Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=252818)

Krzysiek1969 27-10-2016 10:10

System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Witam jestem od kilku dni użytkownikiem Kugi II 1.5 EB auto nowe na letnich oponach. Moje pytanie dot. tego systemu TPMS jaki jest tzn. czy czujnik jest w oponie przy wentylu, czy inny zliczający obroty poszczególnych kół. Przymierzam się do zakupu kół na zimę i jeżeli zimówki będą bez czujników to jakie to ma konsekwencje. Oczywiscie jeżeli te czujniki są w oponach?

Audi'ofil 27-10-2016 13:02

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Czujniki w Kudze są przy wentylu. Przeczytaj :568: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Miałem ten sam problem. Poszło ≈600,-

.

kirhoff 28-10-2016 07:26

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Cytat:

Napisał Krzysiek1969 (Post 2682487)
Witam jestem od kilku dni użytkownikiem Kugi II 1.5 EB auto nowe na letnich oponach. Moje pytanie dot. tego systemu TPMS jaki jest tzn. czy czujnik jest w oponie przy wentylu, czy inny zliczający obroty poszczególnych kół. Przymierzam się do zakupu kół na zimę i jeżeli zimówki będą bez czujników to jakie to ma konsekwencje. Oczywiscie jeżeli te czujniki są w oponach?

Jak chcesz mieć drugi komplet kół to dokup sobie czujniki i po kłopocie.

Krzysiek1969 28-10-2016 07:41

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Dzięki za podpowiedzi. Znalazłem nawet tańsze 440zł komplet czekam na sprawdzenie po vin czy będą dobre [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Mam pytanie odnośnie tego drugiego kompletu kół, czy jak się wgra do systemu te czujniki nowe to na wiosnę przy zmianie kół znowu trżeba coś wgrywać, czy system może zapamiętać te dwa komplety kół, i czy można to zrobić samemu czy tylko serwis.Zastanawiam się też nad jazdą w zimie bez czujników w kołach, czy świeci się tylko kontrolka czy też są jakieś inne dźwiekowe sygnał bo wtedy to chyba lipa.

keiw 28-10-2016 07:49

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Będą dobre. Do C-Maxa kupiłem takie same.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

kirhoff 28-10-2016 08:04

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Cytat:

Napisał Krzysiek1969 (Post 2683084)
Mam pytanie odnośnie tego drugiego kompletu kół, czy jak się wgra do systemu te czujniki nowe to na wiosnę przy zmianie kół znowu trżeba coś wgrywać, czy system może zapamiętać te dwa komplety kół, i czy można to zrobić samemu czy tylko serwis.

Zmontuj czujniki , załóż koła a system je rozpozna i zapamięta. Nigdzie nie musisz jeździć na programowanie.

Krzysiek1969 28-10-2016 10:28

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Cytat:

Napisał kirhoff (Post 2683102)
Zmontuj czujniki , załóż koła a system je rozpozna i zapamięta. Nigdzie nie musisz jeździć na programowanie.

No i taka odpowiedz mnie cieszy.

mario70byd 01-11-2017 15:27

Czujniki ciśnienia w oponach
 
Witam,

Czy w aucie z czujnikami ciśnienia powietrza w oponach są jakieś obostrzenia co do typu felgi / opony oraz sposobu wymiany?

Zamierzam kupić felgi stalowe (z salonu) i do tego zimówki i nie wiem czy mam na coś zwracać uwagę i dodatkowo czy mogę wymienić takie koła w dowolnym warsztacie.

Pozdrawiam
Mariusz

totek2 01-11-2017 15:32

Odp: Czujniki ciśnienia w oponach
 
Poprostu trzeba uważać przy wymianie żeby nie uszkodzić i tyle. Każdy wulkanizator wymieni.

tomaszjan31 01-11-2017 17:46

Odp: System monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS)
 
Cytat:

Napisał Krzysiek1969 (Post 2683084)
Zastanawiam się też nad jazdą w zimie bez czujników w kołach, czy świeci się tylko kontrolka czy też są jakieś inne dźwiekowe sygnał bo wtedy to chyba lipa.

To jak, będzie jęczeć i brzęczeć czy tylko komunikat ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.