Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Odpowietrzanie ukł. paliwowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283698)

FiestaLatina 18-07-2018 14:30

Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
Witam,
zaraz po zakupie Fiesty pojechałem do mechanika u którego zawsze wymieniałem klocki tarcze itp.
Okazało się że gość nie potrafi wymienić filtra paliwa... od początku.
Wymiana oleju, filtra, filtra powietrza, filtra paliwa... Zapłonem podpompował ropę, ale jednak nie doszła do filtra.
Wyjął go, zalał ropą ze starego filtra, wsadził, podłączył po czym kazał drugiemu mechanikowi kręcić rozrusznikiem.
Auto odpaliło po czym zgasło.
Kazał dalej kręcić - kręcili auto z 10x po 15 sekund - myślałem że aku nie wytrzyma.
Stwierdził, że coś jest nie tak u mnie z wtryskami bo auto nie chce odpalić.
Poszedł po plaka, auto odpaliło na strzała, silnik aż podskoczył a z rury poszedł niezły dym.
Zwróciłem mu uwagę, że to dośc nowoczesny tdci a nie stary diesel a on odparł, że nic mu nie będzie.
Auto zgasło.
Następne odpalenie też się nie powiodło -- sikał plakiem, az sie skonczyl a ten drugi caly czas gazował.
Stwierdził, że naprawione.
Nawet mnie policzył za plaka :D
Czy coś mogło się stać po tak barbarzyńskim traktowaniu?
Auto odpala aktualnie troche później niż przed wymianą filtra, ale nie jest źle.Pracuje dobrze, równo, niby nie ma się do czego przyczepić.
Co sądzicie?

PS. Ostatni raz byłem u tego mechanika :)

romano11 18-07-2018 15:48

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego - problem
 
Cytat:

Stwierdził, że naprawione.
Nawet mnie policzył za plaka :D. Ostatni raz byłem u tego mechanika :)
Myślisz, że inny zrobi inaczej? I masz rację - zrobi tak, byś mu nie patrzył na ręce... :mrgreen:

Fordo_Mondo 18-07-2018 18:26

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
czepiasz się tam, z tego co opisujesz odpowietrzył szybko i sprawnie, tyle że na plaku

the_cure 19-07-2018 00:29

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
a nie ma u ciebie gruszki do pompowania paliwa? u mnie zawsze po wymianie filtra pompowałem gruszką i po 4 - 5 kręceniach zapalał bez problemu

FiestaLatina 19-07-2018 08:41

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
W 1.4 hdi gruszke miałem, w obecnym 1.6 tdci gruszki brak.
Pytam trochę z obawy, czy jeżeli auto chodzi bez zarzutu to jednak coś się mogło stać? :)

U tego mechanika bylem ostatni raz.
Rozrusznikiem kręcił tak długo aż z kabli od aku dym zaczął iść :D więc odpowierzyl, ale ani sprawnie ani szybko, całość trwała 1,5h.

Jedyne co zauważyłem to że na zimnym po dłuższym postoju, obroty podskakuja między 800 a 900 i po około minucie są już stabilne. Auto mam drugi dzień i nie wiem czy tak było wcześniej czy też nie...

Bobofrut79 25-07-2018 22:43

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
Szczerze ? To jakiś młot był. Ja mam 1.6 TDCi wymieniałem ten filtr sam zalawszy go po sam czubek ropą. Auto normalnie odpaliło bez żadnej filozofii, gość coś dobrze namieszał

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

FiestaLatina 26-07-2018 07:09

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
Też tak uważam :)

MIREKTERAZPOLSKA 26-07-2018 07:24

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
Długo trzymał silnik na plaku???
U Ciebie nie ma pompy paliwa w baku- dlatego zapłonem mógł sobie długo mieszać
Odpowietrza się go przez powrót do filtra paliwa
Sprawdz sobie ciśnienie paliwa- pompa CR jest smarowana olejem napędowym, dlatego moje pytanie o czas użycia plaku

Bobofrut79 26-07-2018 07:27

Odp: Odpowietrzanie ukł. paliwowego
 
Cytat:

Napisał FiestaLatina (Post 3010608)
Też tak uważam :)

Mało tego gość popełnił błąd podpompowując paliwo bo w ten sposób jeszcze bardziej zapowietrzył układ paliwowy. Jak ja zmieniałem filtr nie ruszałem w ogóle kluczyka do momentu gdy filtr był już na swoim miejscu a wszystko zostało dokładnie posprawdzane.

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.