Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156466)

Rob^ 22-04-2012 21:51

Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Witam ... ponownie ;)
Postanowiłem założyć nowy wątek bo nie za bardzo wiem co zrobić.

Żonka jeździ w tej chwili Oplem Corsa B 1,2L z 1995 roku która z racji wieku zaczyna zmieniać kolor od spodu ;) nie ma też wspomagania kierownicy... na co głównie narzekania słyszę, poza tym autko jest sprawne i nie miało żadnych poważnych usterek przez ostatnie 6 lat użytkowania.
Przebiegi które robi żonka są minimalne, 2km dziennie do pracy (2km w obie strony) + 2-3x w tygodniu 10-20km "do miasta" :)
Czy mam sprzedać tą Corsę i kupić coś młodszego a może zlecić dodanie wspomagania i zrobić konserwację podwozia ?

Może ktoś mi poleci coś "fajnego" najlepiej ze stajni forda :lol:
Kwota którą chciałbym na to autko przeznaczyć to max 9999 PLN

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

jareczek1980 23-04-2012 05:20

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
moja mama jeździ teraz moją fiestą mk5 i też robi takie same przebiegi. Auto ma już wspomaganie, poduchy, spory bagażnik lepsze niż w mk3 głośniki :)
Za tą kasę to juz byś nawet mk6 wyrwać, bo niestety mk5 też lubi zmieniac kolor

wydra 23-04-2012 07:12

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
A co powiesz na fiata punto? Za tą kase można mieć świeży egzemplarz ze wspomaganiem, klimą, elektryka ;) I te nowsze punciaki nie zmieniają koloru :P

R_u_f_u_s 23-04-2012 08:52

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Lub ewentualnie Fiat Seicento - moja żonka dojeżdża takim 0.9 do pracy, <15km dziennie miastem, samochodzik oszczędny (paliwo m-cznie ~100zł). Można dorwać 0.9 lub 1.1, ze wspomaganiem, nawet z klimą, odsuwanym dachem... i takie różne śmieszne bajery :) Zabezpieczenie korozyjne bez zarzutu, na lakierze widać odpryski (ale to rocznik '99). Zawieszenie, hamulce, przyspieszenie - do miasta jak najbardziej OK.
Do 10k kupisz prawie nówkę :)

A żona ma jakieś drygi sportowe? Bo jak tak, to Seicento odpada, chyba że z przekłądką 1.6 z Punto :)

Rob^ 23-04-2012 09:09

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Cytat:

Napisał R_u_f_u_s (Post 1819116)
Lub ewentualnie Fiat Seicento ...

Oj nie nie nie ...mamy Seicento 1.1 VAN z gazem, firmowe to jest masakra jakaś choć trzeba przyznać że na każdy krawężnik wyjechać umie ;)
To nie musi być autko małe i oszczędne. Przy takich przebiegach nie ma to znaczenia.
A może jakiś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ? :D

wydra 23-04-2012 10:41

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
w cabrio bym się nie pchał ;) chociaż one mają dużo mniejsze przebiegi bo są eksploatowane jako 2-3 auto w rodzinie na weekendy ;) jeśli mieszkacie na spokojnym osiedlu to ok ;) w przeciwnym razie przyjdzie ktoś "życzliwy" z nożem i zostawi na dachu znak Zorro :P

Marek 23-04-2012 11:03

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1819018)
Może ktoś mi poleci coś "fajnego" najlepiej ze stajni forda
Kwota którą chciałbym na to autko przeznaczyć to max 9999 PLN

Focus, audi a3,civic,almera.....


Co do corślinki to rozeznaj się w kosztach i zdecyduj.Wiesz co masz i co jest zrobione, a z nowym nabytkiem to nigdy nie wiadomo na co się trafi.

Temat przenoszę do hyde-parku.

caliber1987 23-04-2012 11:19

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Jeśli ma to być samochód dla kobiety to napewno nic za dużego. Zanim kupilem mk3 bujalem sie seatem arosą. Samochód naprawde fajny...ale nie o nim chcę pisać tylko o jego lepszej wersji tzn. lupo l3. Malutkie spalanie przyzwoity wyglad...a jak ma jeszcze panoramiczny daszek...mmmm :) Za tą kase oczywiści można szukać i przebierać. Ja dobrze wspominam malutigo seata i do dziś załuje ze nie zostawiłem go swojej narzyczonej która zreszta chyba bardziej niż ja przezywała tą strate...pozdro

maciaba 23-04-2012 21:45

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Toć ford fiesta!

Rob^ 23-04-2012 22:11

Odp: Potrzebne autko dla żonki Rob^a ;)
 
Cytat:

Napisał maciaba (Post 1819469)
Toć ford fiesta!

hmmmm czemu nie pomyślałem że takie coś istnieje ;)
W tym budżecie to można by się pokusić nawet o Fiestę MK6... ale jaja :D
Jakoś tak wydawało mi się że mały ford = KA ... a KA się nie podoba żonce "BO NIE" :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.