUUUU!!! samochód zdechł. A później było jeszcze wiele "BUUU" po kieszeni, nim auto trafiło do mechanika na lawecie... DIAGNOZA: zatarta turbina. Wymontowali i została oddana do regeneracji do sprawdzonego i polecanego warsztatu.
Wróciła turbina jak nówka, zamontowano wymieniono olej, filtry i zapłacono :( no i wreszcie upragniony wakacyjny wyjazd rodzinny. Piękne Bieszczady, droga i warunki jazdy 40-50 km/h. Aż wreszcie prosta i można wyprzedzić - redukcja z 4na3 a w połowie wyprzedzanego samochodu ....nie "BUUU" tylko JEEEB! uczucie jakbym uderzył dzika. Olej na jezdni! silnik zdechł -ale fajnie :) niedziela, popołudnie, 25km do najbliższego miasteczka.
Po kilku godzinach(!) przyjechała laweta 110km holu - poniedziałek werdykt w serwisie - ROZJEhANA turbina aż rozleciała się obudowa. Sru do regeneracji.
Nim zamontowano ponownie(2x) zregenerowaną turbinę: splanowano kolektor, sprawdzono drożność smarowania turbiny i co oczywiste zmieniono wszystkie uszczelki na nowe.
Powrót z drogiego acz nieudanego urlopu wedle wskazówek serwisu - bez żyłowania silnika i agresywnej jazdy przez kilkaset km. OK, wróciliśmy. Zataczamy koło..... jadę sobie do pracy: i BUUU :( nawrotka i jazda bez doładowania a za chwilę szarpanie i Amen. Co dalej robić?
Przepraszam za zbyt długie rozpisanie problemu ale na poszczególnych wyszukanych problemach z turbiną, nigdzie nie ma sprawy z jej tak częstą awarią.
Proszę wszystkich szanownych kolegów i koleżanki oczywiście także, mających wiedzę mogącą wyjaśnić i pomóc w moim problemie o wyrozumiałość i o udzielenie każdej odpowiedzi mogącej mi pomóc. Liczę bardzo na kolegę Stefano vel Janusza, który jest Mistrzem Świata tego forum.
Ostatnie info: Galaxy MK2, 2005, 1.9 TDI BTB, 150KM podkręcone do (około)180KM.
Pozdrawiam, Grześ.

bartixr 26-09-2016 21:49

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Ciśnienie oleju jakie?
Wymień rurkę podająca olej.
Udrożnić odpływ.
Oczyścić / zamienić wentylacje bloka cylindrów, ewentualnie sprawdzić ciśnienia w bloku ( nie w cylindrach).. może sa za duże przedmuchy ( zużycie pierścieni).
Dolot szczelny? Intercooler bez dziur?
Wydech drożny?

deku 28-09-2016 11:59

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Sorki, że nie pomogę, ale ciekawy jestem co montujący te turbiny powiedzieli na Twoją historię.

bartixr 28-09-2016 16:34

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
widocznie usuwają tylko skutek a o przyczynach nie maja pojęcia.

Asia88 28-09-2016 18:55

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Moja turbina była zajechana, ale autko ciągnęło ładnie, gdyby nie to, że intercooler był zarzygany olejem, to nikt by nie wpadł na pomysł wymiany jej ;)
Zamiast regeneracji (ok 700 zł) mechanik polecił mi kupić cały wkład (1100 czy 1200 zł z roczną gwarancją) i tak też zrobiłam. Oprócz tego znalazł rozwalony jakiś mini filtr (wygląda jak słomka) prowadzący do turbiny i gdyby tego nie wymienił mogłaby szybko paść, a tego już gwarancja by nie objęła, bo mówił, że do reklamacji chcieliby zobaczyć więcej części podłączonych do turbiny. Może o ten filterek chodzi?

taxidriver 28-09-2016 20:49

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Nic wiecej nic mniej jak napisał przede mną bartixr. tutaj najprawdopodobniej jest problem ze smarowaniem, dolot odpływ oleju i jeszcze jedne rzecz kto i na czym składał te turbawki czy chińczyk czy garret spora różnica jak chińczyk mogą padać czesto co było wymienione i jak sprawdzone wyważenie. Osobiście polecam kolesi z Mielca ul polna 2 jak chcesz namiarów daj znać u mnie gania już kilka lat bez stresu. Naprawde szukaj ogarniętego mechanika czy układ był myty po kolejnych naprawach z intercoolera wylałem ok 1 litr oleju....

bartixr 29-09-2016 09:57

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
jeśli polecać to ja polecam autokarambol, główna siedziba Białystok
ale kogo nie polecać, jak jest problem z silnikiem, to każda turbosprężarka ulegnie uszkodzeniu.

lotek 29-09-2016 10:17

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
A nie bylo opilkow metalu w oleju?

bartixr 29-09-2016 13:24

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
dla mnie to odruchowe, że nową turbineę startujemy na nowym oleju, zwłaszcza gdy uszkodzeniu ulega wał turbosprężarki (smarowanie).
Ale fatycznie nie każdy moze to rozumiem. słuszna uwaga lotek, obowiązkowa wymiana oleju i filtra oleju.

taxidriver 29-09-2016 20:19

Odp: Trzecia awaria turbiny w ciągu 2 miesięcy
 
Nie zapominaj o płukaniu układu sama wymiana oleju nic może nie dać, niestety płukanie jest drogie i niewiele warsztatów oferuje taką usługę. Podobny wymóg jest przy wymianie kompresora klimatyzacji, kolega olał i teraz ma drugi nowy kompresor bo pierwszy padł ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.