Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203682)

Ricz1927 29-04-2014 09:46

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Napisał dżizas (Post 2202389)
Przyczyn może być wiele od zapchanego filtra powietrza, poprzez MAF, zacinający się od brudu EGR (czemu również towarzyszą poszarpywania), różnego typu nieszczelności (uszczelki, przewody) do zasyfionego kolektora dolotowego.
Warto żebyś podłączył się jakimś kompem i bliżej określił rejon poszukiwań w twoim aucie bo oczywiście mimo że układu paliwowego nie można wykluczyć (jest potencjalnym sprawcą dużego spalania) nie sądzę aby był przyczyną.
Czy masz jakieś inne objawy jak kopcenie, brak mocy, trudności w odpalaniu itp?

W moim środowisku jeździ Mondek TDDI, którego historię znam od wyjazdu z salonu. Jeżdzi nim już czwarty właściciel, ma przelatane ok 280 tys. układ paliwowy jest w nim fabryczny i nie wymagał do tej pory ingerencji poza zmianami filtra paliwa.


EGR czysty - 54% otwarcia(oscyloskop), kolektor czysty bo ostatnio wyjmowałem pompę wspomagania - także tu jest ok. Błędów żadnych nie ma bo regularnie sprawdzam pod kompem. Filtr paliwa wymieniany rok temu, powietrza jakoś w listopadzie. Jedyny objawy to tak jakby miał za mało mocy i czuć takie przerywanie jak się rozpędzam. Więcej żadnych objawów.

eddek 29-04-2014 10:07

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Poszarpywanie przy rozpędzaniu może być objawem zużycia przegubu. Lepiej to sprawdź, bo zgubisz napęd. ;)
7.5l/100km to normalne spalanie. Na pewno w trasie bez problemu osiągasz o litr mniej, więc nie masz się co martwić.

Ricz1927 30-04-2014 15:25

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Cytat:

Napisał eddek (Post 2202762)
Poszarpywanie przy rozpędzaniu może być objawem zużycia przegubu. Lepiej to sprawdź, bo zgubisz napęd. ;)
7.5l/100km to normalne spalanie. Na pewno w trasie bez problemu osiągasz o litr mniej, więc nie masz się co martwić.

To nie przegub, bo zmieniałem klocki i przy okazji sprawdziłem wszystko ok. To takie uczucie jakby przez sekundę nie dostawał paliwa kręcę od 1000 dochodzi do 2000 jest spadek mocy i dalej już normalnie idzie. No i przy ruszaniu najgorzej to czuć bo strasznie mułowato się zbiera.

matrog19 30-04-2014 16:00

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
A w klimie masz AC włączone? Jak tak to masz ok. U mnie tez ok 2 tys obrotów na włączonej klimie jest zmiana głosu silnika ale ten typ tak ma. 115 koni ma co ciągnąć bo buda spora.

Artiii2007 13-04-2017 11:24

Odp: Jakie powinno być ciśnienie na wtryskiwaczu?
 
Witam. Kolego jeśli masz słaba moc pomiędzy 1000,a 2000,obrotow to może coś z turbina? W tych monetach zawór sterowania turbina jest elektroniczny. Proponuję zdjąć ciemna od regulacji łopatek turbiny i zobaczyć czy chodzi lekko. Jeśli nie to turbo trzeba wyczyścić z dużej ilości naparu który tam się zebrał. Ja tak robiłem w swoim no i czuć różne ce


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.